mikropájka - oživenie

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

petinoo
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 06 Jan 2013, 19:05
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

mikropájka - oživenie

Príspevok od používateľa petinoo » 23 Feb 2016, 21:48

Zdravím, mám na stole rozostavanú túto mikropájku http://amarokcz.wz.cz/SL-20.htm mám problém s nastavením. ako by som mal správne nastaviť offset (čo treba merať)? myslím že je problém v nastavení offsetu lebo buď sa mi podarí nastavť spodná teplota a pri maximálnej mi už ohrev nevypína alebo zasa naopak sa mi podarí nastaviť hornú teplotu a pri minimálnej mi nezapína ohrev....asi som to príliš zamotal ak bude treba vysvetlím.....chcem názor ako by postupoval pri oživovaní dakto skúsenejší ako ja. ďakujem.
0

petinoo
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 06 Jan 2013, 19:05
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: mikropájka - oživenie

Príspevok od používateľa petinoo » 24 Feb 2016, 17:20

fatk nemá nikto žiadny nápad? ja viem že sa to dá hodiť aj do koša a postaviť niečo normálnejšie ale k tomu zatial pristúpiť nechcem...
0

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: mikropájka - oživenie

Príspevok od používateľa juraj77 » 24 Feb 2016, 17:41

VR4 sa kde zapája ???? Som prekvapený že tam nie je žiadna spatná vazba
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

petinoo
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 06 Jan 2013, 19:05
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: mikropájka - oživenie

Príspevok od používateľa petinoo » 24 Feb 2016, 17:49

VR 4 je zapojený na pinoch 1 a 5 toho OZ, lepšia schéma je aj tu http://p2e.tode.cz/mikropajkovacka-s-oz/ to isté len lepšie prekreslené (dole v obrázkoch)
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: mikropájka - oživenie

Príspevok od používateľa boraicho » 24 Feb 2016, 18:17

Tam nema byť žiadna spetna vezba, operak je ako komparator.
Ked si to chceš overiť tak to je jednoduche, ak na + vstup pripojiš UCC tak vystup by mal zopnuť a pajkovačka hriať alebo dioda svietit.

proste takto:
-Ak je na vstupe + večšie napetie ako na - tak je na výstupe +
-Ak je na vstupe - večšie napetie ako na + tak je na výstupe -
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

petinoo
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 06 Jan 2013, 19:05
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: mikropájka - oživenie

Príspevok od používateľa petinoo » 24 Feb 2016, 19:21

To mne všetko funguje, ja mám problém nastaviť pomocou tých 3 trimrov regulačný rozsah potenciometra, chcem to tak aby celkom vlavo bolo 150stupňov a keď sa vytočí na maximum tak okolo 420max. Problém je ale v tom že buď sa mi podarí nastaviť spodnú hranicu dajme tomu 150 a ptom keď vytočím doprava tak už sa nedá nastaviť vrchná hranica a pájka hreje aj to 470. Alebo opak-nastavím vrchnú polohu trebárs na 420 a potom keď nastavím minimum tak pájka už vobec nezopne. ja potrebujem vedieť postup ako to nastaviť aby som potenciometrom na prednom paneli mohol meniť teplotu v rozsahu 150 - cca 420 stupňov. (ono to zapojenie funguje keď nastaví trebárs 270 stupňov - zmeriam teplomerom - tak mi to pekne udrzuje +/- 5 stupnov) ja potrebujem nastaviť len regulačný rozsah toho potenciometra
0

petinoo
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 06 Jan 2013, 19:05
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: mikropájka - oživenie

Príspevok od používateľa petinoo » 26 Feb 2016, 12:41

Problém vyriešený. Do série s potenciometrom (na vývod dráhy ktorý je pripojený na +) som dal rezistor 22k, tým pádom sa regulačný rozsah potenciometra zúžil....podarilo sa mi to celkom pohdlne nastaviť, teplota sa dá regulovať od 130 do 430 stupňov. kolísanie teploty nieje viac ako 5 stuňov hore dole takže som spokojný na tak jednoduché zapojenie.
0

petinoo
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 06 Jan 2013, 19:05
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: mikropájka - oživenie

Príspevok od používateľa petinoo » 30 Jan 2017, 20:12

Po necelom roku prevádzky sa, začali objavovať problémy s touto spájkovačkou. Poraďte prosím nejaké overené zapojenie alebo ako toto upraviť. nechcem indikáciu teploty na displeji ani použitie procesoru.
0

petinoo
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 06 Jan 2013, 19:05
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: mikropájka - oživenie

Príspevok od používateľa petinoo » 31 Jan 2017, 20:57

nikto nič? nejaké overené zapojenie??
0

Napísať odpoveď