Prijimac "rusicky"

Chcete pomocť v oblasti VF techniky?

Moderátori: mirosne, Moderátori

ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Pod Dubňom
Vek: 34

Prijimac "rusicky"

Príspevok od používateľa ferguson » 27 Nov 2017, 21:08

Zdravim,
zaujal ma tento clanok:
https://www.zilinak.sk/prispevky/7960/v ... ju-zamknut

Myslite, ze by sa dalo postavit nieco, co by vedelo detekovat, ci sa nachadza v dosahu nejaka rusicka na zvolenej frekvencii?
0

OM0XA
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 03 Okt 2012, 23:18
Bydlisko: Poprad

Re: Prijimac "rusicky"

Príspevok od používateľa OM0XA » 27 Nov 2017, 22:20

samozrejme, vsetko sa da
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Prijimac "rusicky"

Príspevok od používateľa zipaj » 28 Nov 2017, 00:18

Ale niektoré prijímače zahltí aj vysielanie niekoľko Mhz vedĺa alebo od iného DO, pričom najpoužívanejšia frekvencia 433,920MHz je iba zdieľaná v amatérskom pásme (diaľkové 5mW a žiadna zisková anténa, rádioamatéri majú na tejto frekvencii prednosť a povolený výkon v najnižšej triede N do 100W, v triede E do 300W so ziskovou, alebo aj smerovou anténou). Ja som videl na parkovisku pod bytovkou že aj keď som vysielal s výkonom 35W niekoľko MHz vedľa od frekvencie pre DO, ale do ziskovej kolineárnej antény tak to na mnohých autách zahltilo vstup. a nemohli odomknúť s DO, dokedy som nedokončil reláciu.
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Pod Dubňom
Vek: 34

Re: Prijimac "rusicky"

Príspevok od používateľa ferguson » 28 Nov 2017, 09:13

Ano, da sa to zarusit aj ked niekto druhy drzi stlacene tlacidlo na DO.

Ak by som mal takyto "prijimac" a pouzil by som smerovu antenu, dal by sa (priblizne) zistit zdroj rusenia?
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Prijimac "rusicky"

Príspevok od používateľa romiadam » 28 Nov 2017, 14:11

Zlodej ta sleduje ako vystupujes z auta a aktivuje rusicku az kým ty stlačís DO k zamknútiu auta. Aksi ty zbadal že si nezamkol, tak U teba konci A hľadá si ďalšiu obet. Ak si nezbadal že si nezamkol tak ta vykradne.
Ak zbadá ako tam manipulujes so smerovou anténou, ihneď deaktivuje svoju rusicku.

Nakolko si pozorovany zlodejom, prijímač so smerovou anténou je ti na nic.

Treba auto zamknúť A ešte overiť či sa dvere zamkli. To je najlepšia obrana proti takémuto vykradnutiu.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Pod Dubňom
Vek: 34

Re: Prijimac "rusicky"

Príspevok od používateľa ferguson » 28 Nov 2017, 18:25

Ja si auto vzdy skontrolujem, lebo viem ze moje DO ma "variabilny dosah" centimetre az desiatky metrov.

Skor ma to zaujima, ze keby napr. ja ako policajt idem okolo supermarketu tak si viem "preskenovat" signal a podla toho sa zariadit.
0

OM0XA
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 03 Okt 2012, 23:18
Bydlisko: Poprad

Re: Prijimac "rusicky"

Príspevok od používateľa OM0XA » 28 Nov 2017, 19:07

Smerova antena na 433MHz je dostatocne mala na to aby uz vobec nemusela vyzerat ako antena, takze nejaky zlodejik, ktory sa v tom vobec nevyzna, nemusi o antene nic vediet. Tu "rusicku" si nepredstavujte ako nejake super sofistikovane zariadenie. Staci na to ta najlacnejsia cinska hrackarska vysielacka na danej alebo blizkej frekvencii za 10 eur. Tym samozrejme nikomu nedavam navod.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok