Úprava FM tunera - zmena kroku ladenia z 200KHz na 50KHz

Chcete pomocť v oblasti VF techniky?

Moderátori: mirosne, Moderátori

Ivko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04 Máj 2017, 19:39

Úprava FM tunera - zmena kroku ladenia z 200KHz na 50KHz

Príspevok od používateľa Ivko » 04 Máj 2017, 20:37

Vlastním US model auta, kde rádio na FM nevie ladiť párne frekvencie = vie naladiť 94.5, 94.7 ale nie 94.6MHz
Žijem s tým už 6 rokov, ale natrafil som na info od jednoho poliaka ktorý upravil iné radio tak aby vedelo ladiť aj tieto naše párne frekvencie.

Rovno poviem že nie som žiaden elektrikár, či elektrotechnik, bárs som kedysi nejaký ten NF zosilovač postavil(stavebnice).

Mám schémy tých rádií, mám obrázky plošných spojov, mám fotku kam ten poliak naletoval dva SMD odpory a fachčí mu to.
Ja mám iný model rádia (všetko je to pre SUBARU), on tam má použitý riadiaci čip NEC D178076GF v mojom rádiu je NEC D178078GF.
Ked som pozeral katalogový list, tak sú tie čipy v podstate v jednom liste (neviem či je vhodné použiť slovo alternatívny)

Ono keby tie plošné spoje boli v tej časti ako to naletoval ten poliak zhodné tak to tam prasknem. Pozeral som tie schémy, ale to je na mna už moc - do toho ja už nevidím. To je skrátka už príliš zložité.

Otázka je či by niekto vedel zo schémy určiť ktoré súčiastky majú vplyv na to aký je krok pri ladení. Skrátka by som chcel upraviť krok ladenia z terajších 200KHz na 50KHz. Je tu niekto kto do toho vidí? Lebo je mi jasné že sú to trochu komplikovanejšie obvody

Alebo je to bez šance?

Vytvoril som RAR. kde som nahral schému, je tam plošák (je obojstranný - len pohlad zo strany čipu) + fotka dosky z rádia
https://uloz.to/!SB724XYhAwmy/schema-radio-rar
Ak by mal nieko chuť nech sa na to pozrie a povie čo si o tom myslí

Tu je odkaz na stránku kde je popis od poliaka http://forum.subaru.pl/index.php?/topic ... -wrx-2002/
EDIT: iné radio nie je možné použiť, súčasť rádia je aj ovládanie kúrenia/klimatizácie a EU verzia má iné konektory a nemá duálnu klímu.
0

hcman
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08 Jan 2018, 22:10

Re: Úprava FM tunera - zmena kroku ladenia z 200KHz na 50KHz

Príspevok od používateľa hcman » 03 Nov 2018, 19:36

sice neskoro ale casto hackujem podobne veci :)
vpravo od nec je miesto oznacene ako A, skus tam pospekulovat s r661,662,663.
ten nec je mask rom takze je vysoka pravdepodobnost ze ma v sebe vsetky kroky ladenia.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok