Nákupná poradňa - tlačiareň

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Nákupná poradňa - tlačiareň

Príspevok od používateľa Marek1975 » 30 Jan 2019, 20:28

Zdravim, zaujalo ma toto video na nete https://www.youtube.com/watch?v=cVhSCEPINpM
preto by som sa chcel opýtat, aky typ / znacku tlaciarne odporucate vy podla vasich skusenosti k vyrobe DPS tymto sposobom. Cenovy strop max 100€ / alebo uzivana, ale vzhladom ku kvalite vysledneho produktu, tak asi nova.

ps: neriesim metodu vyroby DPS, ale tlaciaren

Dakujem za odpovede

Marek
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
raden
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 27 Jún 2009, 00:00
Bydlisko: Žilinský kraj

Re: Nákupná poradňa - tlačiareň

Príspevok od používateľa raden » 31 Jan 2019, 11:51

Klasika laserová tlačiareň, ja napríklad úspešne používam HP LaserJet 5L. Úplne postačuje. Myslím že hociaká laserová by ti mala na toto stačiť.
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Nákupná poradňa - tlačiareň

Príspevok od používateľa Milos66 » 31 Jan 2019, 14:23

A hlavne staru, ktora este nesetri tonerom ako tie nove.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Nákupná poradňa - tlačiareň

Príspevok od používateľa breta1 » 31 Jan 2019, 15:09

Nesmrtelné tiskárny jsou HPLJ5L, 6l, a hlavně HPLJ1100 nebo se skenerem 1100A. Vlastní zkušenost.
Jestli je najdete na sběrném dvoře, berte je.
Jdou ještě sehnat separační podložky i tonery.
Jestli se k nim chovali slušně (hlavně jestli nevytahovali uvízlé papíry nožem nebo kancelářskými sponkami), ještě dlouho pojedou.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Nákupná poradňa - tlačiareň

Príspevok od používateľa 5ko » 31 Jan 2019, 15:37

Práve som to chcel napísať, či sa pamätáte, ako sme z vojny frajerkám na listy ,,malovali,, rôzne kvietky a srdiečka pomocou výstrižku z časopisu a acetonu.
Jednoducho sa motív položil lícom na obálku a zozadu sa pošúchal vatovým tampónikom namočeným v acetone alebo čikuli a tak sa namočený obrázok prekopíroval na obálku. Bolo to také trochu matané , ale bolo to efektné a malo to úspech. :lol:
Toto je na podobnom princípe, akurát neviem, akou farbou to tlačili, či atramentovou tlačou, alebo acetonkou.. či čím?

Našiel som aj niečo iné na tomto princípe a celkom sa mi to páči. Je to jednoduchšie ako nejaké masky a osvitky... hlavne na kusovku na jedno použitie v amatérskych podmienkach.

https://www.youtube.com/watch?v=9Dqf0CaF1HU
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Nákupná poradňa - tlačiareň

Príspevok od používateľa romiadam » 31 Jan 2019, 15:56

Ide hlavne o to ake typy DPS chces vyrabat. Ak sa pozries na to 5ko-vo video, tam je vidno na aky typ DPS je tato technologi vhodna - na hrube ciary.

Ak chces robit DPS aj pre tenke ciary ako 0.3mm, tak na to nie je vhodna. Pre tenke ciary to musis robit fotocestou. Na yuotube mas plno videi ako na to fotocestou.
Bus si kupis hotove dosky s fotocitlivou vrstvou, alebo si kupis fotocitlivu foliu a laminovackou tu foliu budes na dosku nazehlovat. A pre tento sposob vyroby DPS si kup tlaciren Epson L310 (kvalita vs cena), ktorou budes tlacit predlohy.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

backo
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 01 Jún 2014, 17:22

Re: Nákupná poradňa - tlačiareň

Príspevok od používateľa backo » 31 Jan 2019, 18:12

Môžem potvrdiť, že táto metóda nie je vhodná na tenké a presné čiary. Ja som skúšal toto:
https://www.instructables.com/id/Heatle ... CB-Making/
k tomu je aj video: https://www.youtube.com/watch?v=HBIxvwZ_0og
Je to niečo podobné, len treba zmiešať acetón a lieh v určitom pomere....
Na malý projekt nabíjačky sa mi neoplatilo (s)hrať sa s fotocestou, tak som zvolil takúto jednoduchšiu verziu.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Nákupná poradňa - tlačiareň

Príspevok od používateľa 5ko » 31 Jan 2019, 18:31

To mi bolo hneď jasné, že nejaké 0,2 mm to nezvládne, ale na výkonovejšie obvody to stačí.
Ak potrebujem jednoduchý plošák s pár súčiastkami a na viac Ampérov, tak volím radšej systém deliacich čiar, jednak je to odolné prehriatiu a tiež sa lahšie prispôsobia vývody rôznych velkostí súčiastok pri výmene, hlavne elytov s rôznou roztečou nožičiek.Prevrta sa dierka vedla a je to .
Len som bol zvedavý, akú farbu použili na predlohu a do akej tlačiarne,resp. akým spôsobom vytlačili tú predlohu na film./nem írtem ingliš :D /

Chlapi, možno trepnem somarinu, ale neskúšal už niekto nanášať na plošák kryciu vrstvu čiar pomocou trysky 3D tlačiarne ?
Jednoducho nakresiť to na plošák a potom dať vyleptať? Mohlo by to byť dosť odolné voči všetkým leptacím roztokom, či nie?
Nezisťoval som zatial nič okolo toho, to ma len tak teraz napadlo,možno to niekto skúšal,aké sú tam problémy, tak dajte skúsenosti nech neumriem blbý. :D :pain:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

lacosebosik
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 13 Aug 2017, 10:21
Bydlisko: Revúca

Re: Nákupná poradňa - tlačiareň

Príspevok od používateľa lacosebosik » 31 Jan 2019, 19:11

Síce aj mne sa niekde povaľuje Hp 5L, ale tlač na modrú fóliu fungovala cca pred 20 rokmi !!!

Touto cestou by som dnes už nešiel, radšej by som si zvolil pre výrobu prototypov PCB CNC frézku.
Je to 100 x rýchlejšie a CNC nájde aj iné využitie.
Tento chlapík z CZ, to má s CNC veľmi dobre vymakané, oplatí sa pozrieť:

https://youtu.be/zRdJrE80Vjk
0

zylo64
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 21 Apr 2013, 19:38
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Nákupná poradňa - tlačiareň

Príspevok od používateľa zylo64 » 31 Jan 2019, 19:34

Tak toto je pekná práca a zaujímavé využitie CNC. Nemyslel som si, že to bude také rýchle a presné. Myslím, že sa to oplatí vyskúšať
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Nákupná poradňa - tlačiareň

Príspevok od používateľa Milos66 » 31 Jan 2019, 19:36

Male dosky ako toto s dvoma suciastkami ano, ale nejaku vacsiu prototypku cca. 100-200 suciastok to bude robit aj tak 3 hodiny. Tam je fotocesta v neporovnatelnej vyhode.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Nákupná poradňa - tlačiareň

Príspevok od používateľa romiadam » 02 Feb 2019, 01:57

Marek1975 napísal:Zdravim, zaujalo ma toto video na nete https://www.youtube.com/watch?v=cVhSCEPINpM
preto by som sa chcel opýtat, aky typ / znacku tlaciarne odporucate vy podla vasich skusenosti k vyrobe DPS tymto sposobom. Cenovy strop max 100€ / alebo uzivana, ale vzhladom ku kvalite vysledneho produktu, tak asi nova.

ps: neriesim metodu vyroby DPS, ale tlaciaren

Dakujem za odpovede

Marek

Marek, jednoznacne ti odporucam vyrobu DPS fotocestou a pre tuto metodu si kupit Epson L310. Ako dokaz vid. moj komentar z dneska 02 Feb 2019, 01:36 v tejto teme na strane 6 dole

https://svetelektro.com/modules.php?nam ... a3b4cc14e4
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok