Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • LED Matrix MAX7219 kto pomo┼że?

LED Matrix MAX7219 kto pomo┼że?

Si za─Źinaj├║ci elektronik? Tak t├íto rubrika je ur─Źen├í pr├íve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

LED Matrix MAX7219 kto pomo┼że?

Odosla┼ąod Rafi87 » 11 Sep 2017, 08:54

ahoj chlapci,, rozm├Ż┼ílam nad takouto srandou, a chcel by sa v├ís sp├Żta┼ą, ┼że kto by mi pomohol?
minul├ş rok v novembri som vyrobil 4 tak├ęto viano─Źn├ę strom─Źeky z led, poh├ínan├ę s arduino https://www.dropbox.com/s/0fe9j1je5943w ... k.mp4?dl=0

teraz by som chcel ale ten matrix panel 32x8 alebo 64x8, len by sa zi┼íla pomoc, posklada┼ą pop├íjkova┼ą veci viem, len u┼ż s arduino m├ím probl├ęm, sn├şm som robil len pred rokom ked som robil tie strom─Źeky,,
tak┼że keby tu bol niekto ochotn├Ż, mal na mna nervy a ─Źas, to by pote┼íilo

https://www.youtube.com/watch?v=TWS1HNgqaB0
http://howtomechatronics.com/tutorials/ ... bluetooth/
vol├ím sa Kristi├ín,, bav├ş ma PC, mobily, elektronika, svetl├í, LEDky at─Ć, ale ke─Ć┼że som Z┼ĄP invalidn├Ż d├┤chodca a m├ím len z├íkladn├║ ┼ík. tak ─Źasto tu trcim kv├┤li nejakej rade. a ─Ćakujem ka┼żd├ęmu za ochotu pom├┤c┼ą a za rady.
Rafi87
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 924
Vek: 31.48
Zalo┼żen├Ż: 07.09.2013

Re: LED Matrix MAX7219 kto pomo┼że?

Odosla┼ąod NIKTONIKTO717 » 09 Okt 2017, 19:52

Ahoj ,ak by si chcel, m├┤┼żem pom├┤c┼ą ;-)
NIKTONIKTO717
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 13
Zalo┼żen├Ż: 12.05.2016

Odosla┼ąod Rafi87 » 09 Okt 2017, 20:04

ahoj, nap├ş┼íem ti SS
vol├ím sa Kristi├ín,, bav├ş ma PC, mobily, elektronika, svetl├í, LEDky at─Ć, ale ke─Ć┼że som Z┼ĄP invalidn├Ż d├┤chodca a m├ím len z├íkladn├║ ┼ík. tak ─Źasto tu trcim kv├┤li nejakej rade. a ─Ćakujem ka┼żd├ęmu za ochotu pom├┤c┼ą a za rady.
Rafi87
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod Rafi87 » 01 Dec 2017, 15:51

ahoj chlapci,, prosil by som o pomoc,, vyrobil som tak├Żto Matrix LED scroll text ako je na linku,, len m├ím probl├ęm, v┼íetko je do arduina nahrat├ę, na moju IP sa pripoj├şm bez probl. len QR k├│d ktor├Ż mi displej uk├í┼że, ma t├║ str├ínku github,, kde ─Źo m├ím prep├şsa┼ą preprogramova┼ą aby mi to v pohode ┼ílo a aby som vedel meni┼ą a p├şsa┼ą text? s jedn├Żm kolegom tu z f├│ra sa to sna┼ż├şme spojazdni┼ą ale zatial bez ├║spechu,,
index.php som tie┼ż nahral na vlastn├Ż server, no ┼żiaden v├Żsledok,, pros├şm pomoc

https://github.com/DIYDave/ScrollText-ESP8266
Rafi87
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod jukov » 01 Dec 2017, 18:25

Ahoj,
─Źo presne ti nefunguje?
Chce┼í zmeni┼ą zobrazovan├Ż QR k├│d? Ten je v "pictures.h" , tam mus├ş┼í "nap├şsa┼ą" svoj vygenerovan├Ż QR k├│d.
jukov
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 134
Vek: 49.35
Zalo┼żen├Ż: 04.08.2011

Odosla┼ąod Rafi87 » 01 Dec 2017, 18:29

ahoj, áno, displej mi neukazuje moju stránku v tom QR kóde, ale tú povodnú,, a ten QR v picture.h vyzerá takto
0xff, 0xff, 0xff, 0xff, 0xff, 0xff, 0xff, 0xff, 0xff, 0xff, 0xff, 0xff, 0xff, 0xff, 0xff, 0xff,
toto ako vytvor├şm? heh,, a po druh├ę, ako sa sp├írujem s mojou str├ínkou? t├Żm mysl├şm to, ┼że kde zad├ím moju str├ínku v tom celom arduino k├│de aby sa mi na nu aj pripojil? a aby aj vyp├şsal text ─Źo chcem,, lebo na str├ínke zad├ím text, ale arduino resp ledky ukazuj├║ povodn├Ż text, nezmen├ş mi to,,
Rafi87
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod jukov » 01 Dec 2017, 18:47

Ahoj,
nerobil som s t├Żm a ani to nepotrebujem, tak len v kocke. V tom "pictures.h" hne─Ć na za─Źiatku to m├í┼í pop├şsan├ę, len on pou┼ż├şval platen├ę programy. Postup:
1) vygeneruje┼í si QR k├│d nejak├Żm free gener├ítorom (vstup je text, napr. tvoje URL, v├Żstup obr├ízok) - pozor na rozmer 128x64
2) p├ş┼íe, ┼że ho m├í invertovan├Ż, tak v grafickom editore ho zinvertuje┼í, aby bol biely a nie ─Źierny (ten soft na konverziu ─Źo pou┼żil on to vie asi ulo┼żi┼ą rovno invertovan├ę, tak to takto nerobil)
3) skonvertuje┼í obr├ízok na .xbm napr. https://www.aconvert.com/format/xbm/. V tom v├Żslednom s├║bore bud├║ tie d├íta ─Źo potrebuje┼í prep├şsa┼ą v "pictures.h"

EDIT:
Na riadku 111 za─Ź├şna defin├şcia funkcie "ConnectToServer" . V nej si zme┼ł "myHost.com" na svoju adresu a "/myPath/myText.txt" na svoju cestu k svojmu s├║boru .txt .
jukov
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 134
Vek: 49.35
Zalo┼żen├Ż: 04.08.2011

Odosla┼ąod Rafi87 » 01 Dec 2017, 19:02

no okej, dakujem, ale teraz t├í druh├í vec,, ako don├║tim cel├║ vec, arduino, sa spoji┼ą s mojou web str├ínkou kde m├ím to index.php? lebo nadarmo ┼ąuk├ím hoci jak├Ż text, ono mi to nezmen├ş,,
Rafi87
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Nasp├Ą┼ą na Pre za─Źiato─Źn├şkov

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 4 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist