Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Batérie do aku vrtačky

Batérie do aku vrtačky

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Batérie do aku vrtačky

Odoslaťod Victorio » 13 Máj 2019, 23:58

Do makity som kupoval cez ebaj z nemecka za cca 35 co je polovica original makita
Clanky sa do laxnych neoplati iba do kvalitnych s kvalitnou prevodovkou a podla moznosti sanyo
Ine typy su vyhodene peniaze
Velmi sa mi osvedcili eneloop ktore su bezne v predaji akurat nie s paskovymi vyvodmi. Vydrzi velmi dlho v nabitom stave
Victorio
Stály člen
Stály člen
Založený: 12.03.2014

Odoslaťod pablox » 14 Máj 2019, 11:44

Zatiaľ to vyzerá, že kúpim kvalitnejšie články a baterku po zdochnutí zrepasujem, resp. pozriem nejaké baterky z NTB. Radšej by som šiel do NiMh, lebo originálna nabíjačka od akučky podporuje NiCd/NiMh články. NiCd má dosť nevýhodu v pamäťovom efekte, takže musím dávať pozor na úplné vybitie/nabitie...
Náš rodinný blog http://www.ajmysmetu.com

Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
pablox
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Vek: 28.05
Založený: 19.07.2006
Paragraf: 23

Odoslaťod devilstar » 14 Máj 2019, 13:35

Ja som dal tento balancer https://s.click.aliexpress.com/e/cSzMxDZI, ale neviem ako zvysit tu prudovu ochranu. Motor nerozbehne a podla tej ruskej stranky som to moc nepochopil, kedze tam je iny ten balancer :( rusky som sa neucil :(

Odoslané z Redmi 4 pomocou Tapatalku
devilstar
Okoloidúci
Okoloidúci
Založený: 31.05.2017

Odoslaťod nalimko33 » 14 Máj 2019, 17:32

boraicho napísal:nalimko, tie lionky si aj meral?

keď prišli tak som ich zmeral - boli vyrobené pred tým ako mi ich poslali
akupack som nabíjal iba jediný krát - zatiaľ som absolútne spokojný
SHARP MZ-811
nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 46.92
Založený: 29.12.2008

Odoslaťod boraicho » 14 Máj 2019, 19:05

tak ak maju 3,4Ah tak to je super.
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
boraicho
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 30.5
Založený: 03.02.2007

Odoslaťod pablox » 14 Máj 2019, 19:53

Nakoniec sa to vyriešilo samo - otec má rovnakú doťahovačku ako ja a mal v skrini jednu novú zabalenú baterku, tak mi ju daroval. Takže problém na nejaký čas vyriešený, ale čoskoro budem repasovať tú staršiu baterku - po úplnom nabití/vybití má kapacitu cca 1Ah oproti pôvodným 2Ah.
Náš rodinný blog http://www.ajmysmetu.com

Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
pablox
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Vek: 28.05
Založený: 19.07.2006
Paragraf: 23

Odoslaťod sbf » 15 Máj 2019, 10:21

U starych nicd nie je ani tak problem kapacita - ci 1 alebo 2 Ah ma, ale rychle samovybijanie.
sbf
Obrázok používateľa
Stály člen
Stály člen
Založený: 28.08.2009

Odoslaťod Victorio » 15 Máj 2019, 19:52

neviem čo je iné na sanyo eneloop ale majú veľmi malé samovybíjanie oproti napr. GP, alebo iným "noname" čungčou...
ku digit.foťáku mám práve tieto eneloopy a keď ich teraz nabijem, tak mám istotu, že po pol roku ich dám do foťáka a budú mať ešte dostatočnú kapacitu. samozrejme vekom sa znižuje, ale mám ich už možno 4-5 rokov.

takže aj taká lion keď teraz funguje super, to neznamená že po pol roku sa z nej "nezadymí" a môžeš kupovať ďalšiu.

problém v repase akupakov je v tom, že keď tam chcem dať niečo kvalitnejšie, tak už sa napočíta taká suma, že je na zváženie, či sa ešte oprava oplatí. ak dám lacnejšie tak zase väčšinou sú to vyhodené peniaze,
to sa mi stalo pri repase pre el.skrutkovače, a tiež pre notebook, tie poľské nie sú ktoviečo.

Ale mám jednu radu, určite som neobjavil ameriku ale jeden parameter celkom spoľahlivo určí, či akumulátor niečo vydrží, a to je váha.
Zisťoval by som toto pri kúpe.
Ak AA batéria váži jedna polovicu toho čo druhá tak takmer isto niekde šetrili, a na štítok zbytočne pozerať.
Raz som rozobral čínsku tužkovú batériu zo solárneho svetla, a vnútri bol iba poskrúcaný mokrý papierik a kúsok plechu v ňom.
Síce svetlo svietilo na tých 6 LEDiek cca 2-3 hodiny ale po výmene za normálne články svieti do rána :finga:
Victorio
Stály člen
Stály člen
Založený: 12.03.2014

Predchádzajúca

Naspäť na Pre začiatočníkov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

Forums ©
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist