Pouzivate aj vy k praci kombi kladivo SDS - MAX ?

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Patriky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 377
Dátum registrácie: 31 Júl 2015, 11:25
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Pouzivate aj vy k praci kombi kladivo SDS - MAX ?

Príspevok od používateľa Patriky » 26 Feb 2017, 11:46

Ak ano mate nejake typy?
Rozhodujem sa ci kupit, alebo nekupit, aby naslo u mna vyuzitie. Je pravda, ze aj vrtaky/sekace SDS-Max su drahsie, ale zasa na take celodenne sekanie vrtanie urcite lepsie ako male kladiva.
Vlastnym jedno male kladivo SDS- plus konkretne http://www.emilwaukee.sk/Milwaukee-30-m ... X-d707.htm

Nad kladivom kombi SDS-Max rozmyslam :
http://www.naradie-profesional.sk/15271 ... 50w-makita

Viete mi teda poradit, ci ano nie ci sa oplati a ze ci vyuzivate, alebo nie tie velke kladiva.

Jedna sa o stavby domov. prevazne tehly.
0
Patrik Dedík - elektrikár na tpp popri tom
- živnostník- elektroinštalácie a projektovanie

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Pouzivate aj vy k praci kombi kladivo SDS - MAX ?

Príspevok od používateľa jenda23 » 26 Feb 2017, 12:20

Ahoj
to záleží jestli s tím hodláš podnikat nebo ne... podle mýho SDS-plus stačí. Navíc než o tom co jsi postnul bych spíše uvažoval o lepším vrtacím kladivu nebo kangu. Rekonstruuju barák a uvažoval jsem o SDS-max, ale nakonec mi to bylo rozmluveno. Mám SDS kladivo z penny marketu asi za 12 stovek (koupil jsem ho z hecu co vydrží), už třetím rokem jede bez závady při zacházení stylem kde ho nechám na podzim ležet tam ho na jaře najdu. Má uváděnou sílu 5,5J, zatím jsem nenašel nic co bych neprovrtal, se sekáčem má odděláno stovky hodin i za deště venku. Ano oproti makitě víc vibruje do ruky, ale že by hořel motor nebo něco podobného říct nemohu. Samozdřejmě třeba ta makita je jiná ktegorie, pokud by jsi se s tím chtěl živit o ničem jiném moc neuvažuj, narex, dewalt a podobně nebrat. Pro domácí žvýkání bych uvažoval klidně o Parksajdu...na těžší práce jsem koupil za litra z bazoše toto http://www.vseprodumazahradu.cz/dilna-a ... 600-w.html z podlah jsem s tím vyboural asi 10m3 prvorepublikového modrého betonu, mělo ho pučených i několik jiných lidí na stavbě, opět stroj jede bez závady. Ano opět komfort práce nižší než třeba s onou makitou.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Patriky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 377
Dátum registrácie: 31 Júl 2015, 11:25
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Pouzivate aj vy k praci kombi kladivo SDS - MAX ?

Príspevok od používateľa Patriky » 26 Feb 2017, 12:29

Ja prave robim rd, ako elektriku a material prevazne tehly. Panel malokedy. S tym sds som spokojny, ma dobry vykon a aj dobre J, a chcel som univerzalne, kdez to kango je len vrtacie kladivo od milwaukee a sekat nevie teda aspon myslim. Sds max chcem hlavne kvoli sekaniu a kvoli vacsim priemerom dier na trubky.
Popripade zobrat vacsie kladivo sds-plus?
Dik za nazor;)
0
Patrik Dedík - elektrikár na tpp popri tom
- živnostník- elektroinštalácie a projektovanie

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Pouzivate aj vy k praci kombi kladivo SDS - MAX ?

Príspevok od používateľa jenda23 » 26 Feb 2017, 12:46

Tak režim sekání umí každý vrtací kladivo (viz. to co jsi poslal) , velký díry vrtám normálně korunkou, bez problému do 100mm..
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok