Aký nástroj na brúsenie po karosárskych prácach?

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Aký nástroj na brúsenie po karosárskych prácach?

Príspevok od používateľa Drakoush » 14 Jan 2018, 13:53

Zdravím,

idem si dať dokopy svoju T5. Drobné preliačeniny je nutné vygitovať a za účelom ďalšieho opracovania zháňam nástroj, ktorým bude možno pripraviť podklad pre nástrek a ďalej po nástreku doleštiť.
Napadlo mi, že by k tomu mohla byť vhodná excentrická brúska. Aký nástroj radíte vy?
Z excentrov som dohľadal toto: https://www.bosch-naradie.sk/excentrick ... -9077.html

Zaujíma ma, či je možné kúpiť na toto upínanie aj leštiacu handru a jemnejšie papiere, po gitovaní.

Ďakujem.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Aký nástroj na brúsenie po karosárskych prácach?

Príspevok od používateľa Marek1975 » 14 Jan 2018, 14:00

dobra bruska, ale podla mna sa koli kruhovej zakladni nedostanes vsade, skor by som ti doporucil pozriet sa po niecom, kde sa da zakladna vymenit za trojuholnikovu
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Aký nástroj na brúsenie po karosárskych prácach?

Príspevok od používateľa Drakoush » 14 Jan 2018, 14:03

Takú majú, ale vibračnú. A teraz otázka, aký je medzi tým rozdiel? Vibračná a excentrická, veď obe robia asi ten istý pohyb :D

https://www.bosch-naradie.sk/vibracna-b ... 20257.html

Jedná sa o túto, je dokonca aj v kufríku, ale na tom nezáleží. V balení sú tri základne. Aj trojuholníková.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Aký nástroj na brúsenie po karosárskych prácach?

Príspevok od používateľa Marek1975 » 14 Jan 2018, 14:16

presne, tuto si zober, ocenis tie 3 zakladne, hlavne tu trojuholnikovu, pri kruhovej, by si musel dobrusovat rucne miesta, kam sa nedostanes

a rozdiel? vybracna ma pohyb do predu a dozadu a excentricka do stran, ale to je podla mna jedno, svoj ucel splnia obe
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Aký nástroj na brúsenie po karosárskych prácach?

Príspevok od používateľa Milos66 » 14 Jan 2018, 14:23

Excentrická sa točí a vykláňa do strán. Vybračná ide iba ako dildo.
Na karosérie jednoznačne excentrickú a najlepšie vzduch. Všetci profi karosári to takto používajú.
PS: excenter sa používa na všetko. Od brúsenia až po finálne leštenie.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Aký nástroj na brúsenie po karosárskych prácach?

Príspevok od používateľa Drakoush » 14 Jan 2018, 14:55

Takže radšej tú excentrickú. Inak sú to všetko rovné plochy, takže deltu nepotrebujem. Zadné dvere som troška načichral ja, tam prístup je, okrem toho tam boli ešte dve ďobky, všetko na rvnej ploche a potom už len prahy od kamienkov a nad čelným sklom sa chytá pomaly ale isto hrdza (teda ani nie, je to pozink ešte), tak to chcem naraz vysprávkovať po zime a potom sa venovať náprave vpredu. A potom turbo, tlačí v pohode, ale už počuť, že má za sebou dosť, tak ma počká ešte výmena neho... Boha.

Pneumatickú nechcem z jediného dôvodu, tento nástroj bude ďalej využívaný aj na iné veci mimo domov. Doma so vzduchom nie je problém, nakŕmim aj strednú pieskovačku, ale nech to už je mobilné.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Aký nástroj na brúsenie po karosárskych prácach?

Príspevok od používateľa Milos66 » 14 Jan 2018, 15:05

O.K. v pohode môžeš aj elektrickú, ale ak to máš ako odpísať z daní, tak radšej nejakú naozaj profi karosársku mašinku. Určite nie Bosch, Makita, Dewalt a pod. Rátaj s tým, že tú kasňu budeš brúsiť aj niekoľko hodín v kuse a to ti tie spotrebky nevydržia.
Preto používajú karosári vzduch, lebo elektromotor to neuhrá na dlhú dobu.
0
Naposledy upravil/-a Milos66 v 14 Jan 2018, 15:14, upravené celkom 1 krát.
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Aký nástroj na brúsenie po karosárskych prácach?

Príspevok od používateľa Drakoush » 14 Jan 2018, 15:10

Ja ju nejdem robiť celú, čo si? :)
Na to nebudem mať ani čas, navyše je to pracovné auto, keby som chodil len s vygitovanými dverami, tak mi to nevadí, ale zas nech to troška vyzerá...
Z daní to nemám ako odpísať, nerobím si ešte účto, teda v marci budem rátať, či ho robiť, alebo nie, ale zatiaľ rátam s paušálom. Čo sa boschky týka, asi mám šťastie na kusy, tie modré som preťažoval od karbošky až po príklepku a v pohode, troška drobnej údržby a ide. Karbinu som zachránil z nemenovanej firmy, kde robila denne niekoľko hodín vkuse, vymenil som uhlíky a ešte slúži doma, tak nemôžem krivé slovo povedať. Síce komutátor to bude mať za sebou čoskoro, ale ide :D

Chalani, zatiaľ ďakujem za rady. Pomohli ste mi zorientovať sa v strojoch, takže kúpim tú excentrickú, možno vyšší model a môžem makať :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok