UNI-T UT139S problém

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
AndroidSK
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 28 Nov 2014, 21:15
Bydlisko: MY

UNI-T UT139S problém

Príspevok od používateľa AndroidSK » 21 Dec 2018, 14:47

Nazdar, odvčera vlastním multimeter UNI-T UT139S. Všetko išlo v pohode, no dnes som ho mal prepnutý na meranie odporu a omylom som s ním začal merať striedavé napätie, uvedomil som si to po cca 2 sekundách a okamžite som svorky vytiahol (teda presnejšie, začal som merať s jednou a druhú som len priložil, potom som si to uvedomil...). Odvtedy nechce merať odpor, nefunguje meranie teploty, tester diód vykazuje akúsi divnú hodnotu a nejde ani detekcia NCV. Prúd som neskúšal merať, no napätie (AC aj DC) meria bez problémov. Prepípavanie funguje v pohode. Testoval som poistky a spálené neboli. Je teda multimeter nadobro odpísaný alebo sa dá nejako opraviť? Kupoval som ho z aliexpresu.
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: UNI-T UT139S problém

Príspevok od používateľa Marek1975 » 21 Dec 2018, 21:31

otvor ho a nafot ho z detailami
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: UNI-T UT139S problém

Príspevok od používateľa Drakoush » 21 Dec 2018, 22:37

Na 90% je odpísaný. To je za to, že kupuješ lacný merák. On nie je lacný len tak. Žiadny podnikateľ nerobí dobročinnosť. On je lacný preto, lebo sa niekde muselo ušetriť - ochrany. Merák je to dobrý, ale Ty musíš byť neomylný :)

U Fluku je to jedno. Mal som ho prepnutý na meranie teploty, pripojil som ho k sieti, napísalo mi, že som Obyčajný/Lalo a hotovo. Nič sa nestalo.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: UNI-T UT139S problém

Príspevok od používateľa misocko » 21 Dec 2018, 22:55

tak , tak
presne v tomto (ochrany) a niekedy aj v presnosti sa odlisuju lepsie meraky od horsich
radsej drahsi u ktoreho sa mozes pomylt ako lacnejsi u ktoreho sa nemozes pomylit (a v mojom veku to uz plati dvojnasobne :D )
0

joži
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 06 Júl 2014, 10:55
Bydlisko: Lazany

Re: UNI-T UT139S problém

Príspevok od používateľa joži » 22 Dec 2018, 11:03

tento merak mam schvalne som skusal merat striedave napatie na ohmoch, len pisalo bludy a ale funguje normalne. stal ma okolo 40€ v SOSku asi pred 2m a rokmi.
mam UT139C
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11653
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: UNI-T UT139S problém

Príspevok od používateľa Dolfi » 22 Dec 2018, 12:54

Najpravdepodobnejšie je tam odpísaný zdroj prúdu pre meranie odporov a podobne. Ak ho otvoríš, možno nájdeš obhorený nejaký odpor. Potom sa sústreď na súčiastky okolo neho, (samozrejme logicky, nie opticky). Možno sa ti to podarí opraviť. Len potom budeš musieť na ohmoch ten merák porovnať s niečím lepším, o koľko si vedľa.
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: UNI-T UT139S problém

Príspevok od používateľa jezevec » 22 Dec 2018, 14:18

Mám z Ali multimetr za sedm stovek a už několikrát jsem měřil na síťovým elytu s rozsahem přepnutým na Ohmy. A měřáku je to fuk.
0

Hop377
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Vek: 11

Re: UNI-T UT139S problém

Príspevok od používateľa Hop377 » 22 Dec 2018, 14:56

Skus si skotrolovat Q2, Q3, Q8 a Q9, tiez veci okolo, snad tam nieco najdes. Ak by si nasiel schemu, postni nakuknem do nej, mozno ma nieco napadne.

To Drakoush:
Nooo zasa odpoved hodna moderatora, v celom prispevku riesis ze si niekto dovoli kupit lacnejsi merak a nie Fluke, cim si dotycnemu urctite vyznamne pomohol s opravou.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: UNI-T UT139S problém

Príspevok od používateľa Edgar » 22 Dec 2018, 18:59

To merák za 35€ sa dá oddžubať len takou blbosťou? To by som nečakal
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: UNI-T UT139S problém

Príspevok od používateľa jezevec » 22 Dec 2018, 20:35

Blbuvzdornost je u multimetrů s automatickým přepínáním rozsahů dost důležitá vlastnost a jen málokdo se při koupi nového o ni zajímá. Ono to ani nebývá nikde uvedeno, tak nezbývá, než dát na zkušenosti jiných.
U multimetrů s manuální volbou rozsahů se nepřepnutí do správné veličiny tak často nestává, většinou si před měřením zkontroluješ, jestli máš správně přepnutý rozsah.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: UNI-T UT139S problém

Príspevok od používateľa Edgar » 22 Dec 2018, 21:59

Divné, ja som už X-krát dal zlý rozsah na napätí a jediné čo spravilo že ukazovalo mimo rozsah a to už 6 rokov používam UNI-T M830 (svojho času kupovaný za necelých 5€). Akurát vlastne to ani nemá dôvod odísť, keď pri meraní napätia sú odpory v kilo až mega ohmoch
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5636
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: UNI-T UT139S problém

Príspevok od používateľa mr.dred » 22 Dec 2018, 22:11

prepáčte OT
Edgar napísal:už X-krát dal zlý rozsah na napätí a jediné čo spravilo že ukazovalo mimo rozsah
..ale skús na ňom odmerať "napätie v sieti" , keď budeš mať meracie káble v zdierkach na meranie prúdu :lol: :lol: :lol:
.. u nás sa takto podarilo kedysi elektrikárovi odmerať "tvrdosť" trolejového napätia (260-300V DC) na niekoľkomesačnom multimetri Norma. Ostala z neho len čierna guča :finga:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: UNI-T UT139S problém

Príspevok od používateľa deepspace » 22 Dec 2018, 22:24

Ja som si minule premeral svojim Owonom sietove napatie na rozsahu pipac. Zapipal si trochu ale inac sa mu nic nestalo.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: UNI-T UT139S problém

Príspevok od používateľa Drakoush » 22 Dec 2018, 23:44

Edgar napísal:Divné, ja som už X-krát dal zlý rozsah na napätí a jediné čo spravilo že ukazovalo mimo rozsah a to už 6 rokov používam UNI-T M830 (svojho času kupovaný za necelých 5€). Akurát vlastne to ani nemá dôvod odísť, keď pri meraní napätia sú odpory v kilo až mega ohmoch
Lenže pri meraní odporu sa generuje meracie napätie v multimetri a meria sa prúd tečúci meraným obvodom (teda rezistorom). Pokiaľ nie je tento generátor ochránený riadne, po pripojení hlavne vyššieho napätia ho môžeš veľmi ľahko poslať pá pá.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: UNI-T UT139S problém

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 23 Dec 2018, 00:58

rozobraný merák https://youtu.be/3KP1pB4JdGw?t=570
nejake iné veci ku nemu
https://www.eevblog.com/forum/testgear/ ... cs-avail)/
ak som dobre pozeral máš tam asi dtm0660l ....

Jaj, ono ty máš 139S ....
http://budgetlightforum.com/node/62023

Skús otvoriť , pofotiť a pomerať , tých súčiastok tam nemáš až tak veľa ...
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: UNI-T UT139S problém

Príspevok od používateľa juraj77 » 23 Dec 2018, 17:37

Drakoush napísal:
Edgar napísal:Divné, ja som už X-krát dal zlý rozsah na napätí a jediné čo spravilo že ukazovalo mimo rozsah a to už 6 rokov používam UNI-T M830 (svojho času kupovaný za necelých 5€). Akurát vlastne to ani nemá dôvod odísť, keď pri meraní napätia sú odpory v kilo až mega ohmoch
Lenže pri meraní odporu sa generuje meracie napätie v multimetri a meria sa prúd tečúci meraným obvodom (teda rezistorom). Pokiaľ nie je tento generátor ochránený riadne, po pripojení hlavne vyššieho napätia ho môžeš veľmi ľahko poslať pá pá.

skor je to naopak, že sa generuje konštantný prúd a meria sa napatie na odpore
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
AndroidSK
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 28 Nov 2014, 21:15
Bydlisko: MY

Re: UNI-T UT139S problém

Príspevok od používateľa AndroidSK » 24 Dec 2018, 18:57

Chlapi, vďaka za odpovede, dostal som sa k tomu až teraz :D

to AlbiDartanan: vďaka aspoň za toto, rozrobený som ho mal (len spodný kryt) a spálené nebolo nič. Vrch možno pozriem, ale podľa tých fotiek v linku tam nič nie je, čiže všetko je na spodnej strane.

to Drakoush: chápem že Fluke je Fluke, ale ten možno neskôr. Príde mi blbé vyhodiť cca 200 - 300€ len za multimeter (nový, samozrejme použité sú lacnejšie, no aj tak to je dosť) pokiaľ to mám len na také domáce "žuvanie".

to joži: to si mal šťastie, mne tam bludy píše doteraz :rolleyes: ale tak za tie 2 sekundy som si veru toho moc nevšimol, max. tam niečo začalo skákať, keď som začal merať len 1 hrotom.

Čo sa týka ceny - stál ma necelých 50€ z alíku (black friday). A to som sa vytešoval, že ako lacno som ho kúpil... nuž, nič nie je také lacné, ako sa na prvý pohľad zdá :D Využitie mu nejaké nájdem, keďže polovične funguje a ak budem mať čas a chuť tak ho skúsim opraviť. Pokiaľ by to nebola závada čipu ale len nejakého SMDčka tak by som sa pokúsil. Každopádne mám z toho skúsenosti a ponaučenie, že si vždy treba dať pozor pred začiatkom merania.

Inak veselé Vianoce ;)
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok