APRS

Chcete pomocť v oblasti VF techniky?

Moderátori: mirosne, Moderátori

bibibo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 625
Dátum registrácie: 05 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislavský kraj

APRS

Príspevok od používateľa bibibo » 08 Jan 2017, 11:24

Ahojte,
uvazujem nad novym projektom, kde by islo o zariadenie, ktoreho polohu by som chcel sledovat. Cital som o projektoch s APRS, ale vsetko su to stare clanky a malo informacii. Vobec som sa nikde nedozvedel o znackach, ktore sa tam pouzivaju. Kde tu znacku zoberiem ? To si ju proste jednoducho urcim ? Potreboval by som nejaky link na dobry clanok pre zacinajucich uzivatelov APRS. Mate tip ?
0

peter.smd
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 20 Jún 2009, 00:00
Bydlisko: stredne Slovensko

Re: APRS

Príspevok od používateľa peter.smd » 08 Jan 2017, 11:41

APRS môžu prevádzkovať len Rádioamatéri s pridelenou volacou značkou. Tá sa potom používa pri prevádzke APRS. Z tvojho príspevku mi je jasné že povolenie na prevádzku rádioamatérskej stanice nemáš, takže na vysielanie APRS zabudni, v opačnom prípade budeš mať problém s Telekomunikačným úradom. Pokiaľ ťa to však zaujíma, odporúčam ti nakontaktovať sa na rádioamatéra v tvojom okolí, určite ti to vysvetlí bližšie.
0

bibibo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 625
Dátum registrácie: 05 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislavský kraj

Re: APRS

Príspevok od používateľa bibibo » 08 Jan 2017, 11:57

Mysel som si, ze to takto funguje. Je to teda pre moj projekt nepouzitelne, pretoze ak by som to zariadenie chcel niekomu predat, tak by to nemal bez znacky pouzivat. V tom pripade sa budem musiet pozriet po GPRS.
0

Napísať odpoveď