Aký soft k FLK8846?

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Aký soft k FLK8846?

Príspevok od používateľa Drakoush » 13 Júl 2019, 15:59

Čafte,

mám dvojicu merákov Fluke 8845 a 8846. K merákom samozrejme prišiel aj soft flukeview forms basic, ktorý umožňuje pripojenie len jedného meráka. Designer je príliš drahý na to, že ten soft sa dá použiť viacmenej len na logovanie a priame odčítanie hodnôt (remote display).
Zaujíma ma, či existuje niečo také, ako labview vo verzii free - aby som vedel z neho odčítať, nastaviť merák a logovať súčasne veličiny oboch do niečoho, trebárs .csv súboru. Ideálne by bolo, keby som potom vedel programovať konštanty, ako v LV. Ale to nie je podmienka, zišlo by sa to napr. pre prepočet hFe tranzistoru, ak by som jedným meradlom meral Ib a druhým Ic.
Existuje vôbec niečo také?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Aký soft k FLK8846?

Príspevok od používateľa Drakoush » 15 Júl 2019, 17:25

Kurňa chlapi, to nikto s tým nerobí?

Takže som hľadal ďalej a narazil som na measurus. Program je platený, ale je aj free. Rozdiel je v tom, že vo free verzii sa nedajú ukladať grafy. Measurus je určený na komunikáciu po protokole LAN a výhodou je, že sa dá čiastočne upraviť čo sa príkazov týka - nastaviť (pridať) príkazy pri pripojení a po odpojení. Čo je veľká výhoda, pretože ak chcem šetriť displej, tak po pripojení som tam šupol príkaz na odstavenie displeja a po odpojení sa opäť vráti nazad.
Okrem toho je tam aj terminál, takže kedykoľvek mu môžem poslať manuálne nejaký príkaz.

Ak by teda niekto hľadal ako ja, nech navštívi stránky ELSO Philips Service, http://www.elso.sk/EL
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok