Pomoc pri oprave BM641

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Pomoc pri oprave BM641

Príspevok od používateľa Drakoush » 01 Nov 2018, 20:31

Ahojte,

asi nás tu bude málo, čo majú podobný geret doma a ešte menej tých, čo ho aj opravovali, ale skúsim.

Čítač sa chová ako sa mu zachce, po spustení sa neotvára hradlo čítača v žiadnom móde (Test, fA, 100.fA). Neskôr začne otvárať hradlo v náhodných intervaloch.
Druhá porucha je, že ostáva svietiť druhá desatinná bodka odzadu a indikačná dióda veličiny Hz/s. Po nejakom čase sa to náhodou napraví. Mám dojem, že to nie je spôsobené teplotou. Odstráni sa to samé, studený spoj by to asi tiež nemal byť.

No a tretia závada je, že ak vytočím potenciometer počtu meraní do nekonečna (hradlo sa potom otvára tlačidlom "R") a vrátim ho späť na automatické meranie, nezačne otvárať hradlo samé, je nutné resetovať ho tlačidlom "R". Malo by sa vrátiť do funkcie automatických meraní samé. Navyše aj tie intervaly meraní sa mi nezdajú, v ľavej polohe to ide aj tak akosi rýchlo.

Lež sa zorientujem v schémach, budem rád, keď sa niekto ozve, čo riešil podobnú srandu. Väčšina týchto prístrojov trpela rovnakými poruchami.

Prístroj má vymenené kapacity na doske čítača a displeja (vrátane budiča). Káblovanie je pôvodné (aj tu môže byť problém).

Ďakujem!
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

el-spol
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 07 Júl 2014, 19:20
Bydlisko: Krušovce

Re: Pomoc pri oprave BM641

Príspevok od používateľa el-spol » 02 Jan 2019, 17:05

BM641 som nerobil, avšak robil som BM536 boli tam závady podobné ako opisuješ. Konektory plošných spojov majú tendenciu sa vyťahovať, skús ich pozreť a pozri aj kabliky s nich. Mne to pomohlo.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc pri oprave BM641

Príspevok od používateľa Drakoush » 02 Jan 2019, 22:18

Vďaka za pripomienku! Čítač zatiaľ ide. Po drobnom servise sú všetky závady odstránené, až na jednu - po prepnutí z manuálneho módu merania by sa mal vykonať reset a automaticky potom ďalej merať v cykloch nastavených potenciometrom. Toto sa ale neudeje, je nutné stlačiť tlačidlo reset, čím merák prejde späť do testovacieho režimu. Ale nejak mi to zatiaľ nevadí.
Najhoršie na tom asi je, že vôbec nemám tucha, čím som to opravil a teda je dosť možné, že sa to ešte prejaví, dôkladne som ho ale testoval, klepkal po doskách a drží sa. Vymenil som aj normál za originálny, takže je v pôvodnom stave. Momentálne je servis teda odložený, uvidíme, či sa to zas prejaví odstupom času, alebo čo sa stane.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok