DVB-T zas len problemy :-)

Chcete pomocť v oblasti VF techniky?

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
MatthewStoner
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 19 Sep 2012, 15:34
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 29

DVB-T zas len problemy :-)

Príspevok od používateľa MatthewStoner » 24 Aug 2014, 18:21

Zdravim pokusam sa uz dlhsie nastavit dvb-t po tom ako vypadol signal a prisli tie nove programy ci ho nastavim na dubnik, makovicu alebo na sninu neidu mi programy..teda idu STV1, HD aj 2, tiez mi najde tie nove doplnene. Co ma trapi je to ze JOJ MARKIZA DAJTO a zbytok vobec nenajde, nachadzam v obci Michalok v okrese VT. Vedel by mi niekto poradit kde robim chybu? Pouzivam tu staru (markizacku) antenu s napajanim po kabli. Dakujem
0

oravan

Re: DVB-T zas len problemy :-)

Príspevok od používateľa oravan » 24 Aug 2014, 19:58

možno kanál z tým balíkom v okolí neni

Používateľov profilový obrázok
MatthewStoner
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 19 Sep 2012, 15:34
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 29

Re: DVB-T zas len problemy :-)

Príspevok od používateľa MatthewStoner » 24 Aug 2014, 20:35

Myslis? Nepocul som este o takom niecom ved aspon jeden vysielac by ho vysielal nie?
0

pin
Power user
Power user
Príspevky: 2370
Dátum registrácie: 09 Máj 2009, 00:00

Re: DVB-T zas len problemy :-)

Príspevok od používateľa pin » 24 Aug 2014, 20:55

Na tomto linku
http://dvbt.towercom.sk/pokrytie.php
zadaj obec Michalok a ukáže ti možný príjem. Podrobnejšie mapy pokrytia vysielačmi dostaneš kliknutím na názov vysielača. A kurzorom na multiplex zistíš programy.
0

oravan

Re: DVB-T zas len problemy :-)

Príspevok od používateľa oravan » 24 Aug 2014, 21:00

už sa mi to stalo že na 51pvom šlo len niečo a na 56 dával celý balík tak len preto

pin
Power user
Power user
Príspevky: 2370
Dátum registrácie: 09 Máj 2009, 00:00

Re: DVB-T zas len problemy :-)

Príspevok od používateľa pin » 24 Aug 2014, 21:04

Možno zbytočná poznámka, ale vysiela sa s vertikálnou polarizáciou. Staré antény zvyčajne treba skrútiť o 90°.
0

oravan

Re: DVB-T zas len problemy :-)

Príspevok od používateľa oravan » 24 Aug 2014, 21:07

no to je bez rečí teda samozrejmosť inak ja som to chytil aj na prutové véčko

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: DVB-T zas len problemy :-)

Príspevok od používateľa zipaj » 24 Aug 2014, 21:16

A v Michalku je samozrejme najlepšie použiť smerové antény (Yagi), ak si to dobre vybavujem, je to cez kopec a k tomu kanálový zlučovač. Ak máš Yagi ktoré boli predtým na analógu na SVT2 (25k) a markízu (59k), tak máš vyhraté a samozrejme vertikálna polarizácia. Širikopásmová anténa je vo svjoej podstate do horších podmienok nevhodná a naviac som zaregistroval zoslabenie signálov niekedy minulý týždeň, ktoré trvá.
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
MatthewStoner
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 19 Sep 2012, 15:34
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 29

Re: DVB-T zas len problemy :-)

Príspevok od používateľa MatthewStoner » 24 Aug 2014, 21:25

Hej pocul som o tom ze ten signal je slabsi ale az na tolko ze mi ten druhy kanal vobec nenajde? STV idu pekne a vzdy je to ten isty vysielac. A na makovici je ten signal tiez zoslabeny? Chapes ani jeden z troch vysielacov...vzdy to iste...15 progamov :( a antenu mam presne tu sirokopasmovu dokonca je pod krytinou.
0
Naposledy upravil/-a MatthewStoner v 24 Aug 2014, 21:34, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: DVB-T zas len problemy :-)

Príspevok od používateľa zipaj » 24 Aug 2014, 21:33

Máš yagi na markízu (59k) alebo na JOJ (49k) ?
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
MatthewStoner
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 19 Sep 2012, 15:34
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 29

Re: DVB-T zas len problemy :-)

Príspevok od používateľa MatthewStoner » 24 Aug 2014, 22:09

Ak jagy je ta dlha smerova antena tak ju nemam
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: DVB-T zas len problemy :-)

Príspevok od používateľa zipaj » 24 Aug 2014, 22:23

tak potom ti je ťažko radiť, aký starý kábel máš k širokopásmovej anténe? Kábel starý cca 4-5 rokov je často zostarnutý, pretože v rámci šetrenia ho poliaci robia zo železných, pomedených vodičov (myslím RG6), často pomôže vyhodiť predzosilňovač z antény a skrátiť koaxial na minimálnu potrebnú dĺžku, pretože naháňaš každú desatinu dB, taktiež si na prijímači zapni bargraf so silou a kvalitou signálu, aby si aj videl čo sa deje keď pohybuješ anténou. Ak máš anténu v miestnosti, najlepšie miesta bývajú okolo rozvodov ústredného kúrenia ...
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
MatthewStoner
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 19 Sep 2012, 15:34
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 29

Re: DVB-T zas len problemy :-)

Príspevok od používateľa MatthewStoner » 24 Aug 2014, 22:32

Kabel som menil nedavno a je dlhy cca 15m po trubkach az pod strechu myslis ze zosilnovac je tam zbytocny? Aj tak dost stracam na kabli.. ked uz tak by som mozno vymenil tu antenu pri najhorsom alebo urobim na pojde das 5m dipol :-D
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: DVB-T zas len problemy :-)

Príspevok od používateľa zipaj » 24 Aug 2014, 22:40

Ja by som radšej spravil dipól z 40 cm rúrky a dobre ho prispôsobil (symetrizačná slučka). Zosilňovač na tých anténach je niekedy viac na škodu, ak zakmitáva, analóg ti robil koberce, DVBT keďže je digitálny, tak "Dyg idze, abo dyg ňeidze"
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
MatthewStoner
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 19 Sep 2012, 15:34
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 29

Re: DVB-T zas len problemy :-)

Príspevok od používateľa MatthewStoner » 24 Aug 2014, 22:45

Hm ale ked ho vyberem vo tak ten signal mozno bude kvalitnejsi ale utmeny kablom to je jedno. Zajtra skusim pospekulovat este ...mozno sa postasti
0

Používateľov profilový obrázok
MatthewStoner
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 19 Sep 2012, 15:34
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 29

Re: DVB-T zas len problemy :-)

Príspevok od používateľa MatthewStoner » 26 Aug 2014, 21:54

Vyhodil som von ten zosilnovac ale napajanie som nechal lebo som nemohol najs prazdnu koncovku ale opojil som to od siete chytil som wau aj dajto ale markiza a joj stale nenajdem som zvedavy co sa stane ked zajtra vymenim tu koncovku :-)

-- Spojený príspevok 26 Aug 2014, 21:54 --

Vyhodil som von ten zosilnovac ale napajanie som nechal lebo som nemohol najs prazdnu koncovku ale opojil som to od siete chytil som wau aj dajto ale markiza a joj stale nenajdem som zvedavy co sa stane ked zajtra vymenim tu koncovku :-)
0

sv.brutus
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 321
Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: ZA/LV
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: DVB-T zas len problemy :-)

Príspevok od používateľa sv.brutus » 26 Aug 2014, 22:45

Čo tak použiť všesmerovú anténu aby si chytal všetko na jednu?Obrázok
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: DVB-T zas len problemy :-)

Príspevok od používateľa zipaj » 26 Aug 2014, 23:17

aj tak chytí iba dubník a makovicu, všesmerová anténa síce zoberie signál zo všetkých smerov, ale zoberie aj rušenie. Snina a kráľovský chlmec vysiela duplicitne ten istý program a oba vysielače sú podstatne ďalej a podstatne nižšie (dubník aj makovica, ak počítam aj stožiar majú cez 1000 m.n.m.) a vzdialenosť z Michalka menej ako 20 Km
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

oravan

Re: DVB-T zas len problemy :-)

Príspevok od používateľa oravan » 27 Aug 2014, 00:56

proste ako čítam tak len bludy sa píšu DVB.T je podmienka aby sa videla antena z vysielaču do prijmaču to je základ pokial pouťívaš syto otoč ho o 90stupnov je tam zosik ,ktorý ked je v oohode tak zosilní cele pásmo ku káblu zhluky aa poruchy na vedeni znikaju od anteny k príjmaču teda ak máš poškodený kábel od anteny tak zosik sa duva k antene aby vyžiaril čo najlepší zisk ale ak je kábel poškodený tak smola signál bude zly či tam naladíšaj kravsku----------------teraz problém nevieš naladit celi balik takže zariadenie máš v pohode predpokladám ako aj správny smer anteny a polaritu

vidia sa tie anteny medzi sebou myslene je to tak aby antena prijimača bola viditelná pre antenu vysielača drobnosti strom a tak nevadia ale treba bra%t do uvahy su to úrekážky , povedzme ýe máš syto širokopáamove ano a je otočené o 90stupnov napajánie zosilovači je v pohode to zmeráš dole na antenej svorke ale odelene kondikom a kábel je v pohode ako zozik tak si len natoč antenu samozrejme proti vysielačo a hlavne kanál ,ktory obsahuje všetky programi nič v tom neni ver ja som chytil na prutovu antenu V v tvare V všetko a o par milimetrov som bol mimo zo signálom ked pojdeš na chatu alebo kam tam to iba poskušaj DVBT neni šiadny strašiak to je pre koumakou do buducna

-- Spojený príspevok 27 Aug 2014, 00:58 --

a tie tabulky su na prd pokial sa ti to nepodari tak daj SS uvidim skade si a zmákneme to na mieste

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: DVB-T zas len problemy :-)

Príspevok od používateľa mirosne » 27 Aug 2014, 05:12

MatthewStoner napísal:Vyhodil som von ten zosilnovac ale napajanie som nechal lebo som nemohol najs prazdnu koncovku ale opojil som to od siete chytil som wau aj dajto ale markiza a joj stale nenajdem som zvedavy co sa stane ked zajtra vymenim tu koncovku :-)

-- Spojený príspevok 26 Aug 2014, 21:54 --

Vyhodil som von ten zosilnovac ale napajanie som nechal lebo som nemohol najs prazdnu koncovku ale opojil som to od siete chytil som wau aj dajto ale markiza a joj stale nenajdem som zvedavy co sa stane ked zajtra vymenim tu koncovku :-)
A nerozmýšľal si o prejdení na satelitnú TV?Vyhneš sa tak kadejakým problémom z anténami a príjmom signálu.
0
Pozdravuje vás Miro.

Napísať odpoveď