Sprint Layout

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

majo-caba
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 362
Dátum registrácie: 22 Sep 2008, 00:00
Bydlisko: Nitra
Vek: 31

Sprint Layout

Príspevok od používateľa majo-caba » 30 Máj 2010, 20:54

Ahojte má niekto s týmto programom nejaké skúsenosti ? Funguje tam autoroute ako je napríklad v eagli ? vedeli by ste mi poradiť ? zatiaľ Ďakujem
0

Používateľov profilový obrázok
mmt
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1252
Dátum registrácie: 08 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Martin
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mmt » 30 Máj 2010, 20:57

autorute tam je, ale neje taky inteligentny ako v eagli, sak vyskusaj uvidis..
sprint layout homepage napísal: 'The Autorouter
There is simple point-to-point autorouter integrated in Sprint-Layout. This autorouter is able to connect two points of your layout. These two points are defined with a connection (rubberband). The autorouter was not designed, to generate whole boards at once. This is usually not possible. To create a proper layout, you have to design it mostly by yourself.
The autorouter in Sprint-Layout is designed as an easy to use autorouter. You don't have to make obscure specifications and options. The autorouter is as simple as the whole software.'
0

eriko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2285
Dátum registrácie: 07 Nov 2008, 00:00

Príspevok od používateľa eriko » 31 Máj 2010, 15:32

majo, vidím, že sa snažíš pochopiť software pre návrh el. obvodov. O to sa v poslednej dobe snažím aj ja. :)
Minule Ti tú tému s Eaglom zmazali, ale pozri sa: http://svetelektro.com/modules.php?name ... ic&t=12475
Netrebalo písať bludy ale stačilo len prezrieť fórum.
0

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Príspevok od používateľa Jerry19 » 08 Júl 2010, 17:16

Uz skor som spravil taku ukazku prace v tomto softiku v HD. Dufam, ze to niekomu pomoze. :)

http://www.youtube.com/watch?v=4TWSB_q88GA

https://www.youtube.com/watch?v=4TWSB_q88GA[/youtube]
0

Používateľov profilový obrázok
thompson
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1324
Dátum registrácie: 28 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Jalšovík
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa thompson » 08 Júl 2010, 18:20

Super jerry, len ta doplnim ze ked chcete presne doplnit pad na miesto tak podrzte ctrl
0

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Príspevok od používateľa Jerry19 » 08 Júl 2010, 19:15

Ano ale niekedy je lepsie namiesto takehoto striafania si zmenit grid, resp. mriezku, alebo raster z 1,27mm co je 1/2 standardnej 2,54mm na 1/8 alebo 1/16 standardneho rastra 2,54mm. Lebo ked takto len od oka umiestnujete napr niekolko PADov, potom musiete tam sa strafovat aj s cestickou a pady,r esp diery nie su presne v jednej rovine, vedla seba alebo nad sebou. No proste ked to ide tak je lepsie si zjemnit mriezku a k takemu ako posuvanie s CTRL by som sa snazil co najviac vyhnut a len ked sa inak neda tak to pouzit.

Meni sa to nalavo v tom panele s nastrojmi nad tym ako sa meni priemer dier a PADov a hrubka ciar.
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 08 Júl 2010, 19:27

jerry presne takto kopirujem plošaky aj ja ale ten druhy ti trochu ušiel :D inak zbytočne davať copy a paste ked stači stlačiť tlačitko "2x" take žlte.

A thompson s tym CTRL som to nevedel a tiež musim povedať že to je somarina takto robiť maximalne zjemniť raster lebo ked to das s ctrl hocikde tak ti potom nebudu pasovať cestičky a ine veci lebo nebude ten pad na tej mriežke ale to už podla toho ako to pekne chceš mať , tebe to bude asi jedno.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Príspevok od používateľa Jerry19 » 08 Júl 2010, 20:39

No a v EAGLEovi sa to jemne posuvanie, neviazane na raster, resp. s totalne jemnym rastrom robi s ALTom.

Ja som sa v tej ukazke nestrafil, lebo som sa snazil co najrychlejsie to robit, aby som nemusel video moc zrychlovat a aby nebolo pozeranie toho strasna nuda. Takze som sa s tym moc nepiplal.

Najblizsie ked budem v Eaglovi vymyslat nejaku jednoduchu dosku, tak planujem to tiez natocit a hodit na youtube.

Ak by nahodou niekto nevedel, tak medzi navrhom dosky v EAGLE-ovi a v SprintLayout-e je zasadny rozdiel v tom ze v Eaglovi je moznost navrhovat dosku na zaklade schemy, + je aj moznost autoroute (rozmiestnite suciastky a eagle sam navrhne cesticky na plosaku podla zvolenych kriterii). Tzn. vidite pri navrhu dosky co s cim ma byt spojene (eaglne automaticky na zaklade schemy zobrazi) a navrhuejte rozmiestnenie suciastok a cesticky na DPS podla toho. SprintLayout vobec so schemami nepracuje, databaza suciastok je len stroha, taka univerzalna skor, neobsahuje ani tak konkretne suciastky, ako skor puzdra. Ale nemusite ani vobec vyuzivat tuto databazu, napr ked obkreslujete nejaku dosku podla obrazka, elbo chcete na nej nieco upravit, alebo obrazok je v nizkom DPI. KAzdopadne ale aj EAGLe ma svoje vyhody ale aj SprintLayout.

Mna. napr dost hneva ked si chcem v eaglovi zmenit na nejakej suciastke diery alebo velkost padov, musim si otvorit kniznicu s tou suciastkou, naist ju upravit ju a potom v mojom projekte dat upgrejdnut/aktualizovat vlozene veci aby to odpovedalo s aktualnym stavom v kniznici. V Sprint layoute proste kliknem na to , potiahnem myskou a mam zmenene. Resp oznacim naraz 4 pady a naraz ich zmensim, alebo zvacsim.

Niekedy nie je ani od veci, navrhnut dosku Eaglom (na zaklade schemy) a potom to podobne ako v otm videu prekreslit do SprintLayoutu a tam este doaldit niektore vecicky. Par krat som to tak robil.

Nie je od veci ked mate nejaku predlohu prekreslit to do SL aby ste zmensili priemer dier, V PDF sa to dost tazko da zmensit :) . Ja napr. davam vsetky diery na 0,6mm. Plosak robim zvycajne metodou laserovka, papier z letaku/casaku/katalogu, zehlicka atd. Nazehlim odleptam a potom mam tam tie 0,6mm miesta bez medi, kde akurat pri vrtani skoci krasne 1mm vrtak (nemusim jamkovat atd.), navrtam vsetko 1mm vrtakom a potom vacsie diery zvacsim vacsim vrtakom. 0,8mm nepouzivam, lebo pouzivam relativne velku vrtacku a drzim to v ruke a vrtam prakticky na kolene, a s 0,8mm to uz je problem a ani to neupne ta vrtacka. Aj 1mm vrtak riesim tak ze mam na drieku vrtacika namotany medeny drotik 0,6mm aby som zvacsil jeho priemer, lebo inak by ho sklucovadlo nechytilo. Daju as ale kupit vrtaky s uz rozsirenym driekom.

Neviete niekto o nejakej mini stolovej vrtacke, alebo o nejakom malom stojanceku k priamej bruske, aby z toho vznikla stolova vrtacka ?

K niecomu takemu:

http://www.rucne-naradie.sk/ferm-fct-160f
0

Používateľov profilový obrázok
thompson
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1324
Dátum registrácie: 28 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Jalšovík
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa thompson » 08 Júl 2010, 21:30

somarina nesomarina, mne to velmi ponohlo ale potom je to totozne s origo predlohou a nie je pad uleteny o 1mm z povodneho miesta :roll:
0

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Príspevok od používateľa Jerry19 » 08 Júl 2010, 23:16

Hej, ale ked mas niekolko padov napr. vedla seba tak ich netrafis presne, a musis sa tam strafovat. A ked si das raster fakt jemny tak ti to bude utekat len uplne zanedbatelne, das to tam aj tak dostatocne presne.
0

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

Príspevok od používateľa lubbo7 » 22 Sep 2010, 20:05

prosimvas,upne niekto tento program spring layout na ftp,alebo mi da stranku,kde si to mozem stiahnut,lebo to nemozem najst.dakujem
0

miroL
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 28 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: TRNAVA
Vek: 53

Príspevok od používateľa miroL » 22 Sep 2010, 20:15

0

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

Príspevok od používateľa lubbo7 » 22 Sep 2010, 20:18

mi to hlasi zakazany web-malware
0

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 22 Sep 2010, 20:19

To v SS je môj upload, dával som to tam v èera ;)

Používateľov profilový obrázok
Lucky_666
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 25 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: Martin
Vek: 32

Príspevok od používateľa Lucky_666 » 22 Sep 2010, 20:33

Jerry19 napísal:Uz skor som spravil taku ukazku prace v tomto softiku v HD. Dufam, ze to niekomu pomoze. :)

http://www.youtube.com/watch?v=4TWSB_q88GA

https://www.youtube.com/watch?v=4TWSB_q88GA[/youtube]
Fajne, o tomto som ešte nevedel :) super napad.
0
Nič nie je ťažké, len sa tomu treba dostatočne venovať.

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

Príspevok od používateľa lubbo7 » 22 Sep 2010, 20:37

Wicker napísal:To v SS je môj upload, dával som to tam v čera ;)
jj,videl som,dik:D
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Sprint Layout

Príspevok od používateľa spin90 » 27 Feb 2012, 15:23

Nazdar Neviete kde stiahnem kniznice do sprinta aj s novymi puzdrami SMD napriklad PowerSSO36 ale aj ine ? Lebo ak su, tak je zbytocne aby som ich vyrabal. Dakujem
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Sprint Layout

Príspevok od používateľa boraicho » 10 Sep 2012, 20:02

Nema niekto knižnicu do sprintu D2PAK a DPAK? bo sa mi nechce robiť a s datasheetu sa mi tota sučiastka blbo robi
diky.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Sprint Layout

Príspevok od používateľa mato3000 » 10 Sep 2012, 20:32

:D šak si vravel že to trvá chvilku a d2pak je jednoduchý
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Sprint Layout

Príspevok od používateľa boraicho » 10 Sep 2012, 20:34

:butthead: pisal som že "s datasheetu sa mi tota sučiastka blbo robi"
keby som ju mal v ruke ta nemam problem.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Napísať odpoveď