Aku flexa

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Aku flexa

Príspevok od používateľa Mego » 19 Jan 2018, 09:44

Hladam aku flexu. 125mm kotuc, ideal, ak by bola ticha. A este vacsi ideal ak by bola s dvoma baterkami. Zatial co som pozeral, najviac ma oslovila worxka, ktora ma aj svokor. Ibaze stala 160€. Daco lacnejsie keby bolo, bol by som rad. Viem, ze pod stovku sa urcite nedostanem... Ale aspon 120-130€?
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Aku flexa

Príspevok od používateľa Drakoush » 19 Jan 2018, 10:06

Za 120€ s dvoma aku flexu nekúpiš.
Ja som za svoju dal 350€ - 125mm kotúč, dve baterky, (kufrík). Je to BOSCH (WURTH) GWS 18-125-V-LI
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Aku flexa

Príspevok od používateľa Samanko » 19 Jan 2018, 10:48

Dve baterky, nabijacka a akuflexa za 100 eur ? Tak z tesca mozno..


// nemyslim to zle, mam hilti s 5.2Ah bateriami v 3tool kite, nenahraditelna vec.. Ak by som chcel lacnejsiu kvalitu, mozno by som sa kukol na bazos ci ju niekto nepredava.. (nemam prehlad)
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Aku flexa

Príspevok od používateľa Mego » 19 Jan 2018, 12:19

Zobral som stanley. 140€ komplet. Snad bude dobra :-)
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Aku flexa

Príspevok od používateľa Drakoush » 19 Jan 2018, 12:27

140€ komplet? No pošli nám link na stránku, kde si to objednával.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Aku flexa

Príspevok od používateľa romiadam » 19 Jan 2018, 17:05

Ja by som naradie na totalne dolnej cenovej hranici nekupoval, leda ze len na jedno dve pouzitia. Ta nizka cena ja adekvatna aj kvalite.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Aku flexa

Príspevok od používateľa Mego » 19 Jan 2018, 19:03

Sory, blbo som sa vyjadril.
Aby som to upresnil, zobral som dneska Stanley aku skrutkovač:
https://www.obi.sk/akumulatorove-skrutk ... /p/1061050

V obi kamennej mali priamo komplet, čiže mašina, dve baterky 2Ah a rýchlonabíjačka. Na moje účely (väčšinou SDK a pod.) postačuje. Flexu dokúpim asi zajtra za 90€ s tým, že už mám baterky aj nabíjačku. Inak baterka stojí cca 30€ a nabíjačka cca 40€. Takže by ma dokopy vyšla flexa + 2 baterky + nabíjačka cca 90 + 2*30 + 40 = 190€. Kdežto takto ma to vyjde 130 +90 = 220€, ale už v tom je aj skrutkovačka na dosť dobrej úrovni. Myslím si, že good deal. Aj keď najradšej by som zobral komplet celú parkside sadu, tam by ma všetko aku dokopy vyšlo 220€ :D a baterky medzi sebou jebu, takže neni o čom. Jediný problém, že to nemôžu predávať normálne jak ľudia, ale raz do mesiaca, aj to sa do 7:30 ráno rozpredá...
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Aku flexa

Príspevok od používateľa amater63 » 19 Jan 2018, 19:35

Ahoj,v čr to probíhá taky. Jinak co co se týká značky Stanley tak nemohu si stěžovat,i když starší AKU..
Prílohy
Opera Snímek_2018-01-19_192704_eshop.unihobby.cz.png
Opera Snímek_2018-01-19_192858_eshop.unihobby.cz.png
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Aku flexa

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 19 Jan 2018, 19:46

akoze kupovat to v najdrahsom obchode ktory poznam - ok. Ak chces naradie za dobru cenu, tak v PP oproti Bille mas Kovospol, kde maju aj profi naradia za celkom prijatelne ceny.
Stanley je fajn, mam oscilacnu (nie aku) a obcas sa az cudujem, co to vsetko zvlada. :)
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Aku flexa

Príspevok od používateľa Mego » 19 Jan 2018, 23:03

V Kovospole majú najmä Dewalt... tam som rozmýšľal o tej all-in sade za dva táce. Bohužiaľ som nevyhral na matoch, takže som to nekúpil napokon.
Do obi som liezol preto, lebo môj minuloročný obrat činil niečo vyše 2000€, na základe čoho som mal na svojej obi karte free body v hodnote 116€. V konečnom dôsledku som v obi dnes platil necelú dvacku. :applause:

-- Spojený príspevok 20 Jan 2018, 00:07 --

Pozerám akurát tu kovospol stránku, tak také úchvatné ceny tam zas nie sú. Je síce pravda, že na nete majú len dewalty a teda nečakám, že tam budú veci za dvacku. Ale flexa tam je za vyše 200€. Ja viem, že je to dewal, lenže flexa je flexa. Potrebujem s ňou píliť UD a CDčka, sem-tam nejaký hrubší plech. Na to mi v pohode postačuje aj Reikel z tesca za 30€ :D
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

Lukino55555
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 20 Aug 2017, 16:10
Vek: 28

Re: Aku flexa

Príspevok od používateľa Lukino55555 » 28 Jan 2018, 13:46

Mego napísal:Sory, blbo som sa vyjadril.
Aby som to upresnil, zobral som dneska Stanley aku skrutkovač:
https://www.obi.sk/akumulatorove-skrutk ... /p/1061050

V obi kamennej mali priamo komplet, čiže mašina, dve baterky 2Ah a rýchlonabíjačka. Na moje účely (väčšinou SDK a pod.) postačuje. Flexu dokúpim asi zajtra za 90€ s tým, že už mám baterky aj nabíjačku. Inak baterka stojí cca 30€ a nabíjačka cca 40€. Takže by ma dokopy vyšla flexa + 2 baterky + nabíjačka cca 90 + 2*30 + 40 = 190€. Kdežto takto ma to vyjde 130 +90 = 220€, ale už v tom je aj skrutkovačka na dosť dobrej úrovni. Myslím si, že good deal. Aj keď najradšej by som zobral komplet celú parkside sadu, tam by ma všetko aku dokopy vyšlo 220€ :D a baterky medzi sebou jebu, takže neni o čom. Jediný problém, že to nemôžu predávať normálne jak ľudia, ale raz do mesiaca, aj to sa do 7:30 ráno rozpredá...
To je čo za baterku. Nam kupuju v robote baterku za 200 eur.
0

centesco
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 14 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: NR
Vek: 39
Kontaktovať používateľa:

Re: Aku flexa

Príspevok od používateľa centesco » 28 Jan 2018, 18:45

Mego napísal:V Kovospole majú najmä Dewalt... tam som rozmýšľal o tej all-in sade za dva táce. Bohužiaľ som nevyhral na matoch, takže som to nekúpil napokon.
Do obi som liezol preto, lebo môj minuloročný obrat činil niečo vyše 2000€, na základe čoho som mal na svojej obi karte free body v hodnote 116€. V konečnom dôsledku som v obi dnes platil necelú dvacku. :applause:

-- Spojený príspevok 20 Jan 2018, 00:07 --

Pozerám akurát tu kovospol stránku, tak také úchvatné ceny tam zas nie sú. Je síce pravda, že na nete majú len dewalty a teda nečakám, že tam budú veci za dvacku. Ale flexa tam je za vyše 200€. Ja viem, že je to dewal, lenže flexa je flexa. Potrebujem s ňou píliť UD a CDčka, sem-tam nejaký hrubší plech. Na to mi v pohode postačuje aj Reikel z tesca za 30€ :D

A teraz si pozri nejake instruktazne videa od sadrokartonistov... V kazdom ti povedia, ze profil sa nema pilit flexou ale strihat, koli korozii. :potlesk:
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Aku flexa

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 29 Jan 2018, 08:19

Mego napísal:Ale flexa tam je za vyše 200€. Ja viem, že je to dewal, lenže flexa je flexa. Potrebujem s ňou píliť UD a CDčka, sem-tam nejaký hrubší plech. Na to mi v pohode postačuje aj Reikel z tesca za 30€ :D
Tak najskor chces nieco kvalitne a teraz povies, ze na tu pracu by ti stacila aj flexa za 30.
Mne ked robili sadrokarton, tak ich jedine naradie bol akuskrutkovac, klieste na strihanie, klieste na ohnutie profilu, orezavak a kluce. A este priklepovka na ukotvenie.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Aku flexa

Príspevok od používateľa Drakoush » 29 Jan 2018, 08:23

Volá sa to prispôsobovanie názoru okolnostiam. Existuje na to aj iný výraz :D
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Aku flexa

Príspevok od používateľa Mego » 09 Feb 2018, 17:14

Hej hej, viemno tom, ze plechy by sa mali strihat z dovodu korozie a bla bla. Jedna baba povedala. Pokial zo sdk nerobis prepazku v bazene, tak nic korodovatvnebude. Tie srackove plechy z merkury by mohli, ale ja berem original knauf plechy. A flexujem ich a este ani jeden sdk nespadol preto, ze by prehrdzavelnplech.
Noznice su nshovno, lebo ti to vsetko cele vzdy pozuvaju a to je naprd taka robota. Na druhej strane uznavam, ze nikdy som to neskusal strihat s noznicami drahsimi ako 20€, takze mozno tam je problem
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

joži
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 06 Júl 2014, 10:55
Bydlisko: Lazany

Re: Aku flexa

Príspevok od používateľa joži » 09 Feb 2018, 17:27

knauf a ine lacnejsie alternativy k rigipsackym profilom stoja za hovno, su zu tensieho plechu a zle sa do toho srobuje hlavne do stenových, uhybajú sa pre skrutkami.... aj SDK pplatna od rigipsu je skoro raz tak tazka ako platna knauf alebo iných výrobcov SDK. Rigips je hutnejšia viac vydrží ostatne su redšie ak ked to opracovavaš tak vidieť tie velke vzduchové bublinky v sadre....

btw tiež som rezal. a robil som komplet podkrovie stenové CW a UW profily takisto stropy CD a UD.
UA profily som nepoužival su strašne drahje, kde trebalo vačšiu pevnosť som použil drevo a železne uholníky na spojenie.
0

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Aku flexa

Príspevok od používateľa Mego » 09 Feb 2018, 17:51

Rigips v poprade clovek len tak lahko nezozenie. Ale robil som aj s rigipsom. Oni su riadni experti. Uz msju aj rozne neprestrelne sdk steny, co je pre mna nepochopitelne
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Aku flexa

Príspevok od používateľa Samanko » 09 Feb 2018, 18:15

Stavbu nepriestrelnej steny som tak trosicku pomahal uskutocnovat aj ja v jednej nemeckej banke. (silne slovo ale raz za cas som im pomohol :D) - ta stena zase tak moc s SDK spolocne nema, je tam viac ineho materialu ako sadry a kartonu..

inak, strihat sdk profily sa len tak nevidi, maximalne tak UDcka stropne.. Vacsinou sa pilia a aj ked viem, ze to vyrobca nedoporucuje, ja som robil to iste... V normalnych sychych podmienkach to nema dovod zkorodovat.. (ja som to vsak robil sam pre seba..)
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Aku flexa

Príspevok od používateľa Mego » 09 Feb 2018, 21:01

Ja pre seba i pre iných. Tiež si myslím, že to nemá prečo korodovať. Určite to nie je zo surového železa, ani žiadnej liatiny. Takže keby to aj v kupelni som mal založené bielym SDK (mám zeleným), tak aj tak si nemyslím, že ľudský život je dostatočne dlhý na to, aby to prehrdzavelo tak, že to spadne.
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Aku flexa

Príspevok od používateľa Drakoush » 09 Feb 2018, 21:55

Surové železo sa nepoužíva nikde a aj legované ocele hrdzavejú, ako tárajko, pardón... Fyzik by si to mal vedieť.
Tu ani nejde o to, že to spadne, ten Tvoj dom spadne spoľahlivo aj bez tohoto, napr. pre tie preklady s 5cm založením na múr :D A kopec dofušovaných vecí si nám ani nepovedal... Ale ak sa niekde bude zrážať vlhkosť, tak to môže niekde farbiť múr...

Na ca. 8ročnej "novostavbe" máme na odvzdušnenie kanalizácie vedenú trubku smerom hore, prechádza cez špajzu a bohužiaľ, túto trubku robil človek asi ako Ty - videl som to na internete, takže to nemôže byť ťažké. No ani nebolo, len matematika sa na internete nevyučovala a špatne to vypočítal, vďaka tomu máme v špajzi kolienko z priečky k múru, kde to pokračuje hore. V zime sa na tej trubke zráža voda a vyplavuje tehlový prach, takže maľovka je od toho zasratá a pritom je to taká banalita, že?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok