Vysielanie na rovnakých frekvenciách

Chcete pomocť v oblasti VF techniky?

Moderátori: mirosne, Moderátori

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2572
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Vysielanie na rovnakých frekvenciách

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 18 Aug 2016, 20:03

Dobrý večer,

Rozmýšľam, že by som si k dronu prirobil indikáciu stavu batérie. Do softwaru drona ani ovládača samozrejme zasahovať nejde, čiže musí to byť ďalšie zariadenie. Vzhľadom na moje skúsenosti s komunikačnou technikou mi ako jediná možnosť prídu moduly Xbee. A teraz, keď dron komunikuje na 2,4GHz, je možné použiť 2,4Ghz moduly Xbee, alebo mi potom budú Xbee rušiť ovládanie drona?

Ďalej, stačilo by na snímanie napätia pripojiť napájanie na A/D vstup programovateľného Xbee cez delič napätia z vysokoohmového trimra, alebo je nutné použiť nejaké zložitejšie zapojenie?
0

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Vysielanie na rovnakých frekvenciách

Príspevok od používateľa martin knocik » 18 Aug 2016, 20:16

Podla mna to nie je dobrý nápad. 2 rozne vysielače a prijimače v rovnakom bezlicenčnom paśme vedla možno sa budu rušiť, a možno len zhoršia dosah alebo spolahlivosť vysielača. Čo tak použiť nejaký 433Mhz modul ?
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2572
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Vysielanie na rovnakých frekvenciách

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 18 Aug 2016, 20:24

Tiež som si myslel. No tak potom budem musieť nejaké Xbee kúpiť, našťastie sú aj na iné pásma. Len potom kde je ďalšie bezlicenčné pásmo a na aký výkon? Vidím Xbee na 900MHz, 868MHz, 865MHz.


Ešte som si spomenul, tuším som niekde čítal, že ak sa nevysiela súvislý dátový tok, je povolený vyšší výkon v bezlicenčnom pásme? Potom ako sa berie Xbee? Na taký monitoring batérie vpohode stačí zopár bajtov raz za sekundu. Pôvodne som tie 2,4GHz Xbee plánoval na meteostanicu, tam stačí aj raz za minútu, alebo dokonca zriedkavejšie.
0

Napísať odpoveď