Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Kalibr├ícia rev├şznych pr├şstrojov

Kalibr├ícia rev├şznych pr├şstrojov

Sp├íjky, ods├íva─Źky; Klie┼íte, skrutkova─Źe; Mer├íky, Gener├ítory; ─îistenie, leptanie; V┼Ľta─Źky, fr├ęzy; Pom├┤cky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Kalibr├ícia rev├şznych pr├şstrojov

Odosla┼ąod dankel » 23 Dec 2015, 15:29

Ahojte,
pomaly ale isto budem potrebova┼ą skalibrova┼ą rev├şzny pr├şstroj (UNIMER 09) chcem sa preto op├Żta┼ą ─Źi m├íte nejak├ę sk├║senosti (cena, doba..) pr├şp, ─Źi odpor├║─Źate nejak├Ż konkr├ętny in┼ítit├║t. :-) Najlep┼íie v BA a okol├ş.

D├şky pekne!
Naposledy upravil dankel d┼ła 03 Mar 2016, 08:03, celkovo upraven├ę 2 kr├ít.
Odborn├şci sa delia do 3 skup├şn: schopn├ş, neschopn├ş a schopn├ş ├║plne v┼íetk├ęho...
(J. Merav├Ż)
dankel
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 7
Zalo┼żen├Ż: 04.01.2015

Re: Kalibr├ícia rev├şznych pr├şstrojov

Odosla┼ąod datam » 19 Jan 2016, 17:39

Tieto pr├şstroje kalibrujeme priamo u v├Żrobcu. UNIMER09 ... 69ÔéČ. (kontakt electron@electron.sk)
datam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2342
Vek: 37.55
Zalo┼żen├Ż: 24.04.2008

Odosla┼ąod trunek » 19 Jan 2016, 17:50

niekedy okolo Dubnici kalibruj├║ tie┼ż. Jednoduh┼íie pr├şstroje ti urobia na po─Źkanie, ale napr zdru┼żen├Ż pr├şstroj na meranie RCD tak to je na p├ír dn├ş. V BA sk├║senosti nem├ím
u─Ź├şme sa ka┼żd├Ż de┼ł. Vid├şm to s├ím na sebe - ponuka v├Żroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html
trunek
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1771
Zalo┼żen├Ż: 17.05.2007

Odosla┼ąod dankel » 03 Mar 2016, 08:24

─Äakujem ve─żmi pekne za rady, nakoniec som to d├íval skalibrova┼ą v Starej Turej.
Zis┼ąoval som mo┼żnosti kalibr├ície tu v BA a okol├ş a zistil som nasledovn├ę:

V BA v in┼ítit├║te metrol├│gie a sk├║┼íobn├şctva (SM├Ü) rev├şzne pr├şstroje moment├ílne nekalibruj├║.
V ├║stave Slovenskej leg├ílnej metrol├│gie je to predra┼żen├ę, nako─żko za kalibr├íciu jednej funkcie si p├Żtaj├║ 25ÔéČ a 10ÔéČ za ka┼żd├║ ─Ćal┼íiu funkciu.
V BA som na┼íiel a oslovil e┼íte jednu organiz├íciu, ktor├í sa venuje kalibr├ícii ale cena by sa pohybovala okolo 300-350ÔéČ.

Nakoniec teda najvhodnej┼íou aj cenovo najdostupnej┼íou vo─żbou bola pre m┼ła t├í Star├í Tur├í. Celkov├í cena za kalibr├íciu aj s kalibra─Źn├Żm listom bola 76,30ÔéČ. Je potrebn├ę si ale prinies┼ą zo sebou objedn├ívku a je vhodn├ę da┼ą si vypracova┼ą cenov├║ ponuku vopred e-mailom.

Pekn├Ż de┼ł.
Odborn├şci sa delia do 3 skup├şn: schopn├ş, neschopn├ş a schopn├ş ├║plne v┼íetk├ęho...
(J. Merav├Ż)
dankel
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Milos66 » 03 Mar 2016, 09:35

S kr├ş┼żkom po funuse, ale . . .
Meradlo si dal overi┼ą, nie skalibrova┼ą. Kalibr├íciu rob├ş priamo v├Żrobca a to by si sa nedoplatil.
Pre slovensk├ę pomery je najlacnej┼íia ┼Żilina, ale tam robia len d─║┼żky. Elektrick├ę veli─Źiny s├║ najlacnej┼íie asi v Pie┼í┼ąanoch. Firma, ─Źo tak├ęto nie─Źo rob├ş, mus├ş ma┼ą minim├ílne osved─Źenie od Slovenskej leg├ílnej metrol├│gie, vtedy to akceptuj├║ tak nanajv├Ż┼í slovensk├ę firmy. Aj t├í cena je prijate─żn├í. Ak chce┼í robi┼ą nie─Źo pre zahrani─Źie, mus├ş┼í ma┼ą overenie od firmy, ─Źo na to m├í certifik├ít a to je t├Żch tvojich spom├şnan├Żch 300-350ÔéČ. Jedin├í pr├ş─Źina n├írastu tej ceny je, ┼że m├í┼í platn├ę overenie akceptovate─║n├ę na celom svete.
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4415
Vek: 53.4
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod trunek » 03 Mar 2016, 09:41

ja posielam pr├şstroje zajtra. Zis┼ąoval som si ceny vo viacer├Żch firm├ích a tu mi to vy┼ílo najlep┼íie

ETCR 2000+ 40,00 Eur klie┼í┼ąak na zemn├ę
UNI-T UT210D 45,00 Eur mal├Ż klie┼í┼ą├ík
Metrel MI3102 76,00 Eur Zdru┼żen├Ż revizny
PU 184 Delta 50,00 Eur el.náradie

Celkom s DPH: 253,20 Eur a to pre v┼íetky rozsah ak├ę tie mer├íky maj├║. HES, s.r.o. Plus dva mer├íky som kupoval. Jeden z Micronixu u┼ż s kalibra─Źn├Żm a jeden z nejakej inej str├ínky a tie┼ż s kalibra─Źn├Żm
u─Ź├şme sa ka┼żd├Ż de┼ł. Vid├şm to s├ím na sebe - ponuka v├Żroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html
trunek
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod Milos66 » 03 Mar 2016, 10:46

Jj. HES je dobr├Ż. Pre n├ís s├şce neakceptovate─żn├Ż, ale lacn├Ż.
Ich certfik├ít neplat├ş v Rusku, Japonsku, Belgicku, Taliansku apod., ale to by Tebe nemalo vadi┼ą.
A perli─Źka, raz sme potrebovali nar├Żchlo overi┼ą 1200 mal├Żch prav├ştok. Smola, nemali na to kapacity :) :) :)
A teraz sa d├şvam, ┼że tam d─║┼żkov├ę miery ani nemaj├║ uveden├ę, ale robili to kedysi. Aspo┼ł mysl├şm, ┼że hej.
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4415
Vek: 53.4
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod trunek » 03 Mar 2016, 11:05

:) zaujimava info. Asi nemaju kapacity :) ale ako pises, potrebujem tieto papiere jednak koncia a jednak to treba dokladovat na TI lebo chcem zadat do obch.registra aj revizie a el.instal.prace. zatial operujem iba na SVK takze mi to staci. Druha najlacnejsia ponuka bola 350e a tretia tam pytali tusim 25e za kazdu funkciu. Tam by som platil 250e iba za ten zdruzeny Metrel :). Som na mobile ak treba dam sem aj tie druhe CP ale asi to nie je potrebne
trunek
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod dankel » 03 Mar 2016, 14:51

Ja som spom├şnan├ę testovanie d├íval robi┼ą v Starej Turej v spol. CHIRANALAB, s. r. o.

Mer├ík, ale dal tip, ┼że op├Ątovn├║ kalibr├íciu a kalibra─Źn├Ż certifik├ít rob├ş v BA aj Amper PEHA. Zis┼ąoval som cenu, vych├ídza to na 75ÔéČ a doba kalibr├ície cca 10 dn├ş. (Budem vedie┼ą nabud├║ce :wink: )

─îo sa t├Żka ceny, popravde zbyto─Źne na tom ┼íetri┼ą je pod─ża m┼ła rovnak├ę "chrap├║nstvo" ako ┼íetri┼ą na samotnej cene za rev├şziu. Ak m├ím s pr├şstrojom pracova┼ą, m├ím sa na neho spo─żahn├║┼ą a m├í zabezpe─Źi┼ą to, ┼że moje meranie bude presn├ę, chcem, aby bol certifik├ít vydan├Ż na z├íklade skuto─Źn├ęho vyhodnotenia pr├şstroja. To si istotne vy┼żaduje nemal├ę n├íklady aj zo strany organiz├ície, ktor├í tak├║to kalibr├íciu (kalibra─Źn├ę meranie) vykon├íva, preto to prehnane lacn├ę by┼ą nem├┤┼że. V opa─Źnom pr├şpade je to podozriv├ę.

fofo
(J. Merav├Ż)
dankel
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Merak » 03 Mar 2016, 15:00

AmperPerhu som odporu─Źil preto, lebo som od nich spom├şnan├Ż rev├şzny pr├şstroj kupoval, a dokupoval som si aj meracie ┼ín├║ry, a spom├şnali mi aj to, ┼że tie pr├şstroje kalibruj├║.
sú zo Starej Turej ale tu v BA majú kanceláriu
┼żivot je ako s├şnusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzit├Żm si dvakr├ít na nule
pon├║kam na predaj: http://svetelektro.com/Forum/predam-pop ... art40.html
P.S.: sk├┤r som vedel zapoji┼ą vidlicu a z├ísuvku ako rozpr├íva┼ą
Merak
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 6805
Vek: 40.05
Zalo┼żen├Ż: 10.07.2012
Paragraf: 24

Odosla┼ąod odaros » 24 Aug 2019, 14:56

Je mo┼żn├ę pou┼ż├şva┼ą na rev├şziu el. ru─Źn├ęho n├íradia a spotrebi─Źov pr├şstroj ZO 1? Ak ├íno bude sa da┼ą na┼ł spravi┼ą e┼íte kalibr├ícia?
Pr├şlohy
69208882_742624029488540_3187353706341335040_n.jpg
odaros
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 141
Zalo┼żen├Ż: 27.08.2014

Odosla┼ąod Merak » 24 Aug 2019, 20:05

Nie, ned├í sa pou┼żi┼ą. Nevyhovuje norme.
┼żivot je ako s├şnusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzit├Żm si dvakr├ít na nule
pon├║kam na predaj: http://svetelektro.com/Forum/predam-pop ... art40.html
P.S.: sk├┤r som vedel zapoji┼ą vidlicu a z├ísuvku ako rozpr├íva┼ą
Merak
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 6805
Vek: 40.05
Zalo┼żen├Ż: 10.07.2012
Paragraf: 24

Odosla┼ąod Drakoush » 24 Aug 2019, 20:25

Milos66 nap├şsal:S kr├ş┼żkom po funuse, ale . . .
Meradlo si dal overi┼ą, nie skalibrova┼ą.

Nie, meradlo dal skalibrova┼ą.
Vyhl├í┼íka 157/2018 Z.z. ┬ž2 od. g:
(Na ├║─Źely tohoto z├íkona sa rozumie:)
- kalibr├íciou meradla s├║bor oper├íci├ş, ktor├ę pri definovan├Żch podmienkach ur─Źuj├║ vz┼ąah medzi hodnotami indikovan├Żmi meradlom alebo merac├şm syst├ęmom alebo hodnotami reprezentovan├Żmi materializovanou mierou alebo referen─Źn├Żm materi├ílom a zodpovedaj├║cimi hodnotami veli─Ź├şn, ktor├ę s├║ realizovan├ę etal├│nom,
Odkupujem zauj├şmav├ę meracie pr├şstroje. Ponuky mailom alebo SS.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 9772
Vek: 24.42
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod Drakoush » 24 Aug 2019, 20:28

Inak ─Źo sa HESu t├Żka, m├ím s nimi len negat├şvne sk├║senosti a komunik├íca s nimi je za trest. Oni nevedia odpoveda┼ą, hoci aj negat├şvne.
Odkupujem zauj├şmav├ę meracie pr├şstroje. Ponuky mailom alebo SS.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 9772
Vek: 24.42
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Nasp├Ą┼ą na N├íradie, sp├íjkovacia a meracia technika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 2 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist