indučkný snímač

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

indučkný snímač

Príspevok od používateľa boraicho » 03 Aug 2016, 21:17

Zdar.
Ma tu niekto skusenosti s indukčnými snímačmi?
Ako to je s výstpom? su 3vodičove? +- a výstup? a aký može byť dosah?

nejaky link na niečo lacne z ebay?

a len tak na okraj, indučkne snimaju kov a kapacitne čo vlastne?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: indučkný snímač

Príspevok od používateľa straciam » 03 Aug 2016, 21:32

indukcne snimace maju vystup pnp alebo npn.
existuju aj dvojvystupove resp. dvojstavove. a maju aj pnp aj npn.
dosah myslis v kabli ci snimaciu vzdialenost? vzdialenost som videl aj 20mm, tusim su aj na vacssiu vzdialenost. kable pouzivame aj 20metrove..
indukcne snimaju zelezo (hlinik nie) a kapacitne snimaju napr. aj vodnu hladinu, alebo plast, papier, drevo a pod...

napis mi do ss aky potrebujes a dohodneme sa :)
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: indučkný snímač

Príspevok od používateľa amater63 » 04 Aug 2016, 19:54

Ano hledej inspiraci,nebo popiš na co to pořebuješ. Podobné srandy jsem používal na měření otáček motoru....(na hřídeli "přídavek..") Nebo sledování určité dráhy,sledování pohybu,dále pak SW.-uděl -Přesnost--99% ,obrázek ifo.. (jsou magnetické ,nebo indukčí a to je rozdíl,výstup stejný..tak napájení. )Opovýdám ,proto ,že jsem s těmato snímačama něco zažil.-byt jiné značky. :roll:
Prílohy
snímač.png
snímač.png (8.64 KiB) 2736 zobrazení
0

Sender
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 535
Dátum registrácie: 26 Máj 2008, 00:00

Re: indučkný snímač

Príspevok od používateľa Sender » 04 Aug 2016, 20:17

Z eBay jsem koupil jeden indukční snímač na zkoušku.Funguje.Nedělal jsem žádný test -nemám info ohledně spolehlivosti ap.
Spínací vzdélenost je podle typu.Některé spínají několik mm,jiné zvládají i cm (nemám zjištěno jestli i z eBay).
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: indučkný snímač

Príspevok od používateľa boraicho » 04 Aug 2016, 20:23

Má to byť na snimanie rozety na motorku a ten senzor sa asi nejak prilepí na kyvnú vydlicu
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: indučkný snímač

Príspevok od používateľa amater63 » 04 Aug 2016, 20:28

Ahoj,tak na tenhle učel hledej něco jiné.S tím zkušenosti nemám :cry: ,,myslel jsem jiné použití.Tak se nehněvaj..
0

Sender
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 535
Dátum registrácie: 26 Máj 2008, 00:00

Re: indučkný snímač

Príspevok od používateľa Sender » 04 Aug 2016, 22:57

boraicho> bude to něco jako tachometr (snímání otáček) ? Přesně tohle jsem řešil za použití unipolárního Hall senzoru TLE 49xx a nalepení magnetu do štoubu (funkce 1imp/ot.).Funguje to bezproblémově.
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: indučkný snímač

Príspevok od používateľa boraicho » 05 Aug 2016, 09:22

Ano ako tachometer, nalepeni magnetu do šroubu? jak potom ten šroub vyšroubujem ak bude diera zalepena?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

michal5u
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 19 Dec 2013, 14:50
Bydlisko: Telč
Vek: 33

Re: indučkný snímač

Príspevok od používateľa michal5u » 05 Aug 2016, 11:43

Čau, není potřeba ho ani lepit, např. firma KOSO dodává k sadě uni tachometrů asi 5 magnetů (zvyšováním počtu magnetů, zvyšuješ přesnost-všechno se nastaví v tachu), který pasujou do díry pro imbus ve šroubu co drží kotouč na předním kole, takže ho můžeš kdykoliv vyndat. Takže poměřit šroub a takovouj válečkovej magnet určitě na ebayi bude. Mám to a funguje to super (jen nesmím zapomenout že při výměně ložisek zůstane nalepenej na kovadlině :-). Řeším teď v podstatě to samý kvůli tripmasteru, ale senzory z ebaye pořád ne a ne dorazit...a ke všemu mi dochází montážní prostor na vidlici :)

Jinak co jsem koukal po ebayi tak jsem našel jen klasický průmyslová senzory s vnějším závitem M8/M10/M12 a dlouhý jak tejden, ale právě KOSO dodává takový sexy krátký a to nemůžu nikde sehnat :-( možná jako náhradní díl, ale tam bude cena jinde...

A jenom by mě ještě zajímalo proč to chceš snímat na rozetě? Při podhrábnutí ti to bude skreslovat všechny údaje...nebo jsem si jen dovymyslel, že to bude na motorku? :)
0

Sender
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 535
Dátum registrácie: 26 Máj 2008, 00:00

Re: indučkný snímač

Príspevok od používateľa Sender » 05 Aug 2016, 15:49

boraicho> děláš si ze mě srandu,viď ? Upevnění magnetu je záležitost fantazie.Já to řešil tak,že jsem na imbusu vybrousil dvě plošky kvůli povolení.Řešil jsem to taky na přední kolo.Obvykle jeden impulz za otáčku stačí.Pokud je třeba delší impulzy,jde to řešit takm že se použije bipolární Hall a použijí se dva magnety (jeden se nalepí opačným pólem).Funguje to potom tak,že jeden magnet hall zapne a druhej vypne.
0

Používateľov profilový obrázok
daniel1212
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 03 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Kysucké nové Mesto
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: indučkný snímač

Príspevok od používateľa daniel1212 » 05 Aug 2016, 18:32

0

Napísať odpoveď