Osciloskop Tesla BM566A

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

dominiksep
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 14 Júl 2015, 11:42

Osciloskop Tesla BM566A

Príspevok od používateľa dominiksep » 13 Okt 2015, 21:46

Ahoj,
v poslední době jsem začal přemýšlet, že bych si pořídil osciloskop. Zatím bych ho využil především na audio. Doteď jsem měřil pouze sluchometricky :-D . Rozhodl jsem se zakoupit analogový osciloskop s tím, že bych chtěl levnější repasovaný. Zároveň jsem chtěl, aby osciloskop stačil i v případě budoucího náročnějšího využití. Narazil jsem na toto:
http://www.elexbrno.cz/detail.php?proId=759&secId=114
Cena mě rozhodně zaujala, ale vzhledem k tomu, že se elektronice věnuji pouze amatérsky, tak jsem nechtěl vyhodit majlant za drahý osciloskop. Měl bych ale několik dotazů:
1) Vyplatí se vůbec koupě takto starého osciloskopu? Aby se v něm za rok něco nerozbilo a já ho nemusel vyhodit...
2) Existuje ještě vůbec nějaký obor, ve kterém by se analogové osciloskopy uplatňovaly lépe než ty digitální, kromě audia?
3) Je ta cena odpovídající?
4) Co se sondami? Originání Tesla se budou asi těžko shánět. Mohu použít i jakékoliv jiné?
5) Na co si dát při koupi použitého osciloskopu pozor.
Děkuji za vaše rady.
Dominik
0

Ivan_Ryger
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 574
Dátum registrácie: 01 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: Osciloskop Tesla BM566A

Príspevok od používateľa Ivan_Ryger » 13 Okt 2015, 22:10

Tento osciloskop sa dá občas aj lacnejšie zohnať , i keď tá cena nie je úplne zlá. Má trocha malú obrazovku a hrubú stopu, čo mne dosť prekážalo. Šírka pásma postačuje nielen pre NF ale aj veľa VF aplikácií. BM566 máva problém so synchronizáciou, pokiaľ je to verzia s tunelovými diódami. No predpokladám, že toto už ELEX ošetril, ak to bolo náhodou v neporiadku. Čo sa týka sond, myslím, že boli v tomto dosť kultúrni a mali štandard vstup 1MOHm/30pF, na ktorú sa dá dokompenzovať(rozumej nastaviť) väčšina sond(aj tých lacnejších) na trhu.
No existujú aj lepšie osciloskopy.
Čo sa týka toho rozdielu medzi ním a digitálnym osciloskopom je najmä rádový rozdiel v cene. Digitálny umožňuje zaznamenávať signály do pamäte a niektoré matematické operácie so signálmi. Pokiaľ Vám toto zatiaľ nechýba, nevidím problém. Ja dlhodobo napríklad používam analógový HAMEG do 150 MHz.
Svojho času som 5 rokov používal BM464, známy pod pojmom AUTOBUS. Preto, lebo bol skutočne veľký. Bol jedna z dvoch vecí, čo sa mi zmestili na stôl :D Na druhej strane mal krásnu veľkú obrazovku s ostrou stopou, akú som potom dávno nevidel u osciloskopov TESLA. Ten sa dá zohnať tiež za celkom rozumný peniaz (rozumej do 1000kč).
0

dominiksep
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 14 Júl 2015, 11:42

Re: Osciloskop Tesla BM566A

Príspevok od používateľa dominiksep » 14 Okt 2015, 12:30

Děkuji za rychlou odpověď.
Asi nejdříve napíšu na Elex, zda se jedná o verzi s tunelovými diodami (prý se vyráběla i nějaká s IO). Sondy by tedy neměly být problém, co se týká parametrů osciloskopu, tak to také není vůbec špatné.
Kolik byste za takový osciloskop byli ochotni dát :-) ? Když cena není špatná, mohla by být i lepší?
Zbývají ještě dvě otázky: jaká je pravděpodobnost, že se takto starý výrobek v nejbližší době rozbije (pokud má někdo zkušenosti s nákupem starších osciloskopů) a na co bych si měl při nákupu dávat pozor.
Děkuji,
Dominik
0

Používateľov profilový obrázok
mkat
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 873
Dátum registrácie: 27 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Tisovec
Vek: 69

Re: Osciloskop Tesla BM566A

Príspevok od používateľa mkat » 14 Okt 2015, 16:37

Tuším že táto sonda sa používa s BM 566 http://www.elexbrno.cz/detail.php?proId=968&secId=205
Tak ak sa rozhodneš kupovať ,tak si ju môžeš rovno objednať .Používajú sa aj BP 7722 to by mala byť sonda v pomere 1:10.
0
Ved tam nemôže byt velka chyba,včera to ešte perfektne fungovalo.

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Osciloskop Tesla BM566A

Príspevok od používateľa AndiCibula » 14 Okt 2015, 17:02

Vyhodené prachy, čas a námaha. Hocičo iné, len nie Teslu ani CCCP.
Stačí si počkať kým bude na aukre niečo použiteľné. Kukal som teraz a nič.
0
Performance in nanospace.

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Osciloskop Tesla BM566A

Príspevok od používateľa juraj77 » 14 Okt 2015, 17:35

je to poriadna ťažká a velká kasňa,tak si to dobre premysli ..
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Osciloskop Tesla BM566A

Príspevok od používateľa E001 » 14 Okt 2015, 18:14

Chlapi ale veď nie každý má peniažky na super profi mašinku s napojením na počítač, kde sa dajú zobraziť všetky možné priebehy v určitej časovej osi a podobné srandičky. Ja mám tiež starú BM-ku, ktorú potrebujem raz za rok, leží v plastovom obale v spálni pod posteľou a ak ju náhodou potrebujem, tak ju postavím zvislo napravo od stoličky. Nezavadzia, ovládanie pravou rukou bezproblémové. Ak to potrebuje na servis, tak postačí aj BM-ko. Samozrejme na vývoj by som tiež použil čosi presnejšie.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Osciloskop Tesla BM566A

Príspevok od používateľa Drakoush » 14 Okt 2015, 18:18

Už som to tu písal viackrát, ale meracej technike TESLA sa treba vyhýbať, zvlášť osciloskopom. Ostatné prístroje sú ešte dajme tomu použiteľné, zejména tie, ktoré sa robili koncom éry. Je to taký kompromis, ale cenovo je to pomaly a úrovni agilentov, HP, tekov, tak treba uvažovať.
Čo sa týka BM566, má to klasické teslácke neduhy:
- veľká váha, rozmery,
- značne zložitá mechanika, oprava je práca vyslovene na dni,
- kopec studených spojov, nekvalitné letovanie, prekovy, nekvalitné dosky,
- často nefunkčný kvôli zoxidovaným a "unaveným" paticiam na tranzistory,
- odchádzajúce tunelové diódy - náročný servis, nedostupnosť,
- malá a rozostrená obrazovka...

Ďalej netreba pokračovať.
E001 napísal:Chlapi ale veď nie každý má peniažky na super profi mašinku s napojením na počítač, kde sa dajú zobraziť všetky možné priebehy v určitej časovej osi a podobné srandičky. Ja mám tiež starú BM-ku, ktorú potrebujem raz za rok, leží v plastovom obale v spálni pod posteľou a ak ju náhodou potrebujem, tak ju postavím zvislo napravo od stoličky. Nezavadzia, ovládanie pravou rukou bezproblémové. Ak to potrebuje na servis, tak postačí aj BM-ko. Samozrejme na vývoj by som tiež použil čosi presnejšie.
Síce si to pekne napísal, ale treba si uvedomiť, že cenovo sa BMka cenia na západné prístroje a parametricky je to niekde úplne inde.
Môj prvý skop bol BM550, kúpený za 100€ s dvoma hovno sondami, ktorým sa lámal kábel...
Asi o dva roky som si kúpil tek 463 - tiež za 100€, 12 sond HP/TEK, LEM sonda... Parametre, váhu, spoľahlivosť, funkcie, stopu... netreba porovnávať, to sa ani nedá.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Osciloskop Tesla BM566A

Príspevok od používateľa muziker » 14 Okt 2015, 18:28

Ale zas nie vždy je to len o peniazoch. Mnohí mladší žijú v hrdej ilúzii že teslácke výrobky boli samé suprové veci. Iní sa držia zubami-nechtami tesláckej techniky z akejsi hrdosti čo všetko sa u nás kedysi vyrábalo (či lokálpatriocizmu?) lebo dnes je to u nás bieda na pohľadanie. Pravdou je, že šikovní konštruktéri v minulosti by aj boli, len poriadnych komponentov akosi nebolo a tak sa robilo z toho čo bolo k dispozícii. Výsledok poznáme všetci tí čo v socíku zháňali spoľahlivé súčiastky do svojich bastlov a obiehali predajne ako sputnik okolo Zeme. O rozptyle parametrov ani nehovoriac. Všetko bolo treba merať a vyberať z väčšieho množstva.
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Osciloskop Tesla BM566A

Príspevok od používateľa AndiCibula » 14 Okt 2015, 19:38

Začiatočník by sa mal obzvlášť tesle a cccp vyhnúť, aby nestrácal drahocenný čas a nervy na zbytočné problémy sprevádzajúcie tie zasrané črepy (áno, BM550 a BM566 a vlastne všetky).
0
Performance in nanospace.

dominiksep
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 14 Júl 2015, 11:42

Re: Osciloskop Tesla BM566A

Príspevok od používateľa dominiksep » 14 Okt 2015, 20:50

Dobrá, děkuji za vaše odpovědi, nakonec jsem tedy Teslu zavrhl. Jaký mi doporučíte jiný osciloskop v podobné cenové kategorii? Všechny HP, Tektroniky a podobně stojí i použité k deseti tisícům korun, což je dost. Na Ebayi by se daly najít nějaké okolo třech tisíc, ale poštovné ze Států stojí to samé, co samotný osciloskop.
Bylo by řešením něco takového:
http://www.ges.cz/cz/analogovy-oscilosk ... 13016.html
Nebo to už je ta Tesla skoro lepší?
Děkuji,
Dominik
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Osciloskop Tesla BM566A

Príspevok od používateľa AndiCibula » 14 Okt 2015, 23:17

Ponáhľa to veľmi ? Občas sa stáva že sú na aukre aj tri dobré ponuky naraz, akurát teraz ani jedna. Ja aukro sledujem skoro furt, takže keby to neponáhľalo, tak pri dobrej ponuke môžem poslať tip.
Popr. ak máš dosť veľký rozpočet, tak sledovať nemecký ebay, Nemci sú ochotní poslať DHLkom.
0
Performance in nanospace.

Používateľov profilový obrázok
Ado_PO
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 881
Dátum registrácie: 31 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: U Koňarov/Prešov
Vek: 40

Re: Osciloskop Tesla BM566A

Príspevok od používateľa Ado_PO » 14 Okt 2015, 23:49

dominiksep napísal:Dobrá, děkuji za vaše odpovědi, nakonec jsem tedy Teslu zavrhl. Jaký mi doporučíte jiný osciloskop v podobné cenové kategorii? Všechny HP, Tektroniky a podobně stojí i použité k deseti tisícům korun, což je dost. Na Ebayi by se daly najít nějaké okolo třech tisíc, ale poštovné ze Států stojí to samé, co samotný osciloskop.
Bylo by řešením něco takového:
http://www.ges.cz/cz/analogovy-oscilosk ... 13016.html
Nebo to už je ta Tesla skoro lepší?
Děkuji,
Dominik
Ten jednokanál mám doma už cez 5 rokov a z pomedzi ďalších 3 väčších a starších ho používam najčastejšie. Možno aj preto že nezaberá celú poličku. Na audio je adekvátny, jedine že by si potreboval vidieť stereo. Tento typ sa dá kúpiť aj pod minimálne ďalšími 2 značkami.

A čo tak malý prenosný digitál do 1MHz/1kanál z ebayu? Za cca 25 Jurášov celkom dobrá voľba na začiatok. Na audio taktiež postačuje.
0
RoHS? Hrôza a des.

dominiksep
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 14 Júl 2015, 11:42

Re: Osciloskop Tesla BM566A

Príspevok od používateľa dominiksep » 15 Okt 2015, 13:45

AndiCibula napísal:Ponáhľa to veľmi ? Občas sa stáva že sú na aukre aj tri dobré ponuky naraz, akurát teraz ani jedna. Ja aukro sledujem skoro furt, takže keby to neponáhľalo, tak pri dobrej ponuke môžem poslať tip.
Popr. ak máš dosť veľký rozpočet, tak sledovať nemecký ebay, Nemci sú ochotní poslať DHLkom.
Ado_PO napísal: Ten jednokanál mám doma už cez 5 rokov a z pomedzi ďalších 3 väčších a starších ho používam najčastejšie. Možno aj preto že nezaberá celú poličku. Na audio je adekvátny, jedine že by si potreboval vidieť stereo. Tento typ sa dá kúpiť aj pod minimálne ďalšími 2 značkami.

A čo tak malý prenosný digitál do 1MHz/1kanál z ebayu? Za cca 25 Jurášov celkom dobrá voľba na začiatok. Na audio taktiež postačuje.
Ne, nespěchá to. Jenom jsem nechtěl, aby to vyšumělo do prázdna :-) . Budu tedy vyčkávat, dokud se na Aukru neobjeví něco zajímavého, a pak to koupím. Kdyby mě už hodně tlačil čas, tak půjdu do toho malého Voltcraftu :-)
0

Ivan_Ryger
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 574
Dátum registrácie: 01 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: Osciloskop Tesla BM566A

Príspevok od používateľa Ivan_Ryger » 15 Okt 2015, 16:55

Páni, nadávate na tie osciloskopy, akoby vám rukami prešli desiatky ba až stovky. To, že na jednom osciloskope vám čosi odíde kvôli zlému skladovaniu (skorodované pätice, zle chodiace prepínače, vytuhnutá vazelína), to je dôsledok bratislavského ovzdušia spred roku 1993.
Ináč, ja som používal BM464 vyše 5 rokov, najprv som ho dôkladne vyčistil, opravil, a chodil prakticky bez poruchy do doby, keď som ho posunul ďalej a viem, že ten chalan s ním pracoval minimálne ešte ďalších 5 rokov bez poruchy.

Čo sa týka BM566, je pravda, že najskôr človek musí odletovať polovicu káblov, aby sa dostal k súčiastkám zospodu, no pre tento dôvod Tesla vydala predpis, že súčiastky sa vymieňajú tak, že sa odštiknú prívody a na vývody starej súčiastky sa naletuje nová, funkčná.
Musím sa priznať, že som osobne mal niekoľko osciloskopov v ruke, kde boli poškodené tunelové diódy vplyvom zle tesniaceho púzdra. No po ich výmene som tento osciloskop používal cca 3 roky bez poruchy, do doby, kým som si zaopatril nový HAMEG 150 MHz.

Existujú BM566, kde bol spúšťový obvod nahradený ECL komparátorom MC10116 alebo jeho USSR ekvivalentom, tie túto chybu nemali.

Stojí ale za zváženie jeho veľkosť. Je cca 2x taký veľký a 2x taký ťažký ako jeho súputníci z TEK.

K ruským osciloskopom, mal som doma 4-kanál 200 MHz USSR C1-91, už ani neviem, kde som k nemu prišiel. Ten mal ovládacie prvky stavané na "ruského mužíka". Tie prepínače chodili veľmi ztuha, no v svojej prapodstate to boli mikrospínače na vačkovej hriadeli, a veľmi spoľahlivé. Potenciometre mal hermetické cermetové s dlhou životnosťou. Kamarátovi tam odišel "KC-čko" tranzistor v tej hnusnej žltej zalievacej hmote, ja som ho mal plne funkčný, mal veľmi peknú ostrú stopu a vypisoval hodnoty na obrazovku. No na tú dobu klobúk dole. Akurát, že ťažko zohnateľné ruské TTL obvody v mini keramických púzdrach. No vraj sa veľmi nekazili, používali ich v raketoplánoch. Samozrejme klasický neduh: neštandardné BNC konektory, ktoré si ľudia vymieňali zatie bežné. Ináč, ten osciloskop bol tuším nejaká kópia TEKu, dokonca aj veľkosť a váha sedela :) úroveň opraviteľnosti slušná.

Pre tých, čo radi slintajú, pridávam obrázok z netuhttp://www.04kn009.de/C1-122-Guts.jpg

Je taktiež pravda, že dá sa za 50 EUR zohnať chrchlátko 1-kanál do 5 MHz. No na druhej strane, ak máte možnosť zohnať osciloskop, ktorý má 2 kanály po 100 MHz, je po repase za nepatrne vyššiu cenu, asi by som volil tú druhú možnosť.
P.S. s digi osciloskopom 1 MSa/s skoro nič neurobíte, neukáže Vám nábežnú hranu 1MHz signálu, pretože Vám tam vyjde iba 1 vzorka, takže to je skôr hračka.
0

dominiksep
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 14 Júl 2015, 11:42

Re: Osciloskop Tesla BM566A

Príspevok od používateľa dominiksep » 15 Okt 2015, 21:18

Ivan_Ryger napísal:Ináč, ja som používal BM464 vyše 5 rokov, najprv som ho dôkladne vyčistil, opravil, a chodil prakticky bez poruchy do doby, keď som ho posunul ďalej a viem, že ten chalan s ním pracoval minimálne ešte ďalších 5 rokov bez poruchy.
Díky za vyčerpávající odpověď. Problém je právě v tom, že bych chtěl něco, v čem bych se nemusel hodiny hrabat, aby to začalo fungovat. A to (alespoň podle komentářů ostatních uživatelů) tento osciloskop není. Nikdo mi nezaručí, jak ho předchozí majitel skladoval. Ani ELEX za to nebude zodpovídat.
Ivan_Ryger napísal:Existujú BM566, kde bol spúšťový obvod nahradený ECL komparátorom MC10116 alebo jeho USSR ekvivalentom, tie túto chybu nemali.
To byl právě ten na ELEXu, jinak bych o tom osciloskopu ani neuvažoval.
0

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Osciloskop Tesla BM566A

Príspevok od používateľa E001 » 15 Okt 2015, 23:22

Dominik len citujem:
Díky za vyčerpávající odpověď. Problém je právě v tom, že bych chtěl něco, v čem bych se nemusel hodiny hrabat, aby to začalo fungovat.
To je ako keď sa budeš rozhodovať nad kúpou auta - kúpim nové? je drahé.. kúpim ojazdené? ťažko povedať kto s tým ako jazdil, či nebolo búrané a o stave tachometru možno rozprávať romány.

Ja som kúpil moje BM-ko za 40 € nevedel som v akom je stave. Stálo mi to za risk, dnes môžem povedať, dobrý obchod. Pri aute za niekoľko desiatok tisíc by som do takého rizika určite nešiel.
0

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: Osciloskop Tesla BM566A

Príspevok od používateľa BFX » 15 Okt 2015, 23:56

Ked chces schopny scope tak sleduj ebay.de cas od casu tam kupis velmi schopny Hameg do 2000Kc
Casto predajcovia pisu, ze posielju iba do nemecka, ale da sa dohodnut, alebo sa poobzeraj po niekom co v nemecku robi a donesie ti to.
Urcite je to lepsie ako tesla :mrgreen:
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

dominiksep
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 14 Júl 2015, 11:42

Re: Osciloskop Tesla BM566A

Príspevok od používateľa dominiksep » 16 Okt 2015, 14:28

E001 napísal:To je ako keď sa budeš rozhodovať nad kúpou auta - kúpim nové? je drahé.. kúpim ojazdené? ťažko povedať kto s tým ako jazdil, či nebolo búrané a o stave tachometru možno rozprávať romány.
No jasně, vždy se mi může stát, že se něco rozbije. Ale když si kupuju ojeté auto, tak si můžu vybrat značku, která je známá jako poruchová, nebo značku, která mívá méně problémů. A to je právě to, s čím u osciloskopů potřebuji pomoct.

Ještě bych se rád vrátil k otázce, co si na zakoupeném osciloskopu mám zkontrolovat. Nejdříve bych asi měl vybírat pouze z nabídek, kde je vyfocený osciloskop zapnutý,abych věděl, zda vůbec funguje. Co ale až ho budu mít v ruce?
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Osciloskop Tesla BM566A

Príspevok od používateľa Drakoush » 16 Okt 2015, 14:43

Keď si kupuješ outo, tak si do neho sadneš, ideš sa previezť a počúvaš, či niečo neklepe, či niečo nemá vôlu a či motor nevydáva divné zvuky. Taktež si všímaš, či nie je škrabnuté a pod.
U skopu je to to isté. Pozrieš, či nie je deformovaný a potom niečo pomeriaš. Najlepšie (a najrýchlejšie) je zapichnúť sondu na kalibrátor a sledovať, či nie je skop rozkalibrovaný. Na kalibrátore sa väčšinou udáva f (býva 1kHz) a amplitúda (býva 500mV). Skontroluj, či to fakt tak je. Sleduj stopu - či nie je rozostrená, vyosená, na obrazovke nie sú machule, neblbne. Pozri, či sa dá synchronizovať v celom rozsahu, ako sa patrí, poskúšaj funkcie ako invertovanie kanálu B, alt, chop a pod.

Odporúčam Ti, podobne ako pri outách, aby si, v prípade že nie si skúsený v tejto oblasti, šiel skop pozerať s niekým, kto s tým vie narábať a vie posúdiť, či je merák dobrý.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok