Náradie, spájkovacia a meracia technika

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2639
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Náradie, spájkovacia a meracia technika

Príspevok od používateľa zawin » 17 Júl 2007, 12:47

Na vaše požiadanie som vytvoril túto sekciu na našom fóre. Môžete sem pridávať príspevky, ktoré sa týkajú týchto vecí:
  • spájky a odsávačky
  • kliešte a skrutkovače
  • meráky a generátory
  • čistenie a leptanie DPS
  • vŕtačky a frézy
  • lupy a iné pomôcky...
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Používateľov profilový obrázok
narakus
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 05 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Juh stred. SK
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa narakus » 17 Júl 2007, 13:01

Kámo, vďaka za uskutočnenie môjho nápadu a prajem naďalej úspešné vedenie tohto webu.
0

Pavol SVK
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 16 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pavol SVK » 28 Aug 2008, 21:26

aka spajkovacka cca do 2500 SK by bola vhodna pre zaciatocnika ? :D
0

Split

Príspevok od používateľa Split » 28 Aug 2008, 21:42

trafo pajkovacka

m6r3k

Príspevok od používateľa m6r3k » 29 Aug 2008, 08:26

trafo pajka neni co riesit :bear: :bear: :bear: stara bekelitka alebo nech nevyzera takto ten hrot je to najhorsie co moze byt http://www.naradi-modeco.cz/img/goods/default/243.jpg

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 29 Aug 2008, 09:09

Keď nerobím nejakú dlhšiu prácu..tak len trafo..je pro rýchlejšie a jednoduchšie...a vôbec mi to nepripadá nemotornejšie...ak je dobrý hrot tak je to lepšie ako micropajka.
0

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa daqq » 29 Aug 2008, 09:21

Tiez som si myslel, ze trafopajka je riesenim, no zistil som ze mikropajka je 100x lepsia
A: Ak mate aspon o trocha lepsiu ma regulaciu teploty, co umoznuje robit vela roznych trikov s pajkou s tavidlom, naviac ju mozete nastavit na taku teplotu, kde vam nezacne horiet kalafuna/ine tavidlo hned.
B: Ak robite s citlivymi suciastkami (CMOS, a tak dalej) tak je velmi zly napad robit s trafopajkou - teda pokial chcete aby vam neodisli
C: Ak robite s jemnejsimi SMD, tak proste smola, bez nej sa nezaobidete
D: Ked sa u nej nahreje hrot, tak tak aj dlho vydrzi, ma velku tepelnu kapacitu, takze neni problem poriadne nahriat aj masivny kus drotu
E: Je jemnejsia - ked si s nou zvyknete robit, tak uz nebudete chciet inu.
F: Neskutocny vyber hrotov - vo firme mame niekolko desiatok u osadzovakou, niektore fakt velmi specificke
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

yodablesk
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 17 Jún 2008, 00:00
Vek: 45

Príspevok od používateľa yodablesk » 29 Aug 2008, 13:35

v kazdom pripade najskor by som doporucoval trafopajku s vecnym hrotom 0,8 mm ak ju dokonale zvladne potom moze skusat letovat s mikropajkou. ja letujem pistolovou roky aj CMOSy a ziaden problem som nikdy nemal, smd zvladam tiez je to len o skusenostiach samozrejme ze do 160 pinoveho SMD sa nepustam
0

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

odporová

Príspevok od používateľa martin knocik » 29 Aug 2008, 14:09

Ja by som odporučil odporovu. Volakedy som robil s trafopájkou, odporová je však lepšia a lahšia. Ja mám z GMmka kupenu Pros Kit 608-352NB. Kupil som ju pred rokom a vtedy stala 2300 Sk. Som s nou plne spokojny.
0

m6r3k

Príspevok od používateľa m6r3k » 29 Aug 2008, 15:16

ja som behaval uz ko spunt s trafopajkou mal som asi 5-6 rokov az do teras ked som dostal ERSU mne sa to tak taske nezdalo kolko ludi tolko chuti a rôznych pocitov unas v kruzku profak ucil na trafopajkach a ked ziak postupil v technike dalej mohol okostovat mikropajku + ked sa chce ide trafopajkou aj jednoduche SMD-cka pajkovat len treba mat cit a nesmie sa mu ruka chviet

pravopis nieje moja silna stranka

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa daqq » 29 Aug 2008, 15:30

Takto: Jasne, zacinat trafopajkou - je jednoduchsia. Ale na pokrocilejsiu pracu je lepsia mikropajka. U profesionalov sa s trafopajkou nestretnete.
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Split

Príspevok od používateľa Split » 29 Aug 2008, 17:19

ad daqq..preco myslis?JE to cisto len o zrucnosti...ako ja som si zvykol trafo pajoku selico pajkovat..mikropajku berem len na smd...

yodablesk
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 17 Jún 2008, 00:00
Vek: 45

Príspevok od používateľa yodablesk » 29 Aug 2008, 18:00

m6r3k napísal:... ked sa chce ide trafopajkou aj jednoduche SMD-cka pajkovat len treba mat cit a nesmie sa mu ruka chviet
no zo mna sa smeju ze si mam vypnut priklep ked chcem nieco letovat a predsa to zvladam :D
cele to je o zrucnosti a sile zvyku
0

Nomen

knot

Príspevok od používateľa Nomen » 13 Mar 2009, 11:56

niekedy spravi velku sluzbu aj odsavaci knot , lepsie ako odsavacka

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Príspevok od používateľa Jerry19 » 03 Aug 2009, 19:24

yodablesk napísal:v kazdom pripade najskor by som doporucoval trafopajku s vecnym hrotom 0,8 mm ak ju dokonale zvladne potom moze skusat letovat s mikropajkou. ja letujem pistolovou roky aj CMOSy a ziaden problem som nikdy nemal, smd zvladam tiez je to len o skusenostiach samozrejme ze do 160 pinoveho SMD sa nepustam

SMD integrace ktore maju vela noziciek sa inak pajkuju. SA nebabres s akzdou nozkou osobytne.

Na odstranovanie suciastok ktore maju vela noziciek sa bezne pouziva horucovzdusna pistol.

Kód: Vybrať všetko

http://www.youtube.com/watch?v=zHWMSfC-3jg
http://www.youtube.com/watch?v=4mr9xSXfqVY
http://www.youtube.com/watch?v=V_cDV92IuWY
http://www.youtube.com/watch?v=30x4oxyczH4
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok