Elektromagneticke upinanie

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Elektromagneticke upinanie

Príspevok od používateľa Marek1975 » 07 Okt 2017, 14:03

Zdravim, pohravam sa z myslienkou ohybacky plechov, mam poriesenu ohybaciu cast - L profil 40 x 40 mm (pracovna sirka 800mm), presny sustruzeny pant na oboch koncoch v ohybacej casti. Po zhliadnuti nejakych videii na youtube som nasiel jedno, ktor ma zaujalo. Typek pouziva v pritlacnej casti silny elektromagnet, ktory mu "upne material", tym padom moze davat rozne dlzky upinacej dosky a moze tak ohybat rozne sirky a vyrobit tak aj rozne krabicky z vnutornymi zahnutymi hranami.

Moja otazka je ako, alebo z coho, ci ako vyrobit taky elektromagnet, aby mal dostatocnu pritlacnu silu, aby sa ohybany material nepohyboval. Cely by som ho chcel "ulozit" do nejakeho U profilu, tak aby bol sucastou samotnej ohybacky. Ovladanie by bolo bud tlacitkove ON/OFF alebo noznym pedalom.

Jedno z videii:

https://www.youtube.com/watch?v=EvLFKS8f7gE


Dakujem za rady, ci pripadne posunutie vpred

Marek
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Elektromagneticke upinanie

Príspevok od používateľa mac26 » 07 Okt 2017, 14:15

Mozno by stal za pokus MOT
https://youtu.be/0_8Xhzt5YQI
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Elektromagneticke upinanie

Príspevok od používateľa Marek1975 » 07 Okt 2017, 14:25

zaujimave riesenie, ale co ak budem potrebovat nieco na malom useku cca 10 cm.... ci naskladam MOTy na celu dlzku? podla mna neprakticke a aj koli vahe jedneho motu...
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Elektromagneticke upinanie

Príspevok od používateľa marek181818 » 07 Okt 2017, 14:33

V robote mame tiez elektromagnety vyzera to nieco ako MOT len je to v plaste, sice sluzi to na ine , ale aku silu to ma netusim .Potom tam pouzvaju o dost silne velkost cca 4moty.Ale to zdviha velikanske hlinikove kotuce, pasovina.Len aj toto neviem ako je riesene , kedze AL nieje magneticky .Som tam len tyzden tak neviem.Pozeral som este vcera sice ine ale narazil som na https://www.tme.eu/sk/katalog/elektromagnety_100637/ Len je to sakra drahe.

Alebo ten posledny, https://www.magnety.sk/pridrzne-elektro ... -magnetom/ samozrejme potrebujes urcite min 2ks predpokladam
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Elektromagneticke upinanie

Príspevok od používateľa oravan » 07 Okt 2017, 14:37

tá ohýbačka nie je profi výrobok zrejme áno
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Elektromagneticke upinanie

Príspevok od používateľa Marek1975 » 07 Okt 2017, 14:38

sak to cena amen maria.... tiez som nasiel jeden typ co by vyhovoval, napajanie 12 / 24 V, ale potreboval by som ich zapojit niekolko za sebou - co by nevatilo, nakolko by sa dali zapinat a vypinat iba tie, ktore by som potreboval podla sirky ohybaneho materialu... ale zas ta cena...

https://www.euroalarm.cz/eshop-zabezpec ... art-1385-a

img:

Obrázok

-- Spojený príspevok 07 Okt 2017, 14:39 --
oravan napísal:tá ohýbačka nie je profi výrobok zrejme áno
a nieje to jedno? vsetko sa da vyrobit... ci uz profi, alebo hobby
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

ondistef
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 817
Dátum registrácie: 31 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: okolie SNV

Re: Elektromagneticke upinanie

Príspevok od používateľa ondistef » 07 Okt 2017, 15:01

0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Elektromagneticke upinanie

Príspevok od používateľa Marek1975 » 07 Okt 2017, 15:04

najlepsie by bolo riesenie "na plocho" , koli upinaniu materialu, tych kruhovych by som tam musel nahadzat do aleuja...

nieco mam, napr...

https://www.aliexpress.com/item/Access- ... 2GjONm&s=p
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

alois

Re: Elektromagneticke upinanie

Príspevok od používateľa alois » 07 Okt 2017, 16:07

ponuka v BA

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Elektromagneticke upinanie

Príspevok od používateľa Marek1975 » 07 Okt 2017, 16:13

alois, prave ten o ktory mm zaujem - plochy, ale ta cena na hlavu... asi zoberiem z ebaya ... nakolko pravdepodobne sa jedna o tie iste modely, len slovensky podnikatelia si chcu trochu prilepsit, ale i tak dik za info
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

alois

Re: Elektromagneticke upinanie

Príspevok od používateľa alois » 08 Okt 2017, 05:59

Nie sú to moje ceny, ale je to certifikované pre EPS a v tom je ten háčik.
Tak isto je aj přídržná sila 2750N "torchu" väčšia, ako to z číny. Necertifikované produkty pre EPS sú v cene cca. 80€ pri sile 2100 N.

Napísať odpoveď