Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Tester elektrick├Żch spotrebi─Źov

Tester elektrick├Żch spotrebi─Źov

Sp├íjky, ods├íva─Źky; Klie┼íte, skrutkova─Źe; Mer├íky, Gener├ítory; ─îistenie, leptanie; V┼Ľta─Źky, fr├ęzy; Pom├┤cky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Tester elektrick├Żch spotrebi─Źov

Odosla┼ąod mmajo » 07 Mar 2016, 21:50

zdravim,

firma v ktorej brigadujem planuje kupit tester elektrickych spotrebicov, bol by som rad keby ste mi poradili, kto s tym mate skusenosti ktory je najvhodnejsi.
zatial ma zaujali tieto tri
K├│d: Vybra┼ą v┼íetko
http://meratest.sk/spojitost-200-ma-s-pripojenim-na-pc/1720-mi-3309-bt-deltagt-tester-el-spotrebicov-a-el-naradia.html

http://meratest.sk/spojitost-10a-25a/1526-revex-profi-ii-tester-elektr-spotrebicov.html

http://meratest.sk/spojitost-10a-25a/1739-pat-805-tester-elektr-spotrebicov.html

a teraz preco:

sonel, uz mame od nich revizny meraci pristroj a je super, tento dokaze oproti ostatnym merat aj elektricke stroje
revex, asi ako u jedineho moznost dokupenia modulov na zvaracky a medicinske pristroje
a metrel, podla predajcu je dobry pomer cena/vykon , no ja si naopak myslim ze ak firma ma napriklad na sonel, je to lepsia cesta do buducnosti

bol by som rád za akekolvek rady/skusenosti, kludne moze byt aj iny meraci pristroj, toto je len taky moj rychly prehlad
mmajo
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 50
Zalo┼żen├Ż: 18.09.2015

Re: Tester elektrick├Żch spotrebi─Źov

Odosla┼ąod Jirka84 » 12 Mar 2016, 22:31

Osobn─Ť m├ím Revex a na to mno┼żstv├ş reviz├ş po ┼íkol├ích atd. sta─Ź├ş - 11let bez z├ívady.
Mám rád: Tady jsi taky doma
Pro radost
Zabava doma Kutn├í Hora ... Z├íbava pro zn├ím├ę Pod─Ťbrady

..mlad├ş ned─Ťlaj├ş v┼żdy , co se jim ┼Ö├şk├í..
Jirka84
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1936
Vek: 68.62
Zalo┼żen├Ż: 21.03.2012

Odosla┼ąod Drakoush » 13 Mar 2016, 02:11

Ja m├ím tro┼íka in├Ż n├ízor, no znie, ┼że do t├Żchto zna─Źiek by som ne┼íiel.

─îesk├ęho a slovensk├ęho v├Żrobcu by som nechcel. P├Żtaj├║ za to pomaly tie ist├ę prachy, ─Źo zahrani─Źn├Ż, ale zaspali dobu, ako napr. electron pre┼íov. Ich mer├íky s├║ len m├ílo odli┼ín├ę od mer├íkov vyr├íban├Żch za koman─Źov, niektor├ę formy dokonca ani h├ídam nevymenili, je to vyroben├ę z l├ímav├ęho plastu a celkov├ę to prevedenie vyzer├í na n├ívrh z 90tych rokov. ─îo sa t├Żka spo─żahlivosti, to zas s├║, o tom potom. Ale technick├í ├║rove┼ł je pozadu.
Napr.: http://www.electron.sk/index.php?route= ... uct_id=128

Star├í letova─Źka. Namiesto sp├íjkovacej s─żu─Źky elektr├│da, namiesto ┼żiarovky druh├Ż v├Żvod a vzadu akur├ít displej. No cho─Ć sa s t├Żmto prezentova┼ą niekde.

So sonelom som sa e┼íte nikde nestretol, viem len, ┼że je to po─żsk├Ż v├Żrobca, v snahe si nie─Źo pre─Ź├şta┼ą na ich str├ínkach maj├║ pre istotu internal server error, tak┼że neviem, na akej ├║rovni s├║.

Metrel je Slovinec, je to zase na ni┼ż┼íej ├║rovni, ale z vy┼í┼íie menovan├Żch zna─Źiek sa vy┼ívihli asi na najvy┼í┼íiu ├║rove┼ł. Tu by som sa mo┼żno dal ukeca┼ą.

Keby som si mal kupova┼ą ja, ur─Źite sa rozhodujem medzi Meggerom a Flukom, lebo s├║ postaven├ę na vysokej ├║rovni, user-friendly, spo─żahliv├ę, mechanicky odoln├ę, nie je probl├ęm so servisom a ani s pr├şslu┼íenstvom. S├║ to prepracovan├ę stroje od profesion├ílov pre profesion├ílov :) V poslednej dobe sa mi za─Źal p├í─Źi┼ą UNI-TREND, u┼ż vychyt├ívaj├║ muchy, vylep┼íuj├║, st├íle je to ni┼ż┼íia trieda, ale v porovnan├ş so slovensk├Żm v├Żrobkom je na sto honov ─Ćalej, mechanicky odoln├ę, user friendly, akur├ít neviem, ─Źi v sortimente maj├║ aj testery spotrebi─Źov. No d├í sa to n├íjs┼ą na interfernete.

A teraz to hlavn├ę - pre─Źo?

FLUKE pou┼ż├şvam u┼ż nejak├Ż piatok, na ELOSYSe som ich dos┼ą pozeral. M├ím len scopemeter a klie┼í┼ąak, p├í─Ź tieto dva pr├şstroje mi moment├ílne vykryj├║ ├║plne v┼íetky ├║kony. Pre┼żili p├ídy, hrub├ę zaobch├ídzanie, meranie nezn├ímych nap├Ąt├ş, vlhkos┼ą, prach, svinst├í kadejak├ę, ktor├ę som na ne kul a tie pr├şstroje mi nikdy nevypovedali, nenechali ma v ┼ítichu a ani som sa nemusel nikdy ob├íva┼ą, ─Źi som nenameral blud. Fluke k tomu pon├║ka hafo pr├şslu┼íenstva v ┼ípi─Źkovej kvalite, hroty vydr┼żia hrub├ę zach├ídzanie, krokod├Żlky sa nel├ímu at─Ć. To s├║ proste stroje, ktor├ę boli vyroben├ę k pr├íci a nie na hranie sa.
V doh─żadnej dobe budem kupova┼ą zdru┼żen├Ż merac├ş pr├şstroj, termokameru, mo┼żno aj scopemeter - vy┼í┼íiu radu (samozrejme nie naraz, to─żko nezarob├şm ani za 5 rokov) a ur─Źite p├┤jdem do fluku pr├íve kv├┤li sk├║senostiam. Rad┼íej do┼ípor├şm a k├║pim si to o rok nesk├┤r, ale viem, ┼że tie pr├şstroje p├┤jdu so mnou po─Źas mo┼żno celej kari├ęry.

A nie, nie som predajca fluke, ani ma neplatia za reklamu :D Ale vid├şm, ┼że za tie peniaze som dostal kus ┼żeleza, tak pre─Źo si ho nek├║pi┼ą op├Ą┼ą?

My two cents...

EDIT: a aby som pre┼íov─Źanom len nekrivdil, maj├║ v├Żborn├ę vadasky. V┼íetky tie ledkov├ę blika─Źky s p├şska─Źkami a kadejak├Żmi chujovinami leteli do ko┼ía.
Pon├║kame: v├Żkup, predaj, servis merac├şch pr├şstrojov r├┤znych zna─Źiek, overenie presnosti meradiel kalibr├ítorom - do 5,5 miest. Pozri aj na┼íu FB str├ínku (ikonka webu v profile), kde n├íjde┼í zauj├şmav├ę fotky a vide├í z opr├ív, review nov├Żch mer├íkov a pod.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 9689
Vek: 24.25
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod SMITH » 02 J├║l 2019, 21:21

@MMAJO : ─îo si nakoniec vybral a ako si s t├Żm spokojn├Ż ? M├ím rovnak├║ ├║lohu : Vy┼ípecifikova┼ą tester elektrick├Żch spotrebi─Źov
:-) Nikdy ne┼Ö├şkejte, ┼że n─Ťco nejde, proto┼że v┼żdy se najde blbec, kter├Ż nev├ş, ┼że to nejde, a ud─Ťl├í to ! :-)
SMITH
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1272
Vek: 43.69
Zalo┼żen├Ż: 29.09.2007
Paragraf: 23

Odosla┼ąod technikus110 » 03 J├║l 2019, 06:04

technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 586
Vek: 59.81
Zalo┼żen├Ż: 28.06.2018
Paragraf: 24

Odosla┼ąod Merak » 03 J├║l 2019, 07:40

┼żivot je ako s├şnusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzit├Żm si dvakr├ít na nule
pon├║kam na predaj: http://svetelektro.com/Forum/predam-pop ... art40.html
P.S.: sk├┤r som vedel zapoji┼ą vidlicu a z├ísuvku ako rozpr├íva┼ą
Merak
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 6712
Vek: 39.88
Zalo┼żen├Ż: 10.07.2012
Paragraf: 24

Odosla┼ąod SMITH » 03 J├║l 2019, 07:46

@ MERAK : ako si spokojn├Ż ? Vlastn├ę ani neviem ─Źo je predmetom merania pri kontrole pr├şstrojov . Nem├ím k dispoz├şcii normy :/
:-) Nikdy ne┼Ö├şkejte, ┼że n─Ťco nejde, proto┼że v┼żdy se najde blbec, kter├Ż nev├ş, ┼że to nejde, a ud─Ťl├í to ! :-)
SMITH
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1272
Vek: 43.69
Zalo┼żen├Ż: 29.09.2007

Odosla┼ąod jenda23 » 03 J├║l 2019, 07:58

Izola─Źn├ş odpor, ├║nikaj├şc├ş proudy, spojitost ochrann├ęho vidi─Źe s ne┼żivou ─Ź├íst├ş a jeho rezistance, pop┼Ö kapacity proti ne┼żiv├Żm ─Ź├ístem.
Lokomotiva je jako ┼żena.Je jich stovky typ┼» a ka┼żdej z nich je jinej,ka┼żd├í z nich je sv├Żm zp┼»sobem kr├ísn├í.Kdy┼ż j├ş chce┼í aspo┼ł trochu poznat jsou to stovky hodin ─Źasu.Nejde s n├ş b├Żt ani┼ż bys j├ş bezmezn─Ť miloval,je nemo┼żn├Ż j├ş zn├ít do posledn├ş skulinky
jenda23
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 5419
Vek: 29.31
Zalo┼żen├Ż: 27.06.2008

Odosla┼ąod Drakoush » 03 J├║l 2019, 08:01

Aj ja mám 06ku.
Ako┼że funguje to, v┼íetko to meria, ale ten dizajn... A materi├íl... Ve─żmi sa to podob├í na domorob.
Pon├║kame: v├Żkup, predaj, servis merac├şch pr├şstrojov r├┤znych zna─Źiek, overenie presnosti meradiel kalibr├ítorom - do 5,5 miest. Pozri aj na┼íu FB str├ínku (ikonka webu v profile), kde n├íjde┼í zauj├şmav├ę fotky a vide├í z opr├ív, review nov├Żch mer├íkov a pod.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 9689
Vek: 24.25
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Nasp├Ą┼ą na N├íradie, sp├íjkovacia a meracia technika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist