Ponorné kalové čerpadlo

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Ponorné kalové čerpadlo

Príspevok od používateľa cool-zool » 31 Dec 2017, 14:38

Zdravím , chcem sa vás opýtať aké skúsenosti máte s lacnými ponornými kalovými čerpadlami a aké by ste odporučili ?!
Jedná sa o to že v pivnici (dom stavaný na bývalom močiari) , mám vykopanú jamu - šachtu 1x1x1m a v nej umiestnené čerpadlo na odsávanie spodnej vody a keďže tu v poslednom čase iba prší a prší tak reku idem skontrolovať stav a dobre že ma neporazilo , celá pivnica zatopená šachta plná a hladina vody nad podlahou pivnice cca 1,2 m :twisted: :twisted: :twisted: !
Keď som sem prišiel bývať (asi 15 rokov) vtedy som tú šachtu vykopal a dal do nej 400W čerpadlo GUDE GS4000 , ktoré krásne fungovalo asi 11 rokov , kým nenastal podobný problém (len som to zbadal skôr a nestačilo natiecť toľko vody) ! Tak som ho zo šachty vybral , rozobral a našiel závadu ,, rozbehový kondenzátor 6uF / 450V ,, ! Vymenil som ho poskladal , vyskúšal - ide ! Aj keď som už tušil že dlho nevydrží , lebo tesnenia už neboli TOP , ale aj tak ešte vydržal asi 3 roky (potom už zhorelo vinutie motora-bol zatečený). Kúpil som nový model GUDE GS4002P že , starý sa osvedčil tak aj nový bude dobrý - ale nie TENTO NEVYDRŽAL ANI 2 ROKY !!! (prečo som si len neodložil bloček a krabicu . . . Tak som ho rozobral , podobná konštrukcia ako pri tom starom a tiež zatečený motor a prehorené vinutia !!! Je to normálne ??? Ako to robia že ponorné čerpadlo nie je poriadne utesnené a zatečie motor kde je 240 V ???!!!
Aké máte skúsenosti Vy a čo by ste mi poradili kúpiť ???
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Ponorné kalové čerpadlo

Príspevok od používateľa 5ko » 31 Dec 2017, 15:19

Stavať dom na takom mieste je už ani nie odvaha...ale diagnóza. :wink:
Prečo si po tých skúsenostiach už dávno neurobil nejakú signalizáciu stavu hladiny v šachte,ked tam ideš raz za uhorský rok?
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Pod Dubňom
Vek: 34

Re: Ponorné kalové čerpadlo

Príspevok od používateľa ferguson » 31 Dec 2017, 15:36

My mame tiez dom postaveny na mociari - ale bez pivnice.

Z vlastnej skusenosti cim lacnejsie cerpadlo, tym dlhsie vydrzi. Teraz mame asi z Tesca, nestalo myslim ani 30€ a funguje minimalne 5 rokov.
0

Používateľov profilový obrázok
mihal.dp
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 457
Dátum registrácie: 04 Júl 2008, 00:00
Bydlisko: okres VK
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Ponorné kalové čerpadlo

Príspevok od používateľa mihal.dp » 31 Dec 2017, 16:50

musis odsledovat ten spravny moment kedy vymenit kondenzator, potom vydrzi dlho :) ked v nom roztrhne kondik a vytecie do vinutia, bude neskoro...
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Ponorné kalové čerpadlo

Príspevok od používateľa cool-zool » 31 Dec 2017, 19:07

Ďakujem za všetky reakcie !
Tiež som toho názoru že stavať dom na takom mieste je kravina , ale čo už keď súdruhovia pred rokmi tak rozhodli a také pozemky núkali (ja som sa tu prisťahoval to bol dom po svokrovcoch , nech im je zem ľahká)
Nad nejakou presnejšou a včasnou kontrolou hladiny vody som rozmýšľal , ale zatiaľ to nebolo potrebné a ten stav ktorý bol za zých 15 rokov vyhovoval !
Pivnicu nevyužívam , nemám tam takmer žiadne veci , nejaké dosky a pod . nič strašné , preto tam ani často nechodím , keď som sa tu nasťahoval tak som ju vyčistil od bordelu a stou šachtou a ponorkou to bol celkom dobrý spôsob , no teraz sa to posr......
Ani mne sa nechce kupovať ponorka za 100+ eur - nemá význam len táto posledná ma veľmi sklamala svojou životnosťou . . .
OK ! prajem príjemnú zábavu ja sa idem zabávať do nočnej , ale o to si to viac budem užívať zajtra ráno , keď Vy budete ešte dospávať ja začnem vtedy popíjať !!! :biggrin: :biggrin: :biggrin:
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Ponorné kalové čerpadlo

Príspevok od používateľa Marek1975 » 31 Dec 2017, 19:13

Tak ma napadlo, pokial ju nevyuzivas a mozno ani neplanujes vyuzivat, nebolo by ju rozumnejsie zaviest zeminou? Sused mal podobne problemy, do toho sa pridalo vlhnutie muriva, zaizoloval, zaviezol a ma pokoj
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Ponorné kalové čerpadlo

Príspevok od používateľa 5ko » 31 Dec 2017, 21:47

Ak si myslel zaviezť zeminou pivnicu, tak nemyslím, že by to vyriešilo problém,
pretože ak by to pred tým vodotesne nezaizoloval,tak si vyrobí len ,, kondenzátor na akumulovanie vlhkosti,,

Poradiť nejakú spolahlivú ponorku v dnešnej dobe,kedy tie vrčadlá čo sa tvária,že vedia vytiahnuť vodu a robiť to bez poruchy aspoň 5 rokov ,je velmi ťažké. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Ponorné kalové čerpadlo

Príspevok od používateľa Marek1975 » 31 Dec 2017, 21:50

zaizoloval, zaviezol a ma pokoj
zeby? :)
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Ponorné kalové čerpadlo

Príspevok od používateľa Dolfi » 31 Dec 2017, 21:52

cool-zool napísal:Jedná sa o to že v pivnici (dom stavaný na bývalom močiari) ...
Tam nemáš kanalizáciu aspoň pod úrovňou podlahy pivnice ? A drenáž zvonku okolo základov by nepomohla ?

Tak tam daj dve najlacnejšie čerpadlá rozdielne zavesené ... :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1213
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Ponorné kalové čerpadlo

Príspevok od používateľa E001 » 31 Dec 2017, 22:11

S tou drenážou vieš odviesť vodu z povrchu. Ak tam má priesaky spodnej vody, tak pomôže iba čerpadlo a doplnková kontrola výšky hladiny s alarmom.Naistejšie bude do tej jamy namontovať plavákový spínač s patričným IP, aby neskorodoval skôr ako sa pokazí čerpadlo...
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Ponorné kalové čerpadlo

Príspevok od používateľa 5ko » 31 Dec 2017, 22:27

nejako sa mi dnes strácajú veci,,,, aj predošlá odpoveď ... nejako som prehliadol to ,, zaizoloval,, :lol:
ale veď je Silveser.
:ignore: A kurnik ... vidíte , čo spraví jedno písmeno, ked sa niekam zašije. :D
Silvester. :applause:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
skorab
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 143
Dátum registrácie: 24 Mar 2011, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 60

Re: Ponorné kalové čerpadlo

Príspevok od používateľa skorab » 01 Jan 2018, 12:44

chce to trojfázové čerpadlo/bez kondika/ napustené olejom /obmedzenie korozie/...
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Ponorné kalové čerpadlo

Príspevok od používateľa 5ko » 01 Jan 2018, 13:28

Alebo aspoň starú dobrú NFMU.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok