Priama tlač DPS ... je to možné?

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Priama tlač DPS ... je to možné?

Príspevok od používateľa Marek1975 » 06 Dec 2016, 14:34

Zdravím, zaujalo ma zopár linkov a videí na nete, zaoberajúcich sa priamou tlačou dps pomocou atramentovej tlačiarne za použitia špeciálneho atramentu.
Zaujímal by ma preto Váš názor, či by to bolo realizovateľné, či ste niečo také skúšali, respektíve či je to možné.
Ďakujem za Vaše postrehy a nápady.

https://www.youtube.com/watch?v=_DGUUoK_XTA
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
jojo9432
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 951
Dátum registrácie: 12 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: Martin
Vek: 30

Re: Priama tlač DPS ... je to možné?

Príspevok od používateľa jojo9432 » 06 Dec 2016, 14:44

Je to možné.
V škole sme to mali urobené z tlačiarne HP 6L, čo je ale laserovka. Fungovalo to bezchybne, kvalita zrovnatelna s fotografiu.
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Priama tlač DPS ... je to možné?

Príspevok od používateľa Marek1975 » 06 Dec 2016, 14:58

je aj nejaký ucelený návod ako na to? Aké sú náklady - oplatilo by sa to realizovať pre domáce použitie?
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
jojo9432
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 951
Dátum registrácie: 12 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: Martin
Vek: 30

Re: Priama tlač DPS ... je to možné?

Príspevok od používateľa jojo9432 » 06 Dec 2016, 15:33

Náklady sú 0 - 10€ za tlačiareň a postup neviem či je niekde. Oplatí sa to realizovať, ale musíš "oblbnut" elektroniku, aby si myslela, že jej tam ide celý papier, nie len kus plosaku (áno, tlačili sme aj na kúsky). Stále mám odloženu doma jednu takú, že to zrealizujeme, keď bude čas...
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Priama tlač DPS ... je to možné?

Príspevok od používateľa Marek1975 » 06 Dec 2016, 15:52

tlaciaren som aj jednu "lacnu" nasiel, toner cca do 15€ max som videl

http://www.gigatoner.cz/pouzita-tiskarna-hplj6l

Obrázok
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Priama tlač DPS ... je to možné?

Príspevok od používateľa mato3000 » 06 Dec 2016, 17:37

jojo9432 napísal:.... kvalita zrovnatelna s fotografiu.

srandista
0

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 954
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

Re: Priama tlač DPS ... je to možné?

Príspevok od používateľa pajky » 06 Dec 2016, 18:43

Ja som mal jednu co robila potlac aj na Cd, tak reku skusim, prerobim, az kym som ju nevyhodil :-)
0

zylo64
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 21 Apr 2013, 19:38
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Priama tlač DPS ... je to možné?

Príspevok od používateľa zylo64 » 06 Dec 2016, 20:52

Ja mám ešte stále starý Canon 5200 s ktorým sem tam potlačujem CD/DVD. Uvedená myšlienka ma zaujala, len by bolo treba vedieť aké atramenty by boli na tlač DPS vhodné - aby na doske držala. :pain:
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Priama tlač DPS ... je to možné?

Príspevok od používateľa Marek1975 » 06 Dec 2016, 21:21

cital som niekde na forach, ze to robia nejakym leptuvzdornym atramentom, lenze som nikde nenasiel link k tomu kto ho predava :pain:
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

maher
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 593
Dátum registrácie: 10 Sep 2008, 00:00

Re: Priama tlač DPS ... je to možné?

Príspevok od používateľa maher » 06 Dec 2016, 21:35

čudujem sa, že oficiálne nič také cenovo dostupné neexistuje, pritom je to otázka len vhodného atramentu, mechanika tlačiarne sa dá ľahko upraviť. komunita elektronikov, ktorí by ju využili je svetovo dosť rozsiahla, plus rôzné prototipové dielne, myslím, že by to mohol byť pre firmy zaujimavý byznis.
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Priama tlač DPS ... je to možné?

Príspevok od používateľa Marek1975 » 06 Dec 2016, 21:42

to hej, videl som kopu videi s rebuildom origo tlaciarni na potlac dps, ale zakazdym ked tam clovek napise o nejake info, tak sa nik neozval...

Myslienka viac jak zaujimava a urcite by stala za realizaciu... odpadlo by aspon plno krkolomnych technik pre vyrobu dps

jedno z videi : https://www.youtube.com/watch?v=_DGUUoK_XTA
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Sender
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 535
Dátum registrácie: 26 Máj 2008, 00:00

Re: Priama tlač DPS ... je to možné?

Príspevok od používateľa Sender » 06 Dec 2016, 22:37

V možnosti tisku přímo na DPS vidím výhodu i vtom,že lze tisknout i TOP popisky.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Priama tlač DPS ... je to možné?

Príspevok od používateľa romiadam » 07 Dec 2016, 02:49

marek1975:
Netreba vsetkemu hned uverit co je na youtube. Vzdy sa da urobit finta ze nakoniec vytiahne DPS robenu klasicky presvecovanim pod UV a ukazuje ako prekne sa to vyleptalo..

Takto to vytlacim aj ja. Ale ked sa toho dotknes po hodine, krasne sa to cele rozmaze ak pouzil klasicky atrament. Uz leptat to neleptal. Preco asi. Mozno existuje nieco na trhu, ale nie klasicka tlaciaren ako toto.

To len chcu nazbierat laiky a sledovanost. Preto ti neodpovedaju na otazky.
Vsak na youtube existuje desiatky perpetum mobile. A vzdy najdes miesto kde moze byt nieco ukryte. Nikdy to nenadvihnu nepootacaju z kazdeho uhla. Preco asi.
Ani len do komentatu malickym pismom nenapisu ze je to podfuk a kde su schovane baterky kabliky, cerpadla, motorcek, magnety a pod.
Minule som natrafil ze z dola z nadoby vacsieho prirezu akoze samovolne isla cez hadicku zelena voda hore a tiekla do nadrzky (mimochodou U-trubica mu asi vela nehovori - fyzika zakl. skola ). Ten idiot tam na videu nalial zelenu vodu do nadoby. Vystup z nadobky bol trosku zamaskovany neakym drziakom (a tam bola obocka do cerpadla a potom navrat z cerpadla a islo to hore naspat o nadobky). Najprv zacala ist priezracna voda (zostatkova cista voda v cerpadle asi z neakeho predosleho testu) a az potom sa plynule prefarbila na zeleno a potom to uzvyzeralo ako perpetum mobile. A M A T E R .
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Priama tlač DPS ... je to možné?

Príspevok od používateľa Milos66 » 07 Dec 2016, 07:16

Nepoznám síce princíp tlačiarní, no mám pocit,že tá tlačová hlava by asi nabúrala do DPS a zničila sa. Či? Veď DPSka je cca ten 1,5mm hrubá + podlepený papier a nejaké nerovnosti cuprextitu a ono to celkom dosť narastie do hrúbky. Musel bytam byť dosť veľký zásah do hardvéru tlačiarne, asi.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: Priama tlač DPS ... je to možné?

Príspevok od používateľa lacog » 07 Dec 2016, 08:06

Sú tlačiarne ktoré majú možnosť potláčať CD/DVD. Len zohnať atrament ktorý je odolný. Možno nejaké liehové farby :?
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Priama tlač DPS ... je to možné?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 07 Dec 2016, 08:14

prerabok na tlac dps je kopec, romiadam: preco by to mala byt blbost, staci tam poexperimentovat a miesto atramentu dat nieco, s cim sa robia plosaky. Volakedy davno, ked sa robili plosaky lievikovym perom sa pouzivala specialna farba. tu naliat do prazdnej cartridge a vybavene. Ta tlacova hlava sa pohybuje nad dps, takze nejake smuhy by nemali vznikat.
Prerabka laserovych to uz by bolo tazsie, je tam zapekaci valec a dps nemusi poriadne prehriat, aby tam toner drzal (ved metoda nazehlovanim je vlastne prenos toneru z papiera na dps).
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Priama tlač DPS ... je to možné?

Príspevok od používateľa Milos66 » 07 Dec 2016, 08:46

lacog napísal:Sú tlačiarne ktoré majú možnosť potláčať CD/DVD. Len zohnať atrament ktorý je odolný. Možno nejaké liehové farby :?
A nemajú tam náhodou nejaký ten chlievik - preliačinu na tie CD/DVD?
Je to priamo od výrobcu a netuším ako by sa dali tlačiť rôzne rozmery DPS. No to je jedno. Je to len ako zaujímavosť.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: Priama tlač DPS ... je to možné?

Príspevok od používateľa lacog » 07 Dec 2016, 09:27

Lievikovým perom sa kreslilo liehovou farbou. Liehové farby sa používajú na potlač fólie. Predpokladám, že asi najlepšie by sa hodili Epson tlačiarne kvôli piezohlavám.
Alebo nejaký atrament ktorý sa vytvrdzuje UV svetlom.
Teraz mi napadlo - reklamky čo potláčajú tie "celty" používajú plotre na UV atrament.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Priama tlač DPS ... je to možné?

Príspevok od používateľa romiadam » 07 Dec 2016, 10:52

Ja nehovorím že ťa technológia neexistuje.

Ja len tvrdím že tie YouTube domácky prerobené tlačiarne (hlavne keď neodpovedaju na otazky) sú s vysokou pravdepodobnostou fejky.

Však si všimni na tom videu že tam má asi 6 farebnych kaziet. No načo mu je tolko, keď na dps ti stačí jedna farba.

To čo tam on vytlačil si myslim ze je klasický atrament.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Priama tlač DPS ... je to možné?

Príspevok od používateľa 5ko » 07 Dec 2016, 11:59

Ja len uvažujem, že nie každá tlačiareň by to mohla robiť,pretože väčšina tlačiarní otáča papier okolo valcov,čiže mení smer z podávača papiera aj o 180°,a plošák by tadial neprešiel.
Skôr by sa na to hodil nejaký ploter ,tam sa dá aj upevniť pero .
Klasické atramentové kartridže nebudú na hociaku farbu fungovať ,pretože by ju pripalovalo v tryskách ,alebo by to zaschýnalo a pri každom použití by sa musel davať asi nový.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok