Hantek 6022B

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

midnight_man
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 30 Júl 2013, 17:58
Bydlisko: Ružomberok

Hantek 6022B

Príspevok od používateľa midnight_man » 05 Nov 2016, 19:44

Kupil som davnejsie tento osciloskop....

dnes som to vytiahol, potreboval som merat snimac tlaku nafty na rail lište v aute. fajn...

Snimac ma out 0-5V podla tlaku 0 bar = 0V 5v = 1800 bar +-


pripojim + - nastavim 10V in.....

na moje zhrozenie ten soft alebo teda HW vobec nevie ukazovat peknu krivku podla aktualneho napatia!! ked sa zmeni napatie tak to podvihne celu krivku a teda vo vysledku mam stale rovnu ciaru....ked dam nizsi cas...500ms...skoro to zamrzne a vobec neukazuje.

Da sa donutit aby to ukazovalo pekne udaje z toho snimaca a vysledkom bola krivka napatia na snimaci? Ako sa meni tlak chcem to vidiet pekne za 30sekund dozadu tlak ... alebo som si kupil zly HW na moj ucel???

dik
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Hantek 6022B

Príspevok od používateľa Wili » 05 Nov 2016, 20:33

Mozno nieco zle nastavujes alebo s tym nespravne narabas.

- Ale pocitaj s tym ze ak pouzivas dlhe casy, tak je logicke ze dlho trva update obrazku.

- Ak chces vychytat nejaky konkretny velmi rychly jav v dlhsom alebo neznamom case, na to pouzivaj trigger.

- Ak ti mrzne program tak mi napada este ze ci mas zapojene obidve USBcka do PC ?
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Hantek 6022B

Príspevok od používateľa misocko » 05 Nov 2016, 20:36

mam ho na stole....
neviem ako normalne skopy ale to je cistokrvna sikmooka čina a tak sa aj sprava. ak chces zachytit 30sekund, musis si nastavit 5s na dielik (tj na obrazovke bude dokopy 50s). to ze sa to tvari akoby zamrzlo , je prave ten činksy refreš, cize ak sa nieco zmeni tak ty to zbadas az po tych 50sekundach - samozrejme budes tam mat aj priebeh , nielen rovnu ciaru ak sa nieco meni.
okrem toho to musis nejako rozumne odpalit (startnut) najlepsie triger nastavit na single, hodnotu trigru (ta zlta sipka napravo od grafu) dat tesne nad stredovu ciaru , stlacit "play" a takto ho pripojit na merany objekt. alebo trigrovat druhym kanalom, kde pripojis nejake napetie ked budes chciet zacat. Nasledne ti odmeria celu obrazovku (teda tych 50sekund) zobrazi a zastane.

Wili - obe usbcka? idem skusat, doteraz som netusil na co je to cervane (na co vlastne je?) :)
0

midnight_man
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 30 Júl 2013, 17:58
Bydlisko: Ružomberok

Re: Hantek 6022B

Príspevok od používateľa midnight_man » 05 Nov 2016, 20:43

nechapem..preco az po 50 sekundach?? Však ja chcem vidiet LIVE priebeh toho napatia ako keby som sa pozeral na merak a ukazovalo by tam napatie hore dole..podla realneho tlaku.

no ten trigger ze single, normal auto..som nerozumel :D ked dam single...zastane to.

a ano mal som oba USB v PC..naco je ten cerveny?
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Hantek 6022B

Príspevok od používateľa Wili » 05 Nov 2016, 22:16

jeden je datovy + napajaci a druhy je len napajaci mam pocit. Takze ak zapojis obidva do standardneho 0,5A USB tak by to malo dat viac prudu tomu osciloskopu aby fungoval ako ma.

Podla mna je logicke ze musis pockat az sa vykresli obraz ak mas nastaveny dlhy cas. Druha vec je ze to vykreslovanie neide live, ale az po nacitani daneho casoveho rozsahu to je zrejme blbe, to asi bude otazkou SW. Je to takto aj na analogovych osciloskopoch tam ak das dlhy cas vidis sice pomalu obnovovaciu fr. ale je ti to naprd lebo velmi neuvidis danu hodnotu v celku. V praxi ak je nejaka hodnota tak extremne pomala ze ti treba na nacitanie 30sekund, naco ti je osciloskop? to pomeras aj multimetrom. Teda ak nepotrebujes vidiet sled impulzov v presnom case, ale nato to presne podla mna je, ze sa nacitaju a pozries sa ako to vyzera, nacitaju sa znova a vidis ich zase znova. Ale pochybujem ze zapalovanie ci vstrekovanie paliva ci co to meras, akehokolvek motora bude v radoch sekund.

Na youtube je mimochodom vela navodov ako osciloskopom merat motor tak skus pohladat.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Hantek 6022B

Príspevok od používateľa misocko » 05 Nov 2016, 22:17

neviem preco ale funguje to tak ze sa obrazovka refresne az ked sa priebehom zaplni cela zobrazovacia cast (ak das na dielik 5sekund a je tam 10dielikov tak na celu zobrazovaciu cast potrebuje 50sekund), prejde ju a potom zobrazi co "videlo"
triger - start merania, auto je super ak tomu nerozumies, na "normalne" opakujuce sa priebehy. ty potrebujes nahodit single a nastavit to tym posuvatkom dajme tomu na 1V. vtedy sa meranie zacne az ked kanal na ktorom mas nastaveny triger, dosiahne ten 1V (stlacis play a ono napise waiting vlavo hore, po tom co tam nabehne ten 1V to zacne merat (myslim ze pise "run" alebo nieco podobne, uz ho mam vypnuty a nechce sa mi startovat ho znovu)), a bude merat 50sekund ak si nastavil dielik = 5sekund.
0

midnight_man
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 30 Júl 2013, 17:58
Bydlisko: Ružomberok

Re: Hantek 6022B

Príspevok od používateľa midnight_man » 05 Nov 2016, 22:33

problem je v tej prvej casti...obrazovka sa refreshne az ked sa zaplni priebehom....mozem to vyhodit :D
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Hantek 6022B

Príspevok od používateľa Wili » 05 Nov 2016, 22:35

preco je to problem?
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Hantek 6022B

Príspevok od používateľa misocko » 05 Nov 2016, 22:48

nevyhadzuj
pochop, a nauc sa s tym merat, za tie prachy ....
ak potrebujes "live" data, tak jedine rucickovy merak, ak je to rychlejsie, tak potom ten skop , nemas to sice tak "live" ako si predstavujes, ale preibeh maz zapisany
0

midnight_man
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 30 Júl 2013, 17:58
Bydlisko: Ružomberok

Re: Hantek 6022B

Príspevok od používateľa midnight_man » 05 Nov 2016, 22:57

zapisany priebeh je mi nanič..potrebujem LIVE DATA..... (ano rucickovy merak je ciastocne riesenie, ale ideal by bolo keby som videl aj chvilku dozadu :D :D

neexistuje skop ktory dokaze tieto live data?
0

Používateľov profilový obrázok
Najgel
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1695
Dátum registrácie: 02 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Námestovo, Žilina(škola)
Vek: 29

Re: Hantek 6022B

Príspevok od používateľa Najgel » 05 Nov 2016, 23:03

A ako potrebuješ ten snímač merať ? Je nejaký tlak od ktorého sa chceš odpichnúť ? Alebo ?
0
Keď neodpisujem tak tu nie som, alebo som a neodpisujem :D

MPLAB & PIC
Texas Instruments DSP TMS320Fxxxxx
Tevo Tarantula 3D
Ponúkam 3D tlač.
Ponúkam návrh a vývoj elektroniky na zákazku.

UNIZA 5.ročník

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Hantek 6022B

Príspevok od používateľa peterple » 05 Nov 2016, 23:05

Existuje
http://www.tek.com/manual-topic/using-roll-mode

A možno to vie aj ten tvoj len ho treba vhodne nastaviť.
(alebo ešte aj EKG)
Edit: Aha to nie je skop ale iba USB napodobenina. Tak tam roll mod asi nebude.
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Hantek 6022B

Príspevok od používateľa Wili » 05 Nov 2016, 23:35

ak chces absolutne live data tak skrat predsa cas na osciloskope na obnovovaciu frekvenciu aka sa ti zapaci (myslim ze cokolvek pod 10ms nepostrehne tvoje oko) a pozeraj na to, ked ti napatie vyskoci je to to co chces sledovat... ak chces opticky vychytavat hodnotu a nezalezi ti na priebehu v case co podla tvojho popisu zjavne nezalezi a nezaujima ta priebeh napatia, tak si dam placni ledku a pozeraj sa ako ti nazivo v realnom case blika v spravny moment aky chces vystihnut.

Ak sa tie pulzy objavuju v pravidelnych intervaloch tak daj funkciu auto a najde ti ich to samo, potom uz len budes pozorovat ako ten dany pulz vyzera...

Ak chces pozorovat mnozstvo a tvar pulzov v case pouzi trigger...

Pozrel si sa na ten youtube ako som pisal? tam su na to meranie tutorialy. Tam mozno zistis co a ako nastavit aby si videl co chces.
0

midnight_man
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 30 Júl 2013, 17:58
Bydlisko: Ružomberok

Re: Hantek 6022B

Príspevok od používateľa midnight_man » 05 Nov 2016, 23:44

Ano pozeral som to...ale ako tuto vravi kolega. on ten skop to chyti, lenze to ukaze az ked sa naplni okno a je to len v zazname. Live data nevidim.

pravda je to USB nahrazka.....ten roll mode to je presne ono :) ale to moj nema :(

skusal som vsetky nastavenia... nic, zrejme treba drahsiu masinu...

ked dam 10us tak to vsetko uteka prec...kym je tam priebeh....

ja potrebujem vidiet postupny priebeh nabehu tlaku pocas startu auta :( tj potrebujem vidiet ako signal stupa z 0,1v na 5V....napr
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Hantek 6022B

Príspevok od používateľa misocko » 05 Nov 2016, 23:58

"ja potrebujem vidiet postupny priebeh nabehu tlaku pocas startu auta :( tj potrebujem vidiet ako signal stupa z 0,1v na 5V....napr" - myslim ze prave toto tento bazmek uplne vpohode zvladne. co ti vadi na tom ze to uvidis neskor? chces nejako upravovat tlak pocas startu v "live" case? asi nie. takze triger od druheho kanalu, niekde od starteru a ides. myslim ze tych 30sekund zdaleka nepotrebujes (moje PD toci asi 0,5sek, neviem kolko tocia CR), takze nastavis dajme tomu 1sekundu na dielik, to mas 10sekund na obraz a tocis). nasledne si pozries zaznam...
0

midnight_man
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 30 Júl 2013, 17:58
Bydlisko: Ružomberok

Re: Hantek 6022B

Príspevok od používateľa midnight_man » 06 Nov 2016, 09:28

idealne by sa mi to pacilo v live datach, dnes to skusim z toho zaznamu... Potrebujem zistit ci pocas startu stupa tlak...bavime sa o situacii kedy auto nestartuje, cize potrebujem tocit starterom a kukat na skop.... dakujem zatial chalani.
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Hantek 6022B

Príspevok od používateľa hpeter » 06 Nov 2016, 10:19

midnight_man napísal:zapisany priebeh je mi nanič..potrebujem LIVE DATA..... (ano rucickovy merak je ciastocne riesenie, ale ideal by bolo keby som videl aj chvilku dozadu :D :D

neexistuje skop ktory dokaze tieto live data?
hore ti poradil roll mode(datalogger), pozri na youtube ako to funguje. Na webe (zatial) nevidim podporu tej funkcie, mozno je to kdesi skryte
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Hantek 6022B

Príspevok od používateľa misocko » 06 Nov 2016, 10:22

v situacii ked auto toci ale nechyti, bude pre teba idelane a najlacnejsie riesenie ten rucickovy merak.
0

midnight_man
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 30 Júl 2013, 17:58
Bydlisko: Ružomberok

Re: Hantek 6022B

Príspevok od používateľa midnight_man » 06 Nov 2016, 10:31

vlastne mam doma dataloger od innovate na logovanie analogovych velicin ale to kym clovek poprepaja a nastavi. Som skusal ten spatny zaznam v hanteku....to je ono :) dačo bude z toho
0

Používateľov profilový obrázok
bresto100
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 208
Dátum registrácie: 29 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: Sereď
Vek: 41

Re: Hantek 6022B

Príspevok od používateľa bresto100 » 06 Nov 2016, 19:33

Zainvestuj do Texviku,ja ho mám a nebanujem. Prečítaj si o tom. Staci ked das počet kanálov (signal z railoveho snímača - regulator - otáčky motora)a das nahrávať a mozes štartovať a potom stopneš záznam a v klude si pozrieš cely priebeh.
http://www.diagnostic-shop.cz/eshop/sig ... -recorder/


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
0

Napísať odpoveď