Protec D620 true RMS + Dataloger

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

alois

Protec D620 true RMS + Dataloger

Príspevok od používateľa alois » 11 Okt 2016, 10:48

Zdravím.

Nemá tu niekto skúsenosť s meracím prístrojom Protec D620 - True RMS U-I-R-C-frekv-Temp + Data Loger? Poprípade neservisoval niekto tento prístroj?

1. Časom odišla malá líthiovka, čo zálohovala hodiny a pamäť. Tú som vymenil, čas O.K. dáta O.K.
2. Prístroj komunikuje cez optické rozhranie s PC a dáva dáta. O.K.
3. Meranie prúdu, teploty a snímanie dát vyzerá, že je O.K.
4. Meranie napäťia sporadicky ukazuje abnormálne hodnoty (automat aj ručne nastavený rozsah), alebo automatika sa vôbec netrafí do rozsahu. (???) Hlavne na DC rozsahu.

Nedá sa naň spoľahnúť na 100%. Vie niekto čo s tým ? Je mi ho ľúto, nakoľko nepatril k tým najlacnejším svojho času. Vyzerá ako nový, nebol moc používaný v teréne.

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2339
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Protec D620 true RMS + Dataloger

Príspevok od používateľa rudko » 11 Okt 2016, 12:56

ja som riesil podobny problem asi dva roky dozadu s mojim rlc mostikom. indukcnosti niekdey meral uplne od buka do buka. ked som ho rozobral tak som zistil jeden studenak. po preletovani sa to zda byt v poriadku. skus pozriet ci to nieje aj tvoj pripad. taketo "nahodne" poruchy byvaju najcastejsie zapricinene skratom alebo zlym kontaktom. teda ak nebude chyba v softe, to uz by mohlo byt potom horsie.
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Napísať odpoveď