Clone PI detektor - display

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

hitule
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 03 Okt 2013, 17:42
Bydlisko: Písek

Clone PI detektor - display

Príspevok od používateľa hitule » 04 Júl 2014, 16:25

Dobrý den,
postavil jsem detektor z této stránky www.pablox.net. Součástky mám identické. DIsplay winstar wh1602. Po zapnuti detektoru se cca po 10 sekundach zacne ozivat zvuk....a pak jeste par zvuku v ruznych intervalech. Display se ani nerozsviti (tlacitka jsem jeste nepripojoval) Zapojil jsem display DB4, 5, 6 ,7 Vdd, Vss, GND, RS atd..........nevite nekdo kde je problem? nebo ma ten display jine piny oproti display co vyuzil pablox (delam to podruhe protoze poprvi sem mel ten samy problem.....tudiz je velka nahoda aby to delalo podruhy znovu) Z prevence jsem koupil i novou Atmegu 8 kterou jsem naprogramoval (kdyby byla spatne naprogramovana tak predpokladam ze by se stejne rozsvitil) diky za radu.
0

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Clone PI detektor - display

Príspevok od používateľa pablox » 04 Júl 2014, 16:33

Nemas nieco s tirmrom kontrastu a napajanim LCD? Podla zvukov to vyzera ze procesor bezi. Ak ma LCD spravne napajanie a dobre nastaveny kontrast tak pokial by bola chyba v komunikacii tak ti na nom zasvieti horny riadok, same obdlzniky. U teba to vyzera bud na problem s napajanim LCD alebo nastavenim kontrastu.
Ked som ten detektor prvy krat ozivoval tak mi tiez LCD nesvietil - na trimri som mal skrat a LCD mal tym padom nulovy kontrast.
0

hitule
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 03 Okt 2013, 17:42
Bydlisko: Písek

Re: Clone PI detektor - display

Príspevok od používateľa hitule » 04 Júl 2014, 16:38

Neni problem v tom, zee jsem misto trimru pouzil kovovej potenciometr 25 K? Napeti na display mam 3.2 V kdyz merim + -, na pinech 15,16 coz predpkladam tak u meho i u tveho displaye je podsviceni a tam mam 0V

Zkoukni prosim piny zda nejsou nejak prehjazeny, jako cislovani je prehozeny akorat 15 ,16 jiank by to melo snad sedet http://www.picbasic.co.uk/forum/attachm ... 1149701431
0

hitule
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 03 Okt 2013, 17:42
Bydlisko: Písek

Re: Clone PI detektor - display

Príspevok od používateľa hitule » 04 Júl 2014, 17:07

Tak sviceni display je vyreseno, byl zkrat na potenciometru. Problem je ze jen sviti ani neukazuje, z repraku se ozivaj chvilema takovy protivni zvuky
0

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Clone PI detektor - display

Príspevok od používateľa juraj77 » 04 Júl 2014, 17:54

Predám profesionálne vyrobený plošný spoj na detektor kovov Baby 2 s knihy Detektory kovov (Jan Hájek,Zdenek Jarchovský)
Objednal som dva kvoli cene,takže ak má niekto záujem píšte...
Tento detektor používa AT2313,umožnuje hladanie v statickom aj dynamickom móde,rozlíšenie druhu kovov atd
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Clone PI detektor - display

Príspevok od používateľa pablox » 04 Júl 2014, 18:32

Ano, 15,16 je podsvietenie. Zmeraj na pinoch 1 a 2 ci je tam 5V - to je napajanie LCD. Inak co pozeram pinout tak je rovnaky, tusim aj ja som pouzil LCD typu 1602.
0

hitule
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 03 Okt 2013, 17:42
Bydlisko: Písek

Re: Clone PI detektor - display

Príspevok od používateľa hitule » 05 Júl 2014, 14:43

Uz vse funguje, nesvitil kvuli zkratu (bez dymu :P) nasledne sem preprogramoval AtMEGU8 a pak sem to spustil na display se zobrazila nejaka hatmatilka..........po predelani vodicu u displaye se vse zobrazuje skvele tudiz sem se dockal napisu (CLONE PI) Dekuji vsem za pomoc...
0

hitule
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 03 Okt 2013, 17:42
Bydlisko: Písek

Re: Clone PI detektor - display

Príspevok od používateľa hitule » 05 Júl 2014, 20:08

Pabloxi,
nerad otravuju, ale potrebuji jeste pomoct. Detektor nabehne, display tlacitka vse funguje, nyni sem pripojil civku, nejprve sem ji udelal z 0.8 22zavitu pavucinovou, nereagovala ani trochu, pak 0.3 90 zavitu, taky nereaguje, pri zapnuti jak je tune, mi vzdy napise guard interval 1. Pak jsem po civce jezdil nuzkama kovvyma a bez reakce, jak mile se dotknu ae dvou dratu od civky tak detektor zareaguje, kde je problem? Ja nevim zda v civce, nebo se to nejak jeste ladi. Diky za pomoc, uz sem u tohodle zarizeni stravil desitky hodin a predstava ze marne me desi. Dekuji
0

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Clone PI detektor - display

Príspevok od používateľa pablox » 05 Júl 2014, 21:09

Na cievku pouzi 30m drotu, ja som tusim pouzil priemer 0,8mm a z tych 30m urob cievku, zavitov kolko ti vyda.
Ano, detektor sa ladi trimrom R7, musi byt viacotackovy. Ak nemas osciloskop tak musis cievku umiestnit mimo kovovych predmetov a trimrom nastavit najvyssi dosah. Guard Interval 1 znaci mozno nejaky problem, prekontroluj skraty, prerusene spoje, zle osadene suciastky.
0

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Clone PI detektor - display

Príspevok od používateľa juraj77 » 05 Júl 2014, 22:01

Nazdar Pablox. Aký má dosah ten detektor na mince ????
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Clone PI detektor - display

Príspevok od používateľa pablox » 05 Júl 2014, 22:11

Ahoj,
tu je tabulka dosahov na rozne predmety http://www.pablox.net/download/clonepi.rar
0

hitule
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 03 Okt 2013, 17:42
Bydlisko: Písek

Re: Clone PI detektor - display

Príspevok od používateľa hitule » 30 Júl 2014, 21:57

Po vyrobe nove DPS nastal problem, pri zapnuti se ozve zvuk, ale na display jen horni radka ctverecky ? Obcas nabehnout obe radky cele cerne. Kde je problem ? Zkraty sem nenasel, procesor jsem se snazil preprogramovat snad 5x. Procesor jsem programoval pres PonyProg. Programator mam tento Obrázok . Pripojil jsem ho na desku s CLONE PI a programovani vzdy probehlo ok, vcetne fuse bitu. Diky za rady.
0

Hinsi

Re: Clone PI detektor - display

Príspevok od používateľa Hinsi » 30 Júl 2014, 23:14

Co by se stávalo, procesor se s displejem nebaví. Tak buĎ zkus jiný displej, zkontrolovat správné připojení, nebo správnou funkci toho MCU. Tohle bez věšteckýho komolýho jehlanu nepude.

stanleyv
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: Trnava
Vek: 51

Re: Clone PI detektor - display

Príspevok od používateľa stanleyv » 31 Júl 2014, 07:41

Daj aspoň fotku toho plošného spoja , ako to máš, či tam nie je niečo v skrate....
Inak ako napísal Hinsi... procesor ti neinicializoval displej .....
0
Ak nakupuješ často na ebay, Banggood, Aliexpres a pod., tu sa zaregistruj a môžeš ušetriť:
https://www.bonusway.cz?r=6361768

„Jediná druhá šance, kterou máme, je udělat stejnou chybu podruhé.“
David Mamet

Coldan
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 20 Sep 2014, 23:47

Re: Clone PI detektor - display

Príspevok od používateľa Coldan » 30 Sep 2014, 21:29

Nechci zakladat nove tema kvuli drobnosti. Clone pi pri napajeni 12V ma podsviceny display a nejde pres menu vypnout, pri napajeni 9V (nastavena tolerance baterie v menu) podsviceni neni zaple a nejde ho zapnout. Kde muze byt pricina? Myslim si spravne ze je v ... Mosfet BS 170? Diky
0

lixiq
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09 Aug 2018, 11:28

Re: Clone PI detektor - display

Príspevok od používateľa lixiq » 09 Aug 2018, 14:17

Zdravim, potreboval bych pomoc, uz jsem snad zkusil vse a porad se mi nedari rozdvitit displej.

Pouzity zdroj: http://www.pablox.net/index.php?option= ... view&id=35

Displej1: 16x2 s radicem HD44780

https://laskarduino.cz/displaje/141003- ... gJP4PD_BwE

Displej2 16x2 s radicem HD44780
https://www.tme.eu/cz/details/dem16226s ... 26-syh-ly/


Na pinu 14 atmegy8 nemam proti zemi zadne napeti a tranzistor VT7 je zavreny a tudis mi nesviti displej. Zadny zkraty, zkousel jsem koupit i jinou atmegu8 a jeste jiny displej.

Pouzity program Ponyprog v2.05a BETA / v2.08d BETA / i 3.00 pro 64bit systemy i kdyz mi fungovaly starsi verze ponyprogu na w7/10, tak jsem nainstaloval winXP a zkousel pres ne. Nastavene Fuse bity podle navodu a presun .hex bez chyby jak pres nastaveni Si prog api, tak i pres Si prog I/0 (pomocí seriové linky dsub 9pin) na internetu je programator s tranzistorem,2ma zenerkama a odporama.

Po Přivedení 12V na plošnák repracek zahraje uvitaci 3tonovou melodii. Civku jsem jeste nedelal, ale po namotani 0,5mm2 na prumeru 10cm( flaška) sice jeste kov nedetekuje, ale civka jde trosku slyset po priblizeni kovu, kdyz zacvakam trafopajkou nad civkou, tak mi repracek zahraje olchestr.

Napada me jen jestli je program nahranej v pohode. Ze zacatku jsem dal nacist hex a dal write all. Pak nekde jsem nasel, ze nekdo daval nacist jen program flash a následně write program flash. Zkoušel jsem oboje. S Displejem by neměl bát problem, podle toho co jsem vygooglil, tak displej kupovali lidi na clonepi s ruznyma druhama radice.

Tady na te strance jsem nasel schema s doplnenyma napetovyma urovnema, ty my taky sedi krom U ADC co jde z operaku pin1 na atmegu8 pin 23, tam mam 3,6V.
http://asknotes.com/category/clone-pi-avr/

Pokud by nekoho napadlo kde by mohl byt problem, nebo co jeste vyzkouset, tak budu vdecny za jakoukoliv podporu, diky.
0

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Clone PI detektor - display

Príspevok od používateľa dan21 » 09 Aug 2018, 14:30

Skusal si tocit trimrom R35 ?
0

lixiq
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09 Aug 2018, 11:28

Re: Clone PI detektor - display

Príspevok od používateľa lixiq » 09 Aug 2018, 16:07

S R35 jsem tocil, je to nastaveni kontrastu a nekdo mel obdobne problemy, kdyz na nem mel zkrat. Zapomel jsem dodat, ze jsem meril osciloskopem i piny atmegy 9,10 vnitrni oscilator, mam tam sinusovku 2V, to vede na ten displej LCD E a LCD RS.
0

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Clone PI detektor - display

Príspevok od používateľa dan21 » 09 Aug 2018, 16:14

display nesvieti vobec, alebo horny riadok su same obdlzniky ?
0

lixiq
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09 Aug 2018, 11:28

Re: Clone PI detektor - display

Príspevok od používateľa lixiq » 09 Aug 2018, 16:54

Tak se omlouvam, zjistil jsem ze jsem kkt. U jednoho displeje(toho zeleneho) jsou piny15/16 podsviceni prohozeny anoda a katoda, fungují oba ted. Nefunguje mi jedna Atmega8, haze hlaseni "ZERO" na displeji. Druha atmega8 v poho. Další vecí je, ze jsem myslel, ze podsvíceni funguje automaticky hned po privedení 12V, ale musí se po kazdem zapnutí clonepi jít do menu a zapnout. Pri tom je to logicke kvuli setreni akomulatoru, bouzel tyto informace se clovek dovi az si tim projde a zjisti co tim "basnik" myslel.

Problem tedy byl v tom trimru R35 kontrastu, na kterej sem se zameroval hodnekrat. Mam viceotackovej trimr, kterej na to je doporucovanej, a nejezdil jsem s nim az k 0R pro jistotu. Nechtel jsem ponicit displej zvlast, kdyz je ve schematu 22K a zapojenej jako seriovej odpor. Pri nastavene hodnote 1-2K s R35 uz to jede.

Alespon tyto informace pomuzou dalsim co to budou zkouset poprve stavet.
0
Naposledy upravil/-a lixiq v 10 Aug 2018, 11:48, upravené celkom 1 krát.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok