Pomoc pri výbere osciloskopu

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Pomoc pri výbere osciloskopu

Príspevok od používateľa Drakoush » 23 Jan 2019, 13:27

Ahojte,

je to už nejaký čas dozadu, čo som predal digitálny osciloskop a začínam mať pocit, že mi chýba. Chcem sa teda poradiť pri výbere osciloskopu do dielne.

Čo požadujem (čo chcem merať):
- náhodné signály, zachytenie (napr. dynamické charakteristiky zdrojov, záťaží a pod.)
- periodicky sa opakujúce signály a ich analýza
- zachytenie komunikácie z DO, zachytenie komunikačných protokolov na úrovni zobrazenia, nie dekódovania.

Našiel som si jedného favorita: https://www.tme.eu/sk/details/edux1002a ... hnologies/
Rozhodol som sa preň vzhľadom na to, že sa zmestí do limitu 500€ a na moje účely bude pravdepodobne použiteľný.

Chcem počuť názory, či je to správna voľba a ak nie, tak čo by ste mi odporúčali. Cenový limit je striktne nastavený na 500€, elektronika je môj koníček, profesionálne sa venujem troška inému odvetviu, kde osciloskop nepotrebujem (iba scopemeter, ale ten momentálne nekupujem a tam bude strop okolo 5000€). Keysight som vybral aj preto, lebo je "značkový", sľubujem si od toho dostupnosť prípadného servisu a ND.

Vopred vám ďakujem!
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
jirka.jirka.
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1537
Dátum registrácie: 17 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc pri výbere osciloskopu

Príspevok od používateľa jirka.jirka. » 23 Jan 2019, 13:31

Já stále šetřím na: ds1054z

Jde poměrně jednoduše odemknout a náhle máš za málo peněz hodně muziky. :thumbup:
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc pri výbere osciloskopu

Príspevok od používateľa Drakoush » 23 Jan 2019, 13:38

A sú tie rigoly lepšie, ako keysight? Ako to je s napojením na PC? Vyvolanie priebehu, prípadne spracovanie v programe labview.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
bobo87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1913
Dátum registrácie: 15 Feb 2007, 00:00
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc pri výbere osciloskopu

Príspevok od používateľa bobo87 » 23 Jan 2019, 14:02

Kvoli vacsej pamati 12Mpts oproti 100kpts by som sa prave kvoli jednorazovym dejom tiez prihovoril za ten 1054z, aj ked s kvalitou a dostupnostou je na tom keysight asi do buducna lepsie (napr. lepsie rotacne enkodery a podobne).
0
float l,I,Q,_,o;int E;main(){I=1.125;while(I>=-1.225){for(l=-2;l<=1;l+=3/79.0){Q=_=0;for(E=127;Q*Q+_*_<4.0&&--E>32;){o=Q;Q=Q*Q-_*_+l;_=2*o*_+I;}putchar(E);}putchar(10);I-=9/88.0;}}

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok