Tester elektrických spotrebičov

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

mmajo
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 18 Sep 2015, 17:52
Bydlisko: ZH

Tester elektrických spotrebičov

Príspevok od používateľa mmajo » 07 Mar 2016, 20:50

zdravim,

firma v ktorej brigadujem planuje kupit tester elektrickych spotrebicov, bol by som rad keby ste mi poradili, kto s tym mate skusenosti ktory je najvhodnejsi.
zatial ma zaujali tieto tri

Kód: Vybrať všetko

http://meratest.sk/spojitost-200-ma-s-pripojenim-na-pc/1720-mi-3309-bt-deltagt-tester-el-spotrebicov-a-el-naradia.html

Kód: Vybrať všetko

http://meratest.sk/spojitost-10a-25a/1526-revex-profi-ii-tester-elektr-spotrebicov.html

Kód: Vybrať všetko

http://meratest.sk/spojitost-10a-25a/1739-pat-805-tester-elektr-spotrebicov.html
a teraz preco:

sonel, uz mame od nich revizny meraci pristroj a je super, tento dokaze oproti ostatnym merat aj elektricke stroje
revex, asi ako u jedineho moznost dokupenia modulov na zvaracky a medicinske pristroje
a metrel, podla predajcu je dobry pomer cena/vykon , no ja si naopak myslim ze ak firma ma napriklad na sonel, je to lepsia cesta do buducnosti

bol by som rád za akekolvek rady/skusenosti, kludne moze byt aj iny meraci pristroj, toto je len taky moj rychly prehlad
0

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2493
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: Tester elektrických spotrebičov

Príspevok od používateľa Jirka84 » 12 Mar 2016, 21:31

Osobně mám Revex a na to množství revizí po školách atd. stačí - 11let bez závady.
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Tester elektrických spotrebičov

Príspevok od používateľa Drakoush » 13 Mar 2016, 01:11

Ja mám troška iný názor, no znie, že do týchto značiek by som nešiel.

Českého a slovenského výrobcu by som nechcel. Pýtajú za to pomaly tie isté prachy, čo zahraničný, ale zaspali dobu, ako napr. electron prešov. Ich meráky sú len málo odlišné od merákov vyrábaných za komančov, niektoré formy dokonca ani hádam nevymenili, je to vyrobené z lámavého plastu a celkové to prevedenie vyzerá na návrh z 90tych rokov. Čo sa týka spoľahlivosti, to zas sú, o tom potom. Ale technická úroveň je pozadu.
Napr.: http://www.electron.sk/index.php?route= ... uct_id=128

Stará letovačka. Namiesto spájkovacej sľučky elektróda, namiesto žiarovky druhý vývod a vzadu akurát displej. No choď sa s týmto prezentovať niekde.

So sonelom som sa ešte nikde nestretol, viem len, že je to poľský výrobca, v snahe si niečo prečítať na ich stránkach majú pre istotu internal server error, takže neviem, na akej úrovni sú.

Metrel je Slovinec, je to zase na nižšej úrovni, ale z vyššie menovaných značiek sa vyšvihli asi na najvyššiu úroveň. Tu by som sa možno dal ukecať.

Keby som si mal kupovať ja, určite sa rozhodujem medzi Meggerom a Flukom, lebo sú postavené na vysokej úrovni, user-friendly, spoľahlivé, mechanicky odolné, nie je problém so servisom a ani s príslušenstvom. Sú to prepracované stroje od profesionálov pre profesionálov :) V poslednej dobe sa mi začal páčiť UNI-TREND, už vychytávajú muchy, vylepšujú, stále je to nižšia trieda, ale v porovnaní so slovenským výrobkom je na sto honov ďalej, mechanicky odolné, user friendly, akurát neviem, či v sortimente majú aj testery spotrebičov. No dá sa to nájsť na interfernete.

A teraz to hlavné - prečo?

FLUKE používam už nejaký piatok, na ELOSYSe som ich dosť pozeral. Mám len scopemeter a kliešťak, páč tieto dva prístroje mi momentálne vykryjú úplne všetky úkony. Prežili pády, hrubé zaobchádzanie, meranie neznámych napätí, vlhkosť, prach, svinstá kadejaké, ktoré som na ne kul a tie prístroje mi nikdy nevypovedali, nenechali ma v štichu a ani som sa nemusel nikdy obávať, či som nenameral blud. Fluke k tomu ponúka hafo príslušenstva v špičkovej kvalite, hroty vydržia hrubé zachádzanie, krokodýlky sa nelámu atď. To sú proste stroje, ktoré boli vyrobené k práci a nie na hranie sa.
V dohľadnej dobe budem kupovať združený merací prístroj, termokameru, možno aj scopemeter - vyššiu radu (samozrejme nie naraz, toľko nezarobím ani za 5 rokov) a určite pôjdem do fluku práve kvôli skúsenostiam. Radšej došporím a kúpim si to o rok neskôr, ale viem, že tie prístroje pôjdu so mnou počas možno celej kariéry.

A nie, nie som predajca fluke, ani ma neplatia za reklamu :D Ale vidím, že za tie peniaze som dostal kus železa, tak prečo si ho nekúpiť opäť?

My two cents...

EDIT: a aby som prešovčanom len nekrivdil, majú výborné vadasky. Všetky tie ledkové blikačky s pískačkami a kadejakými chujovinami leteli do koša.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Tester elektrických spotrebičov

Príspevok od používateľa SMITH » 02 Júl 2019, 21:21

@MMAJO : Čo si nakoniec vybral a ako si s tým spokojný ? Mám rovnakú úlohu : Vyšpecifikovať tester elektrických spotrebičov
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Tester elektrických spotrebičov

Príspevok od používateľa technikus110 » 03 Júl 2019, 06:04

0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Tester elektrických spotrebičov

Príspevok od používateľa Merak » 03 Júl 2019, 07:40

0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Tester elektrických spotrebičov

Príspevok od používateľa SMITH » 03 Júl 2019, 07:46

@ MERAK : ako si spokojný ? Vlastné ani neviem čo je predmetom merania pri kontrole prístrojov . Nemám k dispozícii normy :/
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Tester elektrických spotrebičov

Príspevok od používateľa jenda23 » 03 Júl 2019, 07:58

Izolační odpor, únikající proudy, spojitost ochranného vidiče s neživou částí a jeho rezistance, popř kapacity proti neživým částem.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Tester elektrických spotrebičov

Príspevok od používateľa Drakoush » 03 Júl 2019, 08:01

Aj ja mám 06ku.
Akože funguje to, všetko to meria, ale ten dizajn... A materiál... Veľmi sa to podobá na domorob.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok