Tesla BM566A - vadné spouštení

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

OndraK
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19 Okt 2015, 21:02

Tesla BM566A - vadné spouštení

Príspevok od používateľa OndraK » 19 Okt 2015, 21:44

Ahoj,potřeboval bych poradit s opravou BM566A,verze s IO, nějak to nemůžu rozlousknout. Skop se zdá funguje docela dobře, akorát signál z kalibrátoru nejde zastavit, takže bude patrně špatné spouštění.
Odkontroloval jsem:
- zdroje (nízké napětí ok, kondenzátory se zdají být v pohodě, VN nemám jak změřit, ale obrazovka je ok)
- potenciometry, přepínače jsou čisté
- potenciometry level jdou krásně lineárně od -12V do 12V
- preventivně jsem vyměnil IO ve spouštění, žádná změna
- zkoušel jsem desku spouštění lehce fénovat/chladit, taky beze změny
- proletoval jsem podezřele vypadají místa na desce

Na desce spouštění někdo z předchozích majitelů udělal nějaké změny - odebral C118, naopak přidal kondenzátor 3.3pF z R140 na zem. Taky vyndal C110 a C111 a přidal 10nF z R148 na R147. Víte někdo prosím jestli to byla nějaká profláklá oprava nebo jestli je lepší desku vrátit do původního stavu? Skop má kalibrační nálepku z 5/2011, takže nejspíš byl používaný a funkční.

Co by mi asi pomohlo jsou ty napětí na měřících bodech, ale asi je nikdo nemá. Každopádně chování skopu je vidět na videu
https://youtu.be/Nu6-tv-bECY a kdyby někdo věděl kudy bych měl pokračovat, tak by to bylo super!

Díky,
Ondra
0

Používateľov profilový obrázok
Harchom23
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 14 Jan 2014, 19:51
Bydlisko: Martin

Re: Tesla BM566A - vadné spouštení

Príspevok od používateľa Harchom23 » 19 Okt 2015, 22:54

napadá ma chyba v prepínači int./ext. spúšťania, skús to zmerať...
0

Ivan_Ryger
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 574
Dátum registrácie: 01 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: Tesla BM566A - vadné spouštení

Príspevok od používateľa Ivan_Ryger » 20 Okt 2015, 03:00

vyskúšajte pustiť sync. signál z kalibrátora (4v) do vstupu externej synchronizácie, nastavte ju na EXT, nepamätám sa, ktorý filter či LF alebo HF. Skúste potom točiť potenciometrom LEVEL, či sa chytí. Ak nie, treba osciloskopom ísť na obvod sync. impulzov a pozrieť tam, či sú tam tie impulzy.
0

OndraK
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19 Okt 2015, 21:02

Re: Tesla BM566A - vadné spouštení

Príspevok od používateľa OndraK » 21 Okt 2015, 20:47

Díky moc za pomoc! Zkoušel jsem to s tou ext. synchronizací a taky se mi nepodařilo ho syncnout. Přepínač se zdá být taky v pohodě. Další skop na proměření doma nemám, tak to musím vzít ke kámošovi, ozvu se jakmile se někam pohnu. Ale kdyby si prosím někdo v mezičase vzpomněl na vyřešený podobný problém, tak budu jenom rád když se ozve :-)
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok