433 MHZ rušička

Chcete pomocť v oblasti VF techniky?

Moderátori: mirosne, Moderátori

Fer
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 04 Apr 2019, 13:16

433 MHZ rušička

Príspevok od používateľa Fer » 22 Apr 2019, 11:51

zdravím zháňam schému alebo návod na rušičku na 433 mhz nemáte niekto niečo overené ?
0

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: 433 MHZ rušička

Príspevok od používateľa marioo » 22 Apr 2019, 16:05

A čo by si tým chcel rušiť? Jediný rozumný dôvod by som chcel počuť?

Okrem toho, že je to nelegálne a chceš niekomu robiť zle alebo páchať trestné činy...?
0

Fer
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 04 Apr 2019, 13:16

Re: 433 MHZ rušička

Príspevok od používateľa Fer » 22 Apr 2019, 16:28

vedel som že do toho niekto zabrdne :D viem čo všetko stým sa dá robiť no to neplánujem v podstate chcem len kľud tj. sused má čínsky zvonček a zároveň má aj malé decko ktoré ten zvonček stláča aj 60x za sebou lebo ho to baví :pain: no tá melodia už lezie na nervy... tak by bol zaujem to použiť len vtedy keď to bude neznesiteľné áno je to kravina no aj ten kľud sa zíde a keď mi tu nikto neporadí niečo overené tak ma to učite neodradí niečo pohľadať na nete potrebujem aby to malo rušiaci okruh tak 2 metre keď počítam že bude stena medzi tým
0

Ivnatorr
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 22 Mar 2019, 18:32

Re: 433 MHZ rušička

Príspevok od používateľa Ivnatorr » 22 Apr 2019, 16:37

Ak mas doma nano uno tak by som k tomu dokupil len vysielac za 2 eura z ciny popripade ak si vies to pripojit a nakodit aj na ser. Port. Popripade ak sa ti s tym nechce patlat tak cinan predava kadejake jammeri rf, wifi, gsm atd uzitocna vec. Ale mozno by som skusil variantu kupit o trosku drahsiu hracku sdr radio zistil si co za kod to vysiela a dal mu arduino nano v slucke s baterkou, vysielacom vedla domu. Potom by ten zvoncek vyhodil dobrovolne :-)
0

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: 433 MHZ rušička

Príspevok od používateľa marioo » 22 Apr 2019, 16:41

Ako tu už niekto podotkol "zaserie" s tým pásmo nebudú fungovať diaľkové od garáží (niektoré), + hlavice na radiátoroch, požiarne hlásiče, čidlá z alarmu... a kopec ďalších vecí .. výsledkom bude, že niekto naozaj zavolá TÚ SR a potom prídu, nájdu zdroj rušenia a odmenia "výrobcu".

Radiť niekomu výrobu rušičky... len preto, že mu druhý lezie na nervy?

Čo tak prísť za susedom a povedať... prosím Vás musí vaše dieťa stláčať stále zvonček?
0

Fer
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 04 Apr 2019, 13:16

Re: 433 MHZ rušička

Príspevok od používateľa Fer » 22 Apr 2019, 16:51

marioo napísal:Ako tu už niekto podotkol "zaserie" s tým pásmo nebudú fungovať diaľkové od garáží (niektoré), + hlavice na radiátoroch, požiarne hlásiče, čidlá z alarmu... a kopec ďalších vecí .. výsledkom bude, že niekto naozaj zavolá TÚ SR a potom prídu, nájdu zdroj rušenia a odmenia "výrobcu".

Radiť niekomu výrobu rušičky... len preto, že mu druhý lezie na nervy?

Čo tak prísť za susedom a povedať... prosím Vás musí vaše dieťa stláčať stále zvonček?
takto na tejto bytovke nieje nič garáže 0b, požiarne hlásiče 0b, tu sme radi že do bytovky netečie a je zateplená :D nevyzerá to ako cigánska budova :D... no som rozmýšľal že nieje tu ničo čo by to rušilo a ako hovorím zapal by som to keď by ten zvonček mal zvoniť 60x

-- Spojený príspevok 22 Apr 2019, 16:52 --

a dohovorom by to mohlo ísť ale čo ak to nepomôže a dám sem rušičku tak budem hlavný obvinený že prečo im nejde zvonček keď ako jediný čo to počuje by sa na to "sťažoval" radšej si to poriešim potichu a bude pokoj
0

Ivnatorr
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 22 Mar 2019, 18:32

Re: 433 MHZ rušička

Príspevok od používateľa Ivnatorr » 22 Apr 2019, 16:53

https://www.blogtech.pl/index.php/en/20 ... ini-pro-2/

Tu mas cely navod.komponenty u cinana do 5 eur. Ako to vyuzijes je na tebe. Keby sme vsetci odmietali poskytnut niekomu informacie len pre to ze je to treestne/amoralne tak zijeme stale v dobe kamenej. Koniec koncov vsetko co tu je teraz bolo povodne zamyslane pre vojensky priemysel. Na moralizovanie ci to je trestne alebo nie tu je dotycna osoba ktora s tymi informaciami nalozi a potom sudca. Navod informacie nemozu byt zo svojej podstaty nikdy zle
0

Fer
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 04 Apr 2019, 13:16

Re: 433 MHZ rušička

Príspevok od používateľa Fer » 22 Apr 2019, 17:00

ďakujem veľmo pekne pozriem sa tomu na zúbok a ešte raz pre všetkých aké je to nelagálne a pod. ano viem čo to všetko dokáže aj viem že sa to nemá používať a nemienim to mať zapaté 24/7 365dní zapnem to len keď bude potreba
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: 433 MHZ rušička

Príspevok od používateľa technikus110 » 22 Apr 2019, 17:32

rušičku na 433 mhz ??? Vieš aj presnú frakvenciu? Lebo toto je nedostačujúce info a nemusí to fungovať. Okrem toho, že prevádzka aj 10sec. za život je trestná.
0

Fer
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 04 Apr 2019, 13:16

Re: 433 MHZ rušička

Príspevok od používateľa Fer » 22 Apr 2019, 18:12

no poväčšinou tie čínske zvonkové hračky za 10€ bežia na takej frekvencii a ako úprimne je mi to jedno či je to trestné je veľa veci trestných a veľa ľudí to robí v podstate je to o morálke či to budeš prevádzkovať či nie a je mi to jedno :pain: chcem kľud :D
0

Ivnatorr
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 22 Mar 2019, 18:32

Re: 433 MHZ rušička

Príspevok od používateľa Ivnatorr » 22 Apr 2019, 18:18

Mozem sa opytat kde ste vycitali ze ide o tresntny cin ? Vsade citam ze ide o priestopok s smiesnou pokutou ... no a este to zhrabnu
0

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: 433 MHZ rušička

Príspevok od používateľa marioo » 22 Apr 2019, 18:56

... len som chcel povedať, že "hlasný" zvonček sa dá v rámci susedských vzťahov vyriešiť aj ináč ako rušením pásma 433 MHz a možno aj ďalších ak to bude zle postavené a vzniknú tam nejaké harmonické...

Nehovoriac o tom, že ak si to niekto nevie ani vygoogliť tak si neviem predstaviť ako to bude používať....

Sto ľudí, sto možností riešenia "problému" .... Potom sa čudujeme, že sa deje všade to čo sa deje...

Ale ok.. nebudem moralizovať :)
0

Fer
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 04 Apr 2019, 13:16

Re: 433 MHZ rušička

Príspevok od používateľa Fer » 22 Apr 2019, 19:03

takto googlil som len nieje toho tak požehnane tam ako ostatného iného áno našiel som ničo len som chce sa spýtať tu či nemá niekto niečo overené a áno budem to používať prvý raz ako aj každý mal to poprvé :roll: takže tak
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok