Vyšpecifikovanie konektora mag. stola

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Vyšpecifikovanie konektora mag. stola

Príspevok od používateľa Drakoush » 27 Mar 2018, 21:29

Zdravím,

potreboval by som vyšpecifikovať typ konektora, ktorý sa používa na pripojenie magnetického upínacieho stola rovinnej brúsky.
Stôl je NAREX, typ nie je dobre čitateľný. Šubléru som poruke nemal, priemer som neodmeral, ale nejaké fotky posielam.

Bodol by typ konektora, prípadne tip, kde kúpiť. Ďakujem.
Prílohy
IMG_2706.JPG
IMG_2707.JPG
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
fandapro
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 24 Júl 2015, 10:38
Bydlisko: Litoměřice
Vek: 73
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyšpecifikovanie konektora mag. stola

Príspevok od používateľa fandapro » 28 Mar 2018, 05:06

Mužeš tam dát jakýkoliv, ale musí to byt samec, např vidlice na 220 v, ale pozor přes trafo z 220 V na 110 V 100W
0
fandapro.blogspot.cz fandapro@seznam.cz

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Vyšpecifikovanie konektora mag. stola

Príspevok od používateľa 5ko » 28 Mar 2018, 08:02

Prečo samec? Ja tam skôr vidím konce kolíkov,ale bolo by to treba lepšie nasvietiť a tak odfotiť.
Ak ho nezoženieš, tak zmeraj priemer tých kolíkov, rozober nejaký autokonektor alebo vojenský šroubovací, tam sú také dutinky a vyrob konektor z Patexu/ dvojzložková plastelína/ alebo odlej z dentakrylu, samozrejme aj s naletovanou šnúrou.

Dovnútra najprv cez tie konektory napichni papierový alebo PVC krúžok , zasuň ho na koniec diery.Do diery zasuň nejakú plastovú či kovovú trubičku s vhodným priemerom ,trochu dlhšiu, aby vyčnievala aj von , lahšie to vyberieš, a bude to aj pevnejšie. Potom napichni samice s káblami a nakoniec dovnútra okolo nich nejakým kolíkom natlač tú plastelínu . Keď to stvrdne, tak to celé vytiahneš a opracuješ.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyšpecifikovanie konektora mag. stola

Príspevok od používateľa Drakoush » 28 Mar 2018, 11:52

Tak tak, trčia z toho dva kolíky, takže protikus musí byť zákonite samica (v elektrotechnike sa ešte nekonali pochody LGBTI, takže samec + samec nejde dohromady).

Včera som poprechádzal asi 6 katalógov výrobcov konektorov a ani jeden som nezapasoval, takže asi si budem musieť poradiť nejak tak, ako píše 5ko, ale zjednoduším to mierne, a síce chalani mi vyrobia iba takú záslepku so závitom. Dovnútra sa praskne O-krúžok a na konci sa vyvŕta otvor na prechodku, ktorá bude tiež pripevnená cez tesnenie. Prípadne sa do otvoru nareže závit na kovovú vývodku, pod ňu sa tiež dá O-krúžok, tade sa vyvedie kábel a hotovo. Nie je nutné mať to odpájateľné, dôležité je, aby to bolo vodotesné, pretože sa nebude brúsiť nasucho, ale sa chladí emulziou. Kábel sa ku kolíkom veľmi jednoducho priletuje, toľko miesta by dom tam mal mať.

Najhoršie bude asi dostať cín na tie trčiace kolíky, tam sa asi nevyhnem kyseline, po nanesení cínu bude musieť byť dôkladný výplach a neutralizácia a potom už s normálnou spájkou a tavidlom tam doletujem kábel.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Vyšpecifikovanie konektora mag. stola

Príspevok od používateľa 5ko » 28 Mar 2018, 15:51

Keď to nechceš rozoberať,tak navrtaj zboku dierky do tej rúrky, aby si tam mohol strčiť šroubovák a pripoj to dutinkami z čokoládky . :wink:
Potom to vnútri zasilikonuješ, strčíš tam gumenú priechodku zo žehličkového kábla a zhora prípadne na tú trubku navaríš zmršťovačku a podrží ti aj kábel.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyšpecifikovanie konektora mag. stola

Príspevok od používateľa Drakoush » 28 Mar 2018, 17:55

Takto to bude vyzerať originálnejšie, keď tam bude solídny kus ocele :) Je to vo výrobnej hale, musí prejsť aj revíziou, tak najlepšie bude urobiť to normálne. Sú tam sústruhy, fréty, všetko, taký kus vyrobiť pre nich nie je problém a ja budem spokojný, ako dobre som to vymyslel :D
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Vyšpecifikovanie konektora mag. stola

Príspevok od používateľa amater63 » 28 Mar 2018, 21:10

fandapro napísal:Mužeš tam dát jakýkoliv, ale musí to byt samec, např vidlice na 220 v, ale pozor přes trafo z 220 V na 110 V 100W
:confused:
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Vyšpecifikovanie konektora mag. stola

Príspevok od používateľa 5ko » 29 Mar 2018, 17:38

Keď je možnosť, tak to daj vytočiť zo silonu, strč tam tie dutinky a treba tam urobiť maticu zo závitom na zaistenie a bude to profi, niečo podobné ako staré mikrofonové DIN konektory.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyšpecifikovanie konektora mag. stola

Príspevok od používateľa Drakoush » 29 Mar 2018, 17:55

To bude kontraproduktívne. Rozoberateľný spoj je náročnejší na zhotovenie, keďže treba vymyslieť celú mechaniku - napr. neviem, akú dutinku tam dať. Musí pasovať priemer a zároveň musí byť pružná. Celé to zhotovenie bude náročné a faktom zostáva, že spoj sa rozoberať nebude, lebo celý upínač je vlastne pripojený k rozvádzaču rozoberateľným spojom - sú tam zásuvky na príslušenstvo ako lampa, odsávanie, čerpadlo na emulziu a pod., medzi nimi aj upínač. Ak by sa tam aj menil upínač, tak druhý bude mať vlastný kábel.

Samozrejme ideálne by bolo, keby sa tam dal originál konektor. Lenže ten už nekúpim, jedine cez bazár - ale neviem typ.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Vyšpecifikovanie konektora mag. stola

Príspevok od používateľa 5ko » 29 Mar 2018, 19:23

Nemyslel som, že to vzdáš tak rýchlo... odmeraj aspoň priemer tých kolíkov,možno niečo najdem na spárenie. :wink:

Mám dve postriebrené s priemerom 1,2mm .z nejakého leteckého konektora.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyšpecifikovanie konektora mag. stola

Príspevok od používateľa Drakoush » 29 Mar 2018, 19:30

Nejde o vzdávanie sa, iba v tom nevidím zmysel ;)
Priemer nezmeriam, nemám to po ruke, ale už som im vysvetlil, čo a ako, po sviatkoch spravia tú maticu a vybavená vec. Bude to elegantné, na čele matice bude narezaný závit, elegantná oceľová prechodka a riešenie ako lusk. Navyše to bude vodeodolné na IP X8 :D Takže ak pribudne emulzia, nemusím sa báť, čo s tým.

Každopádne ďakujem za ochotu Maroško, aj za pomoc - idea vyrobiť to vznikla po Tvojom príspevku.

Ešte pozrieť do schém, na čo je tam potenciometer na reguláciu otáčok :D Je tam klasický malý poťák a panelový meter na obvodovú rýchlosť kotúča, akurát netuším, ako zmákli reguláciu, keď frekvenčné meniče sa u nás nevyrábali - ani v skrini žiaden nie je. Žeby variátor?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Vyšpecifikovanie konektora mag. stola

Príspevok od používateľa 5ko » 29 Mar 2018, 20:19

Dalo by sa to všelijako,ale urob ako chceš,ty vieš, čo tam môžeš dať a čo nie, nech je to OK. :thumbup:
Ale aj keby tam urobili tú maticu, stále to môžeš pripojiť cez tie čokoládky ,aby si to nemusel letovať a tá zmršťovačka to prekryje bez problémov.
Napadlo ma, či tých 110V na magnet nebolo usmernených...alebo či tam neboli v sérii dve cievky na 220v.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyšpecifikovanie konektora mag. stola

Príspevok od používateľa Drakoush » 29 Mar 2018, 20:35

Áno :) Konečné pripojenie ešte nebolo určené, že sa to musí letovať. Pokojne môžem napratať futro čokoládky a pritiahnuť to, ALE! nesmie sa vŕtať zboku, kvôli vode... Potom by som tesný spoj zaistil iba izoláciou cez závit, čo je kravina. Hoci sa to rozoberať už nikdy nebude, predsa len to nie je to pravé orechové. Ja som mal v pláne dať tam O-krúžok. Ľahko rozoberieš aj zložíš.

EDIT: na magnet je normálny usmerňovač. Demagnetizácia prebieha opačnou polaritou.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Vyšpecifikovanie konektora mag. stola

Príspevok od používateľa 5ko » 29 Mar 2018, 21:07

Prečo sa bojíš navrtať tam dierky?
Veď , keď čokoládky dotiahneš cez tie dierky ,vymeníš skrutky s hlavou za červíky aby ti stačila menšia dierka,tak cez ne natiahneš hrubšiu zmršťovačku ,čo je na silové káble,nahreješ a voda má smolu.
Aj keby to vyšlo vrtať do závitu,tak ti stačí ak ti zostanú volné tri závity na konci,aby chytila matica.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyšpecifikovanie konektora mag. stola

Príspevok od používateľa Drakoush » 29 Mar 2018, 21:52

No musel by som použiť zmršťovačku s lepidlom, čo by nebol problém. Problém vidím v tom, že tie kolíky sú v nejakom telese a to nebude asi vodotesné. Teraz sa tam pomedzi závit konektora dostane voda do telesa a následne môže preniknúť až do vnútra upínača a tam tiež porobiť paseku. Konektor je zrovna tak, že tam voda pôjde určite, lebo celý stôl cestuje doľava a doprava. A práve keď ide smerom od strany konektora, emulzia steká na tú stranu, teda aj na konektor. Samozrejme v emulzii je jemný oceľový prach z brúsenia, ten sa filtruje až vo filtračnej jednotke mimo stroja, takže emulzia je relatívne vodivá a napätie relatívne vysoké. Tým sa znižuje prevádzková spoľahlivosť a majiteľ stroja je dobrý kamarát, takže nepotrebujem si naháňať servis, ale potrebujem, aby to fungovalo. Keď tam prasknem O-krúžok, tak celé teleso vnútri bude suché.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Vyšpecifikovanie konektora mag. stola

Príspevok od používateľa 5ko » 29 Mar 2018, 22:18

Ako povieš, tak to tam priletuj.
Neviem aký to má vnútorný priemer,ale ak sa ti to podarí priletovať spolahlivo, tak bude stačiť aj ten ,,O ,,rúžok a matica.
Prípadne na to natiahni nejaký kúsok silikonovej hadice a nezatečie tam nič.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyšpecifikovanie konektora mag. stola

Príspevok od používateľa Drakoush » 29 Mar 2018, 22:21

Miesta na letovanie by tam malo byť habakuk. Pošlem fotky, keď to bude hotovô.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Vyšpecifikovanie konektora mag. stola

Príspevok od používateľa 5ko » 30 Mar 2018, 18:17

Ešte ma napadlo, keby si vyskúšal, či tam nebude pasovať konektor s flexošnúry od radiomagnetofonov tá piškotka,prípadne ho orežeš,aby tam vošiel.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyšpecifikovanie konektora mag. stola

Príspevok od používateľa Drakoush » 31 Mar 2018, 23:39

Teoreticky by tam šlo použiť aj to. Odľahčené to bude na ťah. Ale domnievam sa, že tie kolíky, to je nejaký blbý atypický priemer.

No nič, po sviatkoch sa tam dostanem, už by mali mať hotovú aj tú matku, tak budeme špekulovať.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Vyšpecifikovanie konektora mag. stola

Príspevok od používateľa oravan » 01 Apr 2018, 01:37

http://eshop.pragokovo.cz/elektromagnet ... -pn-246733
Myslím že to je ono čo hladáš Typ toho zariadenia
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok