Zber údajov zo stolého multimetra

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Jupi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 31 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Poblíž BA
Vek: 52

Zber údajov zo stolého multimetra

Príspevok od používateľa Jupi » 25 Sep 2018, 16:03

Zdravím páni,
mám na pracovnom stole prírastok v podobe multimetra HP 34401A. Potreboval by som ukladať namerané údaje cez RS232 ideálne pod Linuxom. Máte s tým niekto skúsenosti?
Skúšal som nainštalovat SW od HP/Agilentu (IntuLink), ale ten je zjavne dosť silno naviazaný na MS Office, resp. Excel cez rozhranie OLE, čo pod Linuxom samozrejme nefunguje. GPIB ani neriešim vzhľadom k cene interfejsov a hlavne mi stačí rýchlosť sériového portu.
Jediný pekný SW pod linux som našiel Sigrok, ale 34401 nie je na zozname podporovaných. Máte niekto nejaký nápad?
Moc sa mi nechce písať vlastný program, aj keď je k dipozícii popis komunikačného interfejsu.
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Zber údajov zo stolého multimetra

Príspevok od používateľa hpeter » 25 Sep 2018, 18:07

daju sa stiahnut ovladace pristrojov pod labview, aj som cosi davnejsie robil s tymto pristrojom. spracovat a ulozit do suboru je jednoduche. tu problem neni. je moznost zakupit home 2014 licenciu za 50grosov. (plne verzie su radove tisice) ked sa clovek s labview nauci, ma to aj do profesijneho zivota. tato verzia obsahuje aj exe builder.
problem je ten linux, sice labview a linux-os kombinacia existuje, osobne som s tymto neprisiel do styku. nefungujem na linuxe,neviem ti poradit.
Screen Shot 09-25-18 at 05.47 PM.PNG
zakladom je vi-tree kde su vsetky funkcie daneho pristroja.
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Zber údajov zo stolého multimetra

Príspevok od používateľa hpeter » 25 Sep 2018, 19:12

**automatizacia merania je celkom pekny biznis, sa necudujem ze komercne softy typu bench vue keysight je trial demo. k cenam som sa nedostal.
0

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Zber údajov zo stolého multimetra

Príspevok od používateľa peterple » 25 Sep 2018, 21:05

Skúsenosti by boli. Síce nie s tvojim prístrojom ale riadil som Kikusui zdroje PWR400 (KI-VISA) potom dve veci od Tektonixu - skop a generator (TEK-VISA) a power meter od Hioky.
Všetky tie API sú na jedno kopyto. Bral som z toho data do excelu cez vlastné makra. Podľa mňa najjednoduchšia cesta je práve vlastný sw. Na tom predsa linuxaci stoja a padajú.
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Re: Zber údajov zo stolého multimetra

Príspevok od používateľa datam » 26 Sep 2018, 08:40

Moja reč. Neviem či je to moja smola ale vždy som potreboval funkcie ktoré nie sú bežne obsiahnuté v dostupnom sw tak som si vždy robil svoj jednoúčelák. A to že to vedelo tlačiť iba do CSV?. To sa potom preženie cez XLS a máš také grafy aké ani v origo softe nedáš.
0

Napísať odpoveď