Ebay vrtaky

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Ebay vrtaky

Príspevok od používateľa romiadam » 29 Mar 2019, 19:25

Chlapi,

ma niekto z vas tieto vrtaky?

https://www.ebay.ie/itm/10-X-0-1-1-4mm- ... VdAvoVQmZQ

Da sa s tym pracovat alebo sa toho mam vyvarovat?

A ked nahodou sa toho mam vyvarovat,tak kde sa daju kupit kvalitne taketo vrtaky?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

fery66
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1049
Dátum registrácie: 04 Okt 2009, 00:00

Re: Ebay vrtaky

Príspevok od používateľa fery66 » 29 Mar 2019, 19:47

Tiež som na ne zvedavý. Mám objednané 0,7mm na skúšku. Na vŕtanie plošákov používam tvrdokovové frézovacie vrtáky (kopijovité) Proxxon 28321.
0

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Ebay vrtaky

Príspevok od používateľa marioo » 29 Mar 2019, 20:29

Používame už asi 2 roky... zopár zlomených ale svojou nepozornosťou...
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Ebay vrtaky

Príspevok od používateľa jezevec » 29 Mar 2019, 20:59

Mám je sice z Ali, ale bez problémů.
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Ebay vrtaky

Príspevok od používateľa Milos66 » 29 Mar 2019, 23:09

Tie vrtáky sú v pohode na domáce žuvanie. Mám asi 20-25 krabičiak. Priemer 0,5-3,0mm.
No záleží odkiaľ ti ich číňan pošle. Kupoval som od jedného predajcu v rozmedzí cca 10 dní dve rovnaké krabičky. Prišli s rôznych adries a v rôznej farbe tých krúžkov. Teda je viac menej lotéria.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5622
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Ebay vrtaky

Príspevok od používateľa mr.dred » 30 Mar 2019, 00:03

Takéto mi vyfasovali v robote... tými sa nedalo ani žuvať. Všetky boli špatne nabrúsené...
Prílohy
vrt.png
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Ebay vrtaky

Príspevok od používateľa AEdison » 30 Mar 2019, 00:15

Tiež mám kúpených viacero rozmerov z ebayu a nepodarilo sa mi ani jeden otupiť, skôr som ich polámal. :confused: Mám skúsenosti aj "tvrdokovom" od proxonu, no za 2€/ks som čakal že vyvŕta aspoň 100 dier...
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Ebay vrtaky

Príspevok od používateľa romiadam » 30 Mar 2019, 01:20

AEdison,
A kolko vyvrtal, ked pises ze si cakal aspon 100?

Milos66
"Tie vrtáky sú v pohode na domáce žuvanie".
:lol: ...ze zuvanie... to sa mi paci....
Diki za info. Kupim a uvidim. Stale nadavam na cinanov ze vyrabaju nekvalitne veci a aj tak od nich kupujem.... :biggrin:
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Dumitru
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 370
Dátum registrácie: 06 Nov 2011, 22:19
Vek: 32

Re: Ebay vrtaky

Príspevok od používateľa Dumitru » 30 Mar 2019, 01:45

No tak z mojej strany veľká výhoda týchto vrtákoch je že netreba meniť nadstavce na vŕtačke pre rôzne priemery, upínaci priemer je rovnaký a dosť veľký takže bez problémov sa dá použiť asi s akoukoľvek vŕtačkou, kde pri obyčajných vrtákoch nie do každej vŕtačky sa nájde nadstavec pre vrták 0,5 alebo 0,3 mm , používam ich s CNC - čkom a spokojnosť ale ak by som potreboval vŕtať ručne ja osobne by som tieto vrtáky nekupoval stačí naozaj malo aby sa zlomil
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Ebay vrtaky

Príspevok od používateľa zipaj » 30 Mar 2019, 02:17

vŕtam s 0,8mm dps ručne, bez stojana, otupiť sa mi ich nepodarilo, odišli pri mojej nepozornosti, ale s niektorími som vyvŕtal aj cca 3000 dier
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Ebay vrtaky

Príspevok od používateľa Milos66 » 30 Mar 2019, 06:48

Presne tak. Dá sa s nimi aj doma vyvŕtať niekoľko tisíc dier pokiaľ sa otupí. Skôr sa zlomí ako už bolo napísané. No a skoro nutnosť je dobrý pevný stojanček a klieština vo vŕtačke. Inak sa lámu jeden za druhým. Vŕtačka aspoň 20000 otáčok a životnosť vrtáku je obrovská.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Ebay vrtaky

Príspevok od používateľa josek » 30 Mar 2019, 11:54

Aj ja sa prikláňam k názoru, že sú v pomere cena/výkon výhodné.
Väčšinou sú ale tie najpoužívanejšie priemery polámané. Mojou vinou. Chce to používať dobrú vŕtačku, ale aj pozorne vŕtať, lebo to je najčastejšou chybou zlomenia
Tie čínske sa tiež skôr zlomia ako otupia, akurát že stoja iba zlomok ceny tých ozaj kvalitných ako napríklad CIRBO - alebo iné ktoré tiež mám.
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Ebay vrtaky

Príspevok od používateľa jenda23 » 30 Mar 2019, 12:56

No v práci mi kupovali proxony v rámci úspor, ty vrtáky jsou tak z tvrdýho tvarohu. Pak jsem zkoušel čínu to bylo lepší, ale po cca 1500 dírách už je cítít že mu to začíná jít tíž a tíž, až už nestačí procházet materiálem a tlakem praskne. Pak mi kolega obraběč vytipoval profi vrtáky (na výrobce si teď nevzpomenu ani za boha), jsou určený přímo pro CNC do těžkýho vytížení. A to je jiný kafe, vrták po 10 000 otvorech pořád jde hladce. A díra i při vyšším tempu nevypadá jak průstřel..... jenže tam pak nepozornost stojí 3 stovky za kus....
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Ebay vrtaky

Príspevok od používateľa AEdison » 30 Mar 2019, 13:19

romiadam napísal:A kolko vyvrtal, ked pises ze si cakal aspon 100?
+- 40 a začali vytláčať meď. Ak si dobre pamätám, boli balené po 3 v malej plastovej krabičke. Kvalitou na tom boli o niečo málo lepšie ako najlacnejšie maslo zo železiarstva.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Ebay vrtaky

Príspevok od používateľa romiadam » 30 Mar 2019, 18:24

Takze ako vzdy zase to bude macka vo vreci.
Mozno mi poslu maslove a mozno tie lepsie....
No nic kupim to nech potom zase nadavam.... :D
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Ebay vrtaky

Príspevok od používateľa Milos66 » 30 Mar 2019, 18:33

josek napísal:Aj ja sa prikláňam k názoru, že sú v pomere cena/výkon výhodné.
Väčšinou sú ale tie najpoužívanejšie priemery polámané. Mojou vinou. Chce to používať dobrú vŕtačku, ale aj pozorne vŕtať, lebo to je najčastejšou chybou zlomenia
Tie čínske sa tiež skôr zlomia ako otupia, akurát že stoja iba zlomok ceny tých ozaj kvalitných ako napríklad CIRBO - alebo iné ktoré tiež mám.
Jasné, kto chce môže kúpiť kvalitu. Ja mám aj Kemmer, ale to je iná cenová trieda.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Ebay vrtaky

Príspevok od používateľa boraicho » 30 Mar 2019, 19:06

nechcem nikomu radiť , ale v DPSK ich maju po euro a vieš že pridu normalne, ja som kupoval a mam ich už dlhé roky a furt sú dobre i ked niektore už mam pocit že slabšie, ale za tie roky už možu.

Milos, tá cena nieje až taka hrozna, vzhľadom že ten vrtak vydržííí. a ako pozerám
http://eshop.dpsk.sk/?kusove-balenia,21
stoja 1,3bez DPH ja som kupoval pred 10rokmi za euro a potom neskor za 1,2€ s DPH ale hovorim to bolo tak 7 rokov dozadu? a doteraz ich mám
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Ebay vrtaky

Príspevok od používateľa Milos66 » 30 Mar 2019, 20:45

V pohode. Cena tých Kemmer nie je až taká hrozná. No ale treba si uvedomiť, že nie každý má doma stojan s lineárnym vedením, špičkovú mikrovŕtačku, čo točí 20-30 tisíc, atd. A vtedy nastupujú tie čínske vrtáčiky, ktoré sa lámu tak isto rýchlo ako aj tie Kemmery, ked to mastíš v obyč. stojane, alebo dokonca niekto len tak z ruky.
A tie číňaky sú veľmi dobré ked s plošákmi len začínaš a vlastne sa na nich naučíš ako vŕtať tie tisíce dierok.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Ebay vrtaky

Príspevok od používateľa boraicho » 30 Mar 2019, 22:08

žiadny stojan, žiadne linearne vedenie, žiadna špičkova mikrovrtačka , žiadne 20-30tis otáčky. vrtam v ruke s vrtačkou bez ložiska, s lietajucou hlavou s 2mi možno 3mi tisicimi otáčkami možno viac(fakt netuším) už 14 rokov a za 14 rokov som pri vrtaní nezlomil ani jediny tvrdokov vrták, a to som navrtal za tie roky 10tisice dier ručne . Ak som aj nejaký zlomil, bud mi padol alebo som zavadil o niečo s vrtakom, všetky zlomene mám doteraz v krabičke spolu s nezlomenými, naposledy som zlomil uff 5 rokov dozadu? tie roky letia... až tu dám video

Milos, fakt to neber ako urážku vôbec to tak nemyslím a ani nechcem aby ťa to urážalo aj keď to tak možno zneje, len som za to že sa dá vrtať s čímkoľvek čo je na plošné spoje, (Aku vrtačka nieje na vrtanie DPS), tak ako niektorý odhováraju niektorých že pre neho tvrdokovy niesu vhodné lebo nemajú profi vrtačku tak ja práve naopak, nabádam aj toho kto nemá profi vrtačku, nech tie tvrdokovy skúsi.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Ebay vrtaky

Príspevok od používateľa romiadam » 31 Mar 2019, 00:07

Pvrdzujem Boraichove slova. Da sa vrtat hocicim, len to treba vediet a mat v ruke na to cit.
Ja mam tak jemny cit v ruke, ze som nudzovo akuvrtackou vrtal len zopar dier s tymto vrtakom

https://ie.rs-online.com/web/p/drill-bit-sets/0457627/

(asi 20 dier) o priemere 0,8 a nezlomil som. Ale priznam sa bolo to dost narocne.

Uz sa mi tie najpouzivanejsie vytupili, a nezdaju sa mi kvalitne (pozrel som sa na nabrusenie pod mikroskopom v robote a nic moc za tu cenu, preto by som skusil nieco lepsie. 1.5 za jeden vrtacik nie je vela. Treba mi 0.6mm - 1.0mm t.j. 5ks co bude 7.5. To nie je take hrozne.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď