GBH 4 DFE - po vymene rotora opačný chod

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

alluf
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 04 Mar 2012, 15:52

GBH 4 DFE - po vymene rotora opačný chod

Príspevok od používateľa alluf » 21 Feb 2020, 19:04

Ahojte. Po 6 rokoch som sa rozhodol opraviť toto vŕtacie kladivo ktoré som požičal funkčné no vrátilo sa nefunkčné.
Rotor bol K.O tak som objednal nové konkrétne https://www.mojadielna.sk/geko/eshop/61 ... -GBH-4-DFE

asi čína.

Problém je že vŕtačka sa točí naopak a toto vrtacie kladivo nemá možnosť zmeny chodu doprava / doľava a tak teraz sa točí nesprávne.
Je to teda tým že je rotor nejak inak vinutí ?
0

Používateľov profilový obrázok
F-r-a-n-t-i-s-e-k
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 427
Dátum registrácie: 16 Sep 2019, 20:43
Bydlisko: Šurany
Vek: 42

Re: GBH 4 DFE - po vymene rotora opačný chod

Príspevok od používateľa F-r-a-n-t-i-s-e-k » 21 Feb 2020, 19:10

No asi je :) stačí vzájomne prehodiť káblíky od uhlíkov a bude/mal by sa točiť správne.
0

alluf
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 04 Mar 2012, 15:52

Re: GBH 4 DFE - po vymene rotora opačný chod

Príspevok od používateľa alluf » 21 Feb 2020, 19:39

No to som práve skúsil a čuduj sa .. stale rovnako :-/ teda tým že to takto prehodím ide aj do statora štava "opačne" teda by som to musel cele prekopať asi ? :applause: lebo je to cely diel
0

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: GBH 4 DFE - po vymene rotora opačný chod

Príspevok od používateľa Atlan » 21 Feb 2020, 19:52

No ak si pritom otocil stator o 180st tak sa necuduj ze rovnako :D
Bud vyber stator a ootoc ho alebo len prehod kabliky medzinuhlikami.
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: GBH 4 DFE - po vymene rotora opačný chod

Príspevok od používateľa jenda23 » 21 Feb 2020, 20:01

Jedná se o seriový motor, takže odpoj propoje mezi kartáči a statorem a vývody z kartáčů zaměň. Ne vodiče vedoucí do motoru.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

alluf
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 04 Mar 2012, 15:52

Re: GBH 4 DFE - po vymene rotora opačný chod

Príspevok od používateľa alluf » 21 Feb 2020, 20:20

Ráno pošlem foto ako to je ... ťažko sa to vysvetľuje ale napr. aj na youtube je vidieť ako je to riešene https://www.youtube.com/watch?v=eUKlUkFEI_M


Práve že som skúsil predtým aj znova to rozobrať a otočiť stator o 180° ale tušil som že to nepomôže. Musel by som to "prekopať" lebo nosič uhlíka a napájanie statora je ako "diel" v ktorom su vodivé cesty..cievočka atď. teda prehodenie samotného prívodu nepomôže a ani otočenie statora. Jedine zrušiť vodivé cesty a cele to poprepájať tak aby to bolo "opačne" a uhlíky mali úplne vlastní prívod a prehodení . Ale to už by bolo asi ľahšie reklamovať resp. vrátiť rotor predajcovi lebo toto už je dosť zásah prerábať to.

Alebo sa mýlim ? skús pozrieť video ...


EDIT: Jenda23 ..medzi tým ako som písal príspevok si prispel .. teda v podstate musím spraviť to čo som napísal však ?
musim si to nakresliť elektricky ako to je a tak to prerobiť.. Škoda by bolo takej vŕtačky..
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: GBH 4 DFE - po vymene rotora opačný chod

Príspevok od používateľa jenda23 » 21 Feb 2020, 20:54

Už vidim jak to maj vyřešený. To vyjde jednodušejc přepojit stator do kříže, ale pořád mi nejde do hly proč by byl obrácenej směr točení. To by kotva musela bejt navinutá zrcadlově.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

alluf
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 04 Mar 2012, 15:52

Re: GBH 4 DFE - po vymene rotora opačný chod

Príspevok od používateľa alluf » 22 Feb 2020, 07:43

predpokladám že je to made in china ... a ... to by som sa potom nečudoval . Ale podla mna by to mohol byť dôvod na vrátenie tovaru kedže som bol ako zákazník uvedení do omylu a týmto produktom vlastne táto vrtačka stráca svoju podstatu funkčnosti. Ach jaj mam ja ale štastie na takéto blbosti.

Ono upraviť by to šlo ale je to zásah do el.náradia .. a čo ak sa v budúcnosti niekomu niečo stane a bude takto upravená ? Čo ak tento rotor zhorí a ja kúpim rotor ktorý sa pre zmenu bude točit správne ? znova to prerábať ? ach jaj
0

Používateľov profilový obrázok
F-r-a-n-t-i-s-e-k
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 427
Dátum registrácie: 16 Sep 2019, 20:43
Bydlisko: Šurany
Vek: 42

Re: GBH 4 DFE - po vymene rotora opačný chod

Príspevok od používateľa F-r-a-n-t-i-s-e-k » 22 Feb 2020, 08:26

Obrázok
0

Napísať odpoveď