Teplovzdušná pištoľ

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Marius8
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10 Mar 2020, 17:27

Teplovzdušná pištoľ

Príspevok od používateľa Marius8 » 10 Mar 2020, 17:36

Dobry den. Chcem sa opytat vas odbornikov, alebo teda aspon vacsich odbornikov ako ja. Z coho sa vyraba teplu odolny material ktory je pouzity okolo spiraly v teplovzdusnych pistoliach ?Konkretne tych lacnejsich. Ide o pistol z kauflandu. Ked som ju zapol vyletel z nej oblak nejakeho prachu a neskor z nej isiel peknu dobu smrad. Mam obavy ci cinania nepouzili azbest. Tazsie sa mi odvtedy dycha a picha ma v plucach. Nikdy by som si nemyslel ze uz pri kratkom zapojeni a otestovani pistole budem mat taketo problemy. Nic som s nou neodstranoval iba som ju asi na 5 minut zapojil. Ten material je na pohlad rovnaky ako azbest, tiez je taky bielo strieborny. Dakujem vopred pekne za vsetky rady.
Prílohy
1583858037736..jpg
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Teplovzdušná pištoľ

Príspevok od používateľa jenda23 » 10 Mar 2020, 17:46

jedná se o neškodnou slídu. Azbest a materiály na jeho bázi jsou samozdřejmě zakázaný. A nejedná se o materiál používaný pro laciná zařízení. Prach by mohl být z čehokoli, dým může pocházet z mastnoty na taženém plechu hubice, a něco možná z vypalovaná plastu. Účinek na tvé "zdraví" je z 95% psychologický. I kdyby to byl azbest nezpůsobil takovýto účinek.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Teplovzdušná pištoľ

Príspevok od používateľa Edgar » 10 Mar 2020, 18:36

Azbest čo si, to by si Kaufland nedovolil aj keď sú to možno čínske šmejdy. To by bola aj basa keby to predávali.
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Teplovzdušná pištoľ

Príspevok od používateľa Milos66 » 10 Mar 2020, 19:19

A hlavne by z toho kaslal az po 20tich rokoch a nie po 20tich minutach.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Teplovzdušná pištoľ

Príspevok od používateľa mato3000 » 10 Mar 2020, 19:22

Marius8 , skôr ako budeš riešiť takéto pi.... veci, tak sa poraď so svojim terapeutom.

To isté sprav skôr ako mi tu začneš nadávať ....
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Teplovzdušná pištoľ

Príspevok od používateľa Dolfi » 10 Mar 2020, 20:30

Každý, pri troche sedliackeho rozumu, takýto krám pri prvom zapnutí napríklad vystrčí von z okna a neinhaluje vzniklé splodiny ... :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Marius8
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10 Mar 2020, 17:27

Re: Teplovzdušná pištoľ

Príspevok od používateľa Marius8 » 10 Mar 2020, 20:49

Dakujem za odpovede. Super forum, super ludia. Nadavat nebudem co si... vsak si sa len vyjadril :) Majte sa.
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Teplovzdušná pištoľ

Príspevok od používateľa Dolfi » 10 Mar 2020, 20:54

Máme sa ! Nezasmial si sa ? (Ak máš problém, choď k lekárovi ! Čo si vlastne od nás, elektrikárov, čakal ?) :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Marius8
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10 Mar 2020, 17:27

Re: Teplovzdušná pištoľ

Príspevok od používateľa Marius8 » 10 Mar 2020, 21:16

Ale ved co som cakal to som aj dostal :) Hned prvy pan mi perfektne odpovedal na otazku. Plus mal s tou psychikou pravdu, nakolko ma to dusenie a pichanie uz preslo. Super forum.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Teplovzdušná pištoľ

Príspevok od používateľa romiadam » 11 Mar 2020, 01:18

Marius8 , skôr ako budeš riešiť takéto pi.... veci, tak sa poraď so svojim terapeutom.
mato3000 ma svoj den... :D

Mozno si si nevsimol, ale on si tu zalozil ucet len dnes (vlastne vcera, uz je po polnoci) a to bol jeho prvy prispevok.

Ale aspon je tu zivo ....
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Teplovzdušná pištoľ

Príspevok od používateľa mato3000 » 11 Mar 2020, 18:31

ja mám svoje dni furt .. ja som otvorený a pravdovravný .... takže kde je problém , trafil som sa - trafil :pain:

Keby sa medzi sebou ludia nebavili spoločensky prijateľne -teda ako debili čo si pritakávajú , tak by také problémy nemal.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Teplovzdušná pištoľ

Príspevok od používateľa 5ko » 11 Mar 2020, 18:55

mato3000, viem že si antiecotutifruti, a on je už nainfikovaný modernými bludmi ekoteroristov, takže sa už bojí aj čuchnúť si v maštali,že sa otrávi metánom,ale zase si ho nemusel chudáka hneď sfleku tak zoťať. :wink:
Viem že facka v pravú chvílu urýchli priebeh rokovania...prinúti človeka sa zamyslieť.... ale trochu ma zamrzelo, že sa nestihol ani nadýchnuť kolofonie /iba smradu zo špirály / a skončil u nás.Niektorých môžeš nakopať a aj tak sa vrátia, na niekoho len škaredo pozrieš, a už sem nepáchne, iba šíri pach na nás. :wink:
Ale hádam sa príliš ne-na-po pálil. :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Teplovzdušná pištoľ

Príspevok od používateľa mato3000 » 11 Mar 2020, 19:06

Otázne je či by niekedy vzal kolofóniu do paprč , na 99,9999% nie , takže neni za čím smútiť.

Dobrá facka je lepšia ako nič ... takže hej, donútili sme ho trošku pohrkať orieškom a hádam sa aj hanbiť za blbosť. A to je výboré, som hrdý ....
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Teplovzdušná pištoľ

Príspevok od používateľa Drakoush » 11 Mar 2020, 19:58

Ja som vedel, že sme rovnaká skupina, možno preto na nás väčšina užívateľov frfle, ale som na to hrdý, nech si frflú, môžem ich ototo :D

A ten zvyšok, čo používa rozum, tak so mnou vychádza, ja vychádzam s nimi a to je super.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Teplovzdušná pištoľ

Príspevok od používateľa jenda23 » 11 Mar 2020, 21:31

Mato a drakoush asi by jsme si u piva měli co říct, jen nevím jak by to spousta dnešních citlivek nesla :agree: :D :D :D
0
Naposledy upravil/-a jenda23 v 11 Mar 2020, 21:34, upravené celkom 2 krát.
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Teplovzdušná pištoľ

Príspevok od používateľa Drakoush » 11 Mar 2020, 21:33

Niesla by to veľmi ťažko a určite by sme boli všetko možné, len mladí páni nie :D
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Teplovzdušná pištoľ

Príspevok od používateľa jenda23 » 11 Mar 2020, 21:34

Dovolím si citovat jeden song... "kurvy, pyče zas a znova, rozplakala se aj plačící vdova" :lol: :lol: :lol:

tímto se hluboce omlouvám za porušení pravidel :oops: :oops: :oops:
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Teplovzdušná pištoľ

Príspevok od používateľa romiadam » 11 Mar 2020, 22:15

Citoval si song....
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď