Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Skusenosti s GPS prijmom

Skusenosti s GPS prijmom

Chcete pomoc┼ą v oblasti VF techniky?

Moderátori: mirosne, Moderátori

Skusenosti s GPS prijmom

Odosla┼ąod bibibo » 14 J├║n 2019, 12:49

Ahojte, uz nejaky cas sa hram s GPS modulmi roznych vyrobcov. Ked si citam ich application notes, tak kazdy doporucuje umiestnit GPS modul na dlhsiu stranu PCB (aspon 80mm) alebo nastred, pod modulom ziadna zem a okolo modulu sama zem. Co ak chcem vsak pouzivat modul bez nejakej dalsej dosky ? Aky je najlepsie zvolit modul resp. s akou antenou ? Teraz mam modul od OriginGPS. Tu este aj uvadzaju, ze napajacia zem by mala byt co najkratsia. Kedze to len testujem a nie je to este finalny vyrobok, tak to napajam s kratkymi kablikmi z DC/DC konvertora, co ale prevdepodobne mu tiez vadi, pretoze signal chytam velmi tazko. Chcel som si odmerat multimetrom odber, tak som zapojil merak do serie s - polom. Pravdepodobne som teda s kablami od meraku predlzil napajanie - polu a uz som nechytil signal vobec. Netusil som, ze toto moze byt az tak citlive. Tak som ho teda zapojil do serie s + polom. S tymto zapojenim mi zase GPS modul posielal uplne nezmyselne znaky. Samozrejme v testovacej prevadzke nemam riesene rusenie UART. Mojim cielom je sprait co najmensi, najlahsi cca 3-4g GPS modul, kde samozrejme nie je mozne dodrzat podmienky na velkost zeme, anteny atd. Ake mate skusenosti s GPS prijimom, vyvojom ?
bibibo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 417
Zalo┼żen├Ż: 05.11.2009

Re: Skusenosti s GPS prijmom

Odosla┼ąod TONIK1953 » 14 J├║n 2019, 21:04

Nazdar. V roce 2012 jsem trochu experimentoval v oblasti GNSS. Koleg┼»m jsem cht─Ťl uk├ízat, ┼że to neni a┼ż tak slo┼żit├ę dostat info do PC. Vzal jsem modul GPS a jeho datashet a podle n─Ťj ho p┼Öipojil. Na obr├ízku jsou vid─Ťt jednotliv├ę moduly. Miniaturizaci jsem n─Ť┼Öe┼íil, pr├ív─Ť naopak, aby bylo v┼íe dob┼Öe vid─Ťt. Ant├ęna je aktivn├ş a v┼»bec nebyl probl├ęm z p┼Ö├şjmem a zpracov├şn├şm informace s programem VisulGPS. Pozd─Ťji jsem pou┼żil i modul GPS+GLONASS a v┼íe OK.
Pozn├ímka- "nesmysln├ę znaky"- m┼»┼że to b├Żt nevhodn├Żm nastaven├ş p┼Öenosov├ę rychlosti (Baud Rate).
Pr├şlohy
Obrázek1.jpg
TONIK1953
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 31
Vek: 66.27
Zalo┼żen├Ż: 02.09.2012

Odosla┼ąod pocitujlasku » 15 J├║n 2019, 05:31

niekedy som sa aj ja hral s gps. moduly fungovali prekvapivo okamzite, aj ked zo zaciatku som mal zapojenie typu vrabcie hniezdo. ale antenu som mal externu. na asi 10m tienenom kabli vystrcenu z okna a bez problemov chytal signal. ty to testujes niekde v miestnosti?
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4633
Vek: 36.68
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod datam » 26 J├║n 2019, 13:45

Treba to testova┼ą vonku lebo v miestnosti fix len tak ─żahko nedostane┼í a je to iba vec ktor├í ┼ąa tot├ílne dopletie lebo raz ho m├í┼í a o hodinu u┼ż nie (z├íle┼ż├ş od polohy satelitov).

Druh├í vec je kvalitn├ę nap├íjanie. Ten receiver nem├í nejak├ę kvalitn├ę filtr├ície nap├íjania tak je to h├íkliv├ę na kvalitu nap├íjania.
datam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2342
Vek: 37.53
Zalo┼żen├Ż: 24.04.2008

Nasp├Ą┼ą na VF technika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist