DVB-T set-top box - porucha

Chcete pomocť v oblasti VF techniky?

Moderátori: mirosne, Moderátori

martin359
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 03 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: Lučenec

DVB-T set-top box - porucha

Príspevok od používateľa martin359 » 23 Máj 2015, 01:15

Zdravím,

mám problém so set-top boxom STRONG SRT 5203, ktorý sa stal nasledovne:
Asi pred dvoma dňami bola večer búrka, set-top box bol zapnutý. Ako sa blýskalo, tak asi udrel blesk do stĺpu s vedením, z ktorého som aj ja napojený. Mne vyhodilo ističe (aj susede), osvetlenie, ktoré bolo na stĺpe sa rozbilo (sklo s neho bolo na zemi) a nesvieti aj svetlo na ďalšom stĺpe.

Z tohto si myslím, že sa pokazil prepätím... Rozobral som ho, bola tam poistka (hneď pri sieťovom kábli), ktorá bola vypálená, tak som ju vymenil ale nepomohlo, keď ho zapnem nerobí nič, nesvieti... Ešte som pozeral, tam ako ide sieťový kábel je ten napájací zdroj pre tú schému (je aj oddelený na plošnom spoji takou hrubou čiarou), či z neho sa niečo nepokazilo (tam s neho by sa tie súčiastky dali vymeniť), ale potom neviem či to nezasiahlo aj tú schému tunera, lebo tie smd súčiastky a procesor sa asi nedajú vymeniť. Tak neviem čo môže byť zlé alebo či sa to dá vôbec ešte opraviť...

Nemá s týmto niekto skúsenosti ?
Prílohy
DSC_0168.JPG
DSC_0169.JPG
DSC_0170.JPG
DSC_0171.JPG
DSC_0172.JPG
DSC_0173.JPG
DSC_0175.JPG
DSC_0176.JPG
0

martin63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1738
Dátum registrácie: 11 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Námestovo
Vek: 34

Re: DVB-T set-top box - porucha

Príspevok od používateľa martin63 » 23 Máj 2015, 08:42

napätia si meral? Pomeraj aj na IO čo je v zdroji a ak tam nieje, hľadaj, prečo tam napätie chýba. A stále tu opisuješ nejakú schému, tak choď podľa schémy a meraj. Tým, že sa na to len pozrieš nič neopravíš.

Neuraz sa, ale predpokladám, že jeden s tých, čo nemajú ani šajnu čo a kde merať a čakajú, že im to mi ukážeme.

A nepýtaj sa čo kde presne merať. My už predpokladáme, že keď sa púšťaš to opravy tak vieš čo kde merať. Keď ti napíše niekto že máš pomerať napätia v zdroji tak ti to musí byť hneď jasné kde merať.

Ak niečo samozrejme pomeráš tak to hoď sem a budeme pokračovať ďalej.

21) SVETELEKTRO neberie žiadnu zodpovednosť za škody vzniknuté zverejnenými zapojeniami a za prípadnú ujmu na zdraví, spôsobenú úrazom elektrickým prúdom, alebo spôsobenú neodbornou manipuláciou s elektrickými zariadeniami!
a tak isto ani ja

PS. Tá biela čiara neoddeľuje zdroj od ostatných častí. Tá čiara oddeľuje miesto kde na nachádza životu nebezpečné sieťové napätie od nižších napätia, ktoré ti neublíži. Tak veľa šťastia pri opravovaní.
0

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2493
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: DVB-T set-top box - porucha

Príspevok od používateľa Jirka84 » 23 Máj 2015, 08:58

Ta bílá čára má před sebou nápis:
HIGH VOLTAGE DANGER ! a navíc dva trojúhelníky s vykřičníkem uvnitř.
Pokud si neumíš ve svém věku ani toto přeložit, pak jen mohu doporučit (raději po slovensky, aby si možná trochu rozuměl):
neotváraj takéto prístroje, lebo je tam napatie 230V = životu nebezpečné osobám bez elektrotechnickej kvalifikacie
PS rada : Vem si eurá a kup nový STB, starý a poškodený od bleskov odovzdaj do sberového dvora na recykláciu :thanks:
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

Používateľov profilový obrázok
Andrej152
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 29 Júl 2013, 12:49
Bydlisko: prešov
Vek: 22

Re: DVB-T set-top box - porucha

Príspevok od používateľa Andrej152 » 23 Máj 2015, 09:24

ja som mal podobný problem ale zdroj zázračne fungoval ale keď udrie blesk tie špičky môžu odpáliť celu elektroniku ....
0

martin63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1738
Dátum registrácie: 11 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Námestovo
Vek: 34

Re: DVB-T set-top box - porucha

Príspevok od používateľa martin63 » 23 Máj 2015, 09:54

Áno, je to možné. No autor témy zatiaľ nepomeral nič, teda nevieme mu viac poradiť.
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: DVB-T set-top box - porucha

Príspevok od používateľa oravan » 23 Máj 2015, 10:30

Predpokladám že po tom zásahu výbojom ten sat,je zničený komplet okrem že je zničený zdroj bude cvaknutý tuner a možno niečo okolo ešte ,ale pre zaujímavosť sa pokojne potráp

-- Spojený príspevok 23 Máj 2015, 10:38 --

Predpokladám že po tom zásahu výbojom ten sat,je zničený komplet okrem že je zničený zdroj bude cvaknutý tuner a možno niečo okolo ešte ,ale pre zaujímavosť sa pokojne potráp
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: DVB-T set-top box - porucha

Príspevok od používateľa marek181818 » 23 Máj 2015, 11:03

Ja by som pozrel najprv hlavne napajaciu cast ci aj usmernovac, resp usmernovacie diody neodfajcilo a postupne dalej .Aj ked si osobne myslim ze to uz asi neopravis.Urcite odisiel aj nejaky MCU a pod
0

martin359
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 03 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: Lučenec

Re: DVB-T set-top box - porucha

Príspevok od používateľa martin359 » 23 Máj 2015, 17:23

skúsil som merať, za usmerňovačom je okolo 320V, takže funguje... ďalej mohol byť nefunkčný integrovaný ICE3B0565J alebo je tam ešte optočlen SHARP PC817... na tom integrovanom som meral VCC (podľa datasheetu VCC na 7-nôžke, GND na 8.) ukazovalo okolo 11-15V, v datasheete bolo VCC max 26V, tak asi by nemal byť vypálený a ten optočlen neviem, ako ho mám zmerať, takže neviem či je funkčný...
Potom som meral na výstupe toho zdroja na kondezátore (tam na tom najväčšom a aj na tom pri tej veľkej dióde), ale bolo tam 0V, tak neviem či som dobre meral... Pozeral som to podľa tej schémy v datasheete toho integrovaného, aj podľa druhej podobnej, ale ťažko sa to pozerá na tom plošnom spoji, asi je viacvrstvový a tie cestičky sa veľmi nedajú rozpoznať, aj tá schéma je zložitá...
Prílohy
ice3b0565j (datasheet).jpg
Ice3b0565j.jpg
DSC_0166.JPG
DSC_0167.JPG
ICE3B0565J-datasheet.pdf
(489.54 KiB) 106 stiahnutí
pc817X_datasheet.pdf
(280.5 KiB) 97 stiahnutí
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: DVB-T set-top box - porucha

Príspevok od používateľa zipaj » 24 Máj 2015, 01:52

Keď ten zdroj vyrába iba 5V, skús tam priviesť napätie z iného 5V zdroja, aspoň budeš vedieť či má tvoja oprava a investície do súčiastok význam, settopbox alebo satelit po blesku často vyhorí tak že na výstupe zdroja je prakticky skrat (akontroluj či tam nie je transil). Nový STB stojí cca 20€, na bazoši kúpiš aj za 5-10€, ja osobne to vidím ako stratu času.
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

j0hnyPP
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1308
Dátum registrácie: 13 Feb 2012, 04:07
Bydlisko: Poprad
Vek: 38

Re: DVB-T set-top box - porucha

Príspevok od používateľa j0hnyPP » 24 Máj 2015, 02:02

To ICEcko bude v haji, su dost citlive a mizerne dostupne. Zmeraj zenerky, diody a Rsense. Skoro vzdy je to to iste pri tychto "svaboch"...
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: DVB-T set-top box - porucha

Príspevok od používateľa oravan » 24 Máj 2015, 02:25

keď už tu mudrujeme poela všetkého je vadný zdroj to vieme tak tu primárnu časť meraj voči C2 minus,ten IO obsahuje aj tranzistor na rozkmit ten bude v čudu OP tomu nič neni ver ten tam je len na spätnúv§zbu zdroja , ten C2 som určil podľa schemy čo si ponúkol , sekundár musí laďiť to znamená že nejaké U musí biť niekde ,ktoré to U vyrába potom 5V. 3.3V zatiaľ sa zameraj na ten sekundár , viac ti neporadím to sa nedá na diaľku ono sú tu chalani čo ti rovno povedia kde je závada držím palce
0

Používateľov profilový obrázok
grafit
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 28 Dec 2010, 00:00
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať používateľa:

Re: DVB-T set-top box - porucha

Príspevok od používateľa grafit » 14 Dec 2019, 09:18

Mám set top box TESLA TE-400. "Padol" mi v ňom software. Potrebujem ho preinštalovať, ale nedarí sa mi to. Na webe asi aj je súbor, v návode je aj postup, ale neviem to. Robí sa to z USB klúča, nedarí sa mi to. Poradí niekto? Ďakujem.
0

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: DVB-T set-top box - porucha

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 14 Dec 2019, 13:25

Dodáš aj nejake presnejšie udáje , odkazy a pod. kde si našiel firmware ..... Asi hľadám blbo ale neviem sa ku tomu dopracovať..
Tu som našiel popis :
https://satelity.ellano.sk/tesla-teh-500_38820.html

Otázka je či má odblokovaný bootloader ....
Možno by sa dalo niečo porobiť aj cez RS 232 - ak to niečo také bude mať v sebe ...
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Používateľov profilový obrázok
grafit
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 28 Dec 2010, 00:00
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať používateľa:

Re: DVB-T set-top box - porucha

Príspevok od používateľa grafit » 14 Dec 2019, 13:41

Musim to pohladat. Vraj musia byt tie subory dva. Jeden je nejaky zavadzac, a druhy potom samotny program. Hladal by som ich niekde na strankach tesla. Len je to vsetko v anglictine a tam sa stratim. Preto potrebujem tu pomoc.
0

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: DVB-T set-top box - porucha

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 14 Dec 2019, 13:45

Daj tú stránku kde to pozeráš .... Nemáš tam náhodou reset switch ???
Našiel som niečo takéto :
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Damos
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 17 Jún 2012, 02:23
Vek: 45

Re: DVB-T set-top box - porucha

Príspevok od používateľa Damos » 19 Mar 2020, 14:12

To martin359:
Poistka ti svihla a VDR na AC vstupe nevidim, takze ti to kludne mohlo ist cez DS trandu v ICEcku.
Napetie co si nameral je malo. V datasheete by si sa docital
VCC Turn-On Threshold 17-19V
VCC Turn-Off Threshold 9.6-11
Pokial ti teda nenarasie napetie cez 17V tak ICE ani neodstartuje. Pozeram na DPS ze za trafkom mas dve diody, takze zrejme zdroj generuje napetia dve. Pokial vies ake, treba vyhodit konce diod a pripojit namiesto vadneho zdroja iny laborarotrny 2 kanalovy, ci satelit vobec ozije. Pokial ano tak sa oplati zdroj opravit. Pokial mas za zdrojom presekane polovodice a zvod tak sa zdroj snazi len odstartovat, ale pada do pretazenia a cykluje, samozrejme to je jedna z bambiliona moznosti. Tomuto aspon zostal dekel na hlave tak vies co je to za typ. Tych ICE som v praci menil po bleskoch hafo, my sme pouzivali ale Ackovy typ ICE3A0565Z ISOL 7PIN. Kdesi sa mi este valaju.
0

Používateľov profilový obrázok
tom666
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1344
Dátum registrácie: 05 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: NR

Re: DVB-T set-top box - porucha

Príspevok od používateľa tom666 » 19 Mar 2020, 14:24

@Damos
Verím, že za cca 5 rokov to martin359 určite nejako poriešil :wink:
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok