Signal autoradia

Chcete pomocť v oblasti VF techniky?

Moderátori: mirosne, Moderátori

stevo512
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 22 Nov 2017, 22:10

Signal autoradia

Príspevok od používateľa stevo512 » 11 Máj 2020, 19:01

Zdravim, mám Toyotu Auris 2008, vymenil som pred pár rokmi anténu za plutvu, čím sa samozrejme "stratil" príjem signálu. V plutve bol len kúsok plošáku s hadíkom. Po pripojení to samozrejme nešlo vôbec alebo úplne biedne, kúpil som aktívny zosilovač signálu ale aj tak to nebolo ono. Našiel som/kúpil nalepovaciu anténu, ktorú som nalepil na čelné okno úplne hore pred šoféra kde nieje vidno. Niektoré stanice chytám ale biedne prípadne keď stojím na mieste alebo som v meste ale nakoľko sa pohybujem väčšinou medzi mestami pomedzi hory tak nechystám nič alebo len strašný šum, ktorý prebíja zvuk rádia. Existuje niečo ako obnoviť príjem staníc? Samozrejme okrem namontovania prútu a demontovania plutvy, čo by som nerád. Niektoré autá majú originál anténu na okne akoby vyhrievanie. Nedalo by sa také niečo kúpiť/vyrobiť/upravit? Všade som našiel len opačný problém, originál anténa a neoriginal rádio. Vďaka.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Signal autoradia

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 11 Máj 2020, 20:05

aj v aute plati: najlepsi zosilnovac je antena. takze pokial nemas dobru antenu, tak zazrak neurobis. Novsie auta maju celne skla take, ze to moze blokovat signal, preto vela nechytas. navyse tusim fm ide vertikalne, takze ked das antenu nalezato, este viac zhorsis prijem
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

stevo512
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 22 Nov 2017, 22:10

Re: Signal autoradia

Príspevok od používateľa stevo512 » 11 Máj 2020, 20:30

To sú pre mňa nové informacie, skúsim to nalepiť keď tak na kufrove okno na výšku ale aj tak to zrejme nepomôže
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Signal autoradia

Príspevok od používateľa oravan » 11 Máj 2020, 20:38

len tak od veci skontroluj si aj koax z antény do rádia môže byť poškodení alebo len tak na koniec koaxu namotaj 10cm drátu a čo to spraví
0

stevo512
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 22 Nov 2017, 22:10

Re: Signal autoradia

Príspevok od používateľa stevo512 » 11 Máj 2020, 20:57

Pod plutvu sa nedostanem, ale skúsiť to s tým drôtom môžem. Ak konektor pozriem.
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Signal autoradia

Príspevok od používateľa oravan » 11 Máj 2020, 21:02

a do plutvy ako ide kábel
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Signal autoradia

Príspevok od používateľa mr.dred » 11 Máj 2020, 21:03

pocitujlasku napísal:navyse tusim fm ide vertikalne, takze ked das antenu nalezato, este viac zhorsis prijem
rádiá na SK vysielajú s polarizáciou H – horizontálna, V – vertikálna, C – cirkulárna, kruhová ... H je asi najrozšírenejšia... najmenej obsadená je C.

Tu je kúsok nedávnej histórie prehľadu vysielačov (súčasný stav som nehľadal).
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

stevo512
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 22 Nov 2017, 22:10

Re: Signal autoradia

Príspevok od používateľa stevo512 » 12 Máj 2020, 04:11

oravan napísal:a do plutvy ako ide kábel
Do plutvu ide originál kábel, neviem kadial Ale vychádza šrób cez strechu. Stropnicu dolu dávať nechcem kvôli tomuto
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Signal autoradia

Príspevok od používateľa misocko » 12 Máj 2020, 08:06

a ta plutva je antena povodne urcena pre radio alebo GPS , ja ma plutvu GPS , radio mam v oknach
0

stevo512
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 22 Nov 2017, 22:10

Re: Signal autoradia

Príspevok od používateľa stevo512 » 12 Máj 2020, 08:41

To nieje originál plutva ale len čínska plutva, čiže zakrýva originálny držiak antény
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Signal autoradia

Príspevok od používateľa mr.dred » 12 Máj 2020, 09:41

.. toto môže fungovať akurát tak, ako BT či WiFi .... do 10m od vysielača :lol: :lol: :lol:
shark.png
Auto je čiastočne faradayova klietka a bez normálnej vonkajšej antény na poriadny príjem FM môžeš zabudnúť.
Výkony vysielačov sú mizerné a pokrývajú len nepatrnú časť územia. Doba 100kW vysielačov čo dostatočne pokryli celú republiku z jedného miesta je v nenávratne...
Máš dve možnosti - normálnu anténu aby to poriadne hralo a vykašľať sa na tunning, alebo zabudnúť na FM rádio...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Signal autoradia

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 12 Máj 2020, 10:00

mr.dred ok, ako tam pozeram tak vela ich je aj H aj V. ja som len vychadzal z toho, ako je vacsina anten.
kazdopadne ta plutva je dekoracia.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

stevo512
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 22 Nov 2017, 22:10

Re: Signal autoradia

Príspevok od používateľa stevo512 » 12 Máj 2020, 11:19

mr.dred napísal:.. toto môže fungovať akurát tak, ako BT či WiFi .... do 10m od vysielača :lol: :lol: :lol:
shark.png
Auto je čiastočne faradayova klietka a bez normálnej vonkajšej antény na poriadny príjem FM môžeš zabudnúť.
Výkony vysielačov sú mizerné a pokrývajú len nepatrnú časť územia. Doba 100kW vysielačov čo dostatočne pokryli celú republiku z jedného miesta je v nenávratne...
Máš dve možnosti - normálnu anténu aby to poriadne hralo a vykašľať sa na tunning, alebo zabudnúť na FM rádio...
Vdaka, toto som potreboval počuť, je to presne taká istá plutva s plošákom kde je len anténa ako na wifi a je to len dekorácia. Dám ju dole a mám pokoj :)
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Signal autoradia

Príspevok od používateľa Edgar » 12 Máj 2020, 12:13

pocitujlasku napísal: navyse tusim fm ide vertikalne, takze ked das antenu nalezato, este viac zhorsis prijem
Ja mám anténu na rádio na zadnom okne (také pásiky ako vyhrievanie) a chytá normálne. A tiež je "na ležato" voči autu
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Signal autoradia

Príspevok od používateľa oravan » 12 Máj 2020, 12:21

v tej plutve ak je len meander tak na to nič ozaj nechytíš ak trčí zo strechy kábel a do plutva je dutá skús tam vložiť kus drátu namotaj ho na koax zapoj druhý koniec do vstupu na anténu a či to zabere ak áno potom vnútro tej plutvy vyhoď von ja mám vonkajšiu anténu 10cm a nemám problém z príjmom na FM ,inak potom ako povedal kolega vyššie nebude ti to fungovať .
0

stevo512
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 22 Nov 2017, 22:10

Re: Signal autoradia

Príspevok od používateľa stevo512 » 12 Máj 2020, 13:29

Už keď tú plutvu dám dolu, tak ju tam dávať naspäť nebudem, keďže je tam nalepená. Dám tam pôvodnú anténu a je pokoj
0

Používateľov profilový obrázok
ford-galaxy
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 16 Máj 2018, 14:22

Re: Signal autoradia

Príspevok od používateľa ford-galaxy » 12 Máj 2020, 15:45

Existuje i ploutev na prijem FM , DAB , GPS , ma tri kabely na kazde zvlast ale cena je kolem 50 Euro ...
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Signal autoradia

Príspevok od používateľa oravan » 12 Máj 2020, 16:34

asi najlepšie riešenie to dáš nazad .
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Signal autoradia

Príspevok od používateľa muziker » 12 Máj 2020, 20:43

pocitujlasku napísal: ... kazdopadne ta plutva je dekoracia.


Ale pravdepodobne nebude "plutva" ako "plutva" a nezatracoval by som tento druh antény principiálne, keďže na mnohých novších autách s takou anténou hrá autorádio úplne v pohode a čisto - dovolím si to tvrdiť na základe skúseností môjho 3-ročného auta so zabudovaným autorádiom a anténou typu plutva priamo z automobilky. Nezistil som v príjme na FM rádiu ani najmenší problém. Možno problém bude buď v tom "možno nejakého lacného fejku z číny", alebo v nesprávnej montáži. Tiež sa mi nezdá, že by tento druh autoantény vyžadoval iný druh autorádia - to určite nie.
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Signal autoradia

Príspevok od používateľa mr.dred » 12 Máj 2020, 21:35

Originál plutva dodávaná fabrikou bude istotne aktívna a hlavne dopredu odskúšaná a starostlivo vybratá z niekoľkých typov. Automobilka nemôže predsa pustiť do predaja auto, kde rádio nebude poriadne hrať.. Určite to montujú ako "vyladené" sety.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok