Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Uzemnenie transform├ítora.

Uzemnenie transformátora.

Si za─Źinaj├║ci elektronik? Tak t├íto rubrika je ur─Źen├í pr├íve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Uzemnenie transformátora.

Odosla┼ąod Dolfi » 18 Nov 2017, 23:07

Merak nap├şsal:Ak m├í trafo na v├Żstupe po 15V, a pred stabiliz├ítormi je 16,3V, tak nie─Źo nie je v poriadku.

Merak m├í absol├║tnu pravdu ! Nedal si ani v├Żkon, pr├şpadne pr├║d sekund├íra, odber mixu, ani ni─Ź. Len typujem, ┼że toroid bol slab├Ż.

Na druhej strane, ten traf├ík 2 x 20 V m├┤┼że by┼ą zas siln├Ż. Nielen Umax. je d├┤le┼żit├ę, ale aj stratov├Ż v├Żkon na stabiliz├ítore. Ak m├í┼í ┼í┼ąastie a stabl├şk je vyroben├Ż O.K., tak vn├║torn├ę ochrany ho nedovolia v├Żkonovo zni─Źi┼ą, (napr├şklad nemilosrdne obmedzia v├Żstupn├Ż pr├║d). Preto bez vstupn├Żch parametrov, (Uvst., Iv├Żst., tepeln├Ż odpor chladi─Źa), ten zdroj je len "podmiene─Źne" funk─Źn├Ż.
Druhotriedny nadriaden├Ż si nikdy nevyberie prvotriedneho ale tre┼ąotriedneho podriaden├ęho.
Dolfi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 9617
Vek: 65.03
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2008

Odosla┼ąod jurosdi » 19 Nov 2017, 09:41

Ten toroid m├í hodnoty sekund├írnych vinut├ş 12V a Imax 10,7A. Tak┼że prud m├í dostato─Źn├Ż,ale napetie je n├şzke.
Kde som nameral 15V na sekund├írnom vinut├ş????? No ur─Źite chyba merania na mojej strane(pre istotu vymen├şm baterku v meraku).

To napojenie na 20V trafo nepova┼żujem za rie┼íenie-len som chcel mat istotu ,┼że cel├Ż probl├ęm bol v nedostato─Źnom napet├ş pred stabiliz├ítormi.

Tak┼że do zdroja pou┼żijem nov├ę trafo.( pozeral som naTME ,je tam dostato─Źn├Ż v├Żber).
jurosdi
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 112
Zalo┼żen├Ż: 06.05.2016

Odosla┼ąod Merak » 19 Nov 2017, 10:07

jurosdi nap├şsal:Konce vinut├ş d├ívaj├║ 15V striedav├Żch oproti spoju vinut├ş. Tento spoj vinut├ş som nazval 0V. Ten zdroj m├í v├Żsledn├ę napetie v poriadku +15V...0V....-15V. Tr├ípi ma to ru┼íenie vo v├Żslednom zvuku mixu. Mix m├í napojen├Ż len ten m├┤j zdroj. Ked nem├ím k mixu pripojen├Ż ┼żiadny zdroj sign├ílu a z├íroven nem├ím pripojen├Ż ani konc.zosilova─Ź a hociktor├Ż z masterov vytiahnem ┼íablou na 0dB tak Ledky u┼ż signalizuj├║ siln├Ż brum na v├Żstupe.

Hne─Ć prv├í veta
┼żivot je ako s├şnusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzit├Żm si dvakr├ít na nule
pon├║kam na predaj: http://svetelektro.com/Forum/predam-pop ... art20.html
P.S.: sk├┤r som vedel zapoji┼ą vidlicu a z├ísuvku ako rozpr├íva┼ą
Merak
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 5726
Vek: 38.12
Zalo┼żen├Ż: 10.07.2012
Paragraf: 24

Odosla┼ąod breta1 » 19 Nov 2017, 10:12

No, po t┼Öech str├ínk├ích jsme se dozv─Ťd─Ťli, ┼że trafo m├í 12V AC a chce se z n─Ťho ud─Ťlat 15V DC p┼Öes stabiliz├ítor 7815.
breta1
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 8143
Zalo┼żen├Ż: 06.02.2009

Odosla┼ąod Merak » 19 Nov 2017, 10:26

T├Żch 10A je dosta─Źuj├║─Źich na mix pult, keby pou┼żil zdvojova─Ź nap├Ątia pre t├Żch +/-15VDC, tak by nemusel dop─║┼ła┼ą druh├ę trafo.
┼żivot je ako s├şnusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzit├Żm si dvakr├ít na nule
Merak
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Odosla┼ąod muziker » 19 Nov 2017, 11:14

jurosdi nap├şsal:Konce vinut├ş d├ívaj├║ 15V striedav├Żch oproti spoju vinut├ş. Tento spoj vinut├ş som nazval 0V. Ten zdroj m├í v├Żsledn├ę napetie v poriadku +15V...0V....-15V. Tr├ípi ma to ru┼íenie vo v├Żslednom zvuku mixu. Mix m├í napojen├Ż len ten m├┤j zdroj. Ked nem├ím k mixu pripojen├Ż ┼żiadny zdroj sign├ílu a z├íroven nem├ím pripojen├Ż ani konc.zosilova─Ź a hociktor├Ż z masterov vytiahnem ┼íablou na 0dB tak Ledky u┼ż signalizuj├║ siln├Ż brum na v├Żstupe.

Odkia─ż vie┼í ┼że v tomto pr├şpade ide o sie┼ąov├Ż brum ? LED-ky m├┤┼żu indikova┼ą aj ─Źosi in├ę ako "siln├Ż brum".
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 5558
Vek: 69.05
Zalo┼żen├Ż: 10.03.2009

Odosla┼ąod alidedko » 19 Nov 2017, 11:15

Tak ci tak.

Ak je to 12VAC 120VA toroid, niet toho boha, ze ho obycajny mixpult "zbije" na 16VDC. Aj keby bola zla baterka v multimetri.
Trhala si chrasty, tretieho dvanásty ...
alidedko
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3249
Vek: 25.87
Zalo┼żen├Ż: 04.02.2013

Odosla┼ąod zipaj » 19 Nov 2017, 11:46

Pre─Źo nie, 12 * 1,41 = 16,92 a e┼íte treba odpo─Ź├şta┼ą ├║bytok na di├│dach
Z├íkladn├ę parametre zosil┼łova─Źa pre kapelu? - N├şzka v├íha a ve─żk├Ż v├Żkon, v tom hluku sa aj tak v┼íetko strat├ş :-)
zipaj
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2263
Vek: 42.6
Zalo┼żen├Ż: 13.02.2011

Odosla┼ąod alidedko » 19 Nov 2017, 11:52

Prihliadnuc na fakt, o kolko V je na sekundari viac pri tak nizkom odbere? Ved sam pisal, ze ma na sekundaroch po 15VAC.
Trhala si chrasty, tretieho dvanásty ...
alidedko
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3249
Vek: 25.87
Zalo┼żen├Ż: 04.02.2013

Odosla┼ąod Dolfi » 19 Nov 2017, 15:10

Pod─ża m┼ła, 120 VA, 12 V trafo nem├┤┼że ma┼ą napr├ízdno 15 V, len ak by to bol nejak├Ż zle navrhnut├Ż ┼ímejd. Odhadujem, ┼że na ├║bytok na sekund├íri je pridan├Żch tak 10%.

A len mimochodom. To trafo m├í na vetvu max. 5 A, (2 x 12 V x 5 A = 120 VA), do odporovej z├í┼ąa┼że. Tak┼że, ako DC zdroj, trvale dod├í tak 3 A na vetvu, (plus vetva 3 A, m├şnus vetva 3 A).
Druhotriedny nadriaden├Ż si nikdy nevyberie prvotriedneho ale tre┼ąotriedneho podriaden├ęho.
Dolfi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod Merak » 19 Nov 2017, 15:17

Pri dvoch 1A stabilizátoroch vo vetve to je aj s rezervou.
Merak
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Odosla┼ąod jurosdi » 19 Nov 2017, 18:52

Ja to mus├şm zhrn├║t do z├íveru!!! V p├┤vodn├Żch pr├şspevkoch som nap├şsal mnou zle nameran├ę napetie na sekund├íroch(15V). T├Żm som V├ís uviedol do omylu a naviedol do slepej debaty. Skuto─Źn├ę napetie na sekund├íroch je len 12V. Po usmernen├ş a filtrovan├ş sa dostane pred stabiliz├ítori cca 16,5V. Pre 12V stabiliz├ítor je to OK,ale pre 15V stabiliz├ítori je to u┼ż m├ílo.(s prihliadnut├şm na amatersku kon┼ítrukciu celeho zdroja).
Ked zdroj vybav├şm nov├Żm trafom,tak t├ęmu uzavriem s konkr├ętnym v├Żsledkom.
jurosdi
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod breta1 » 19 Nov 2017, 19:04

A tomu MIX by nesta─Źilo symetrick├Żch 12V, zkou┼íel jsi to?
Pak bys dal jen 7812 a je to.
Kdyby to ne┼ílo, vid├şm, ┼że by nebyl probl├ęm na ten tv┼»j toroid p┼Öimotat p├ír z├ívit┼» t┼Öeba 2x2V a m├í┼í to vy┼Öe┼íeno.
breta1
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod jurosdi » 19 Nov 2017, 19:13

No...tro┼íku nech├ípem. MIX m├í oddelen├ę nap├íjanie a vyu┼ż├şva dve symetrick├ę napetia(12V a 15V). E┼íte je tam 48V vstup pre fantom,ale to zatial v├┤bec nerie┼íim.
jurosdi
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod breta1 » 19 Nov 2017, 19:25

Ptám se tedy znovu.
Je mo┼żn├ę p┼Öimotat na tvoje trafo 2x2V?
breta1
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod jurosdi » 19 Nov 2017, 19:39

Technicky ur─Źite ├íno. Ale ja som motal len sekund├ír na zv├íra─Źku a tam sa moje sk├║senosti kon─Źia. Vysk├║┼íat to m├┤┼żem.
jurosdi
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Dolfi » 19 Nov 2017, 20:07

jurosdi nap├şsal:Skuto─Źn├ę napetie na sekund├íroch je len 12V.

Skuto─Źn├Żch 12 V je len pri z├í┼ąa┼żi ├í 5 A na oboch vetv├ích. Napr├ízdno, (pri 230 V na prim├íri), mus├ş by┼ą nap├Ątie vy┼í┼íie, povedzme 13,2 V, (─Źo je v ┼ípi─Źke asi 18,6 V). Ak sa pou┼żij├║ schottky di├│dy, (napr├şklad: https://www.gme.sk/dioda-20sq045 ), a dostato─Źn├í filtra─Źn├í kapacita, never├şm, ┼że sa ned├í vyrobi┼ą nezvlnen├Żch 15 V. Ve─Ć existuj├║ stabiliz├ítory aj s mal├Żm ├║bytkom nap├Ątie, resp. sa d├í z diskr├ętnych s├║─Źiastok postavi┼ą stabiliz├ítor s ├║bytkom r├ídovo desiatky mV).

(A never├şm ani, ┼że pr├şpadn├Ż brum z mixu vyrobilo trochu zvlnen├Żch 15 V. OZ maj├║ schopnos┼ą v├Żrazne potla─Źi┼ą brum z nap├íjania.)
Dolfi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod breta1 » 19 Nov 2017, 20:10

jurosdi nap├şsal:Technicky ur─Źite ├íno. Ale ja som motal len sekund├ír na zv├íra─Źku a tam sa moje sk├║senosti kon─Źia. Vysk├║┼íat to m├┤┼żem.

To nen├ş sv├í┼Öe─Źka, to zvl├ídne┼í.
Vezmi libovoln├Ż tenk├Ż izolovan├Ż dr├ítek, provl├ękni ho 10x t├şm toroidem a zm─Ť┼Ö na tom vinut├ş nap─Ťt├ş.
Pak uvid├şme.
breta1
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod jurosdi » 20 Nov 2017, 19:26

Tak som sk├║sil motat.....10 z├ívitov zdvihlo napetie na 16V( tak┼że zv├Ż┼íenie o 4V). Pre kontrolu som namotal dal┼í├şch 10 z├ívitov a napetie st├║plo na 20.5V.
Zajtra idem pre trafovodi─Ź o zhodnom priemere s p├┤vodn├Żm vinut├şm(sekund├írnym). Samozrejme,┼że naviniem obe sekund├írne vinutia rovnako.
Pre kontrolu- chcem to navin├║t na t├Żch 16V neusmernen├Żch. Po usemernen├ş a vyfiltrovan├ş by som mal dostat pred stabiliz├ítori cca 22.5V.
Po─Ź├ştam spr├ívne?????

P.S t├Żch 10 z├ívitov je asi 1,5m vodi─Źa. Jeden z├ívit je cca 15cm.
jurosdi
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod amater63 » 20 Nov 2017, 20:52

breta1 nap├şsal:
jurosdi nap├şsal:Technicky ur─Źite ├íno. Ale ja som motal len sekund├ír na zv├íra─Źku a tam sa moje sk├║senosti kon─Źia. Vysk├║┼íat to m├┤┼żem.

To nen├ş sv├í┼Öe─Źka, to zvl├ídne┼í.
Vezmi libovoln├Ż tenk├Ż izolovan├Ż dr├ítek, provl├ękni ho 10x t├şm toroidem a zm─Ť┼Ö na tom vinut├ş nap─Ťt├ş.
Pak uvid├şme.

:thumbup: breta je 1dni─Źka
amater63
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1489
Zalo┼żen├Ż: 02.05.2016

PredchádzajúcaĎalšia

Nasp├Ą┼ą na Pre za─Źiato─Źn├şkov

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 6 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist