amatérske rádio v pdf.

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

lovec1
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 02 Sep 2016, 15:09

amatérske rádio v pdf.

Príspevok od používateľa lovec1 » 10 Jan 2017, 18:38

Zdravim zhánam časopisy amatérske rádio v pdf., hladal som ich asi všade ale nemohol som ich nikde na nete najsť. Tie časopisy by som chcel od roku 1987 do 2013. Tak vás prosim ak mate neajky link na stiahnute by som bol velmi vdačni a štastný ak by ste mi ho poslaly. Vopred Ďakujem.
0

Používateľov profilový obrázok
gfox
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 12 Mar 2013, 20:16
Bydlisko: Lovinobaňa
Vek: 53

Re: amatérske rádio v pdf.

Príspevok od používateľa gfox » 10 Jan 2017, 18:44

0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5622
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: amatérske rádio v pdf.

Príspevok od používateľa mr.dred » 10 Jan 2017, 19:21

p- 8
0
Naposledy upravil/-a mr.dred v 14 Jan 2017, 13:07, upravené celkom 2 krát.
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: amatérske rádio v pdf.

Príspevok od používateľa dan21 » 10 Jan 2017, 19:45

nemas link na 10/2016 ? nemozem ho tam najst !
Diky
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5622
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: amatérske rádio v pdf.

Príspevok od používateľa mr.dred » 11 Jan 2017, 10:30

p- 8
0
Naposledy upravil/-a mr.dred v 14 Jan 2017, 13:07, upravené celkom 2 krát.
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: amatérske rádio v pdf.

Príspevok od používateľa dan21 » 11 Jan 2017, 10:34

No ved prave !! Dufam ze to tam este prihodia, lebo predcasom (par tyzdnov dozadu) tam nebolo ani 11/2016. Skusim pozriet neskorsie !!
0

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2493
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: amatérske rádio v pdf.

Príspevok od používateľa Jirka84 » 14 Jan 2017, 12:00

To lovec1 , dan 21, mr.dred,gfox,
máš SS
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: amatérske rádio v pdf.

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 14 Jan 2017, 12:13

Nechcem tu moralizovat, ale nezda sa Vam to blbe, ze si nekupite casopis v cene 3 piv? Ak to takto dalej pojde, tak uz nebude co stahovat ;)
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5622
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: amatérske rádio v pdf.

Príspevok od používateľa mr.dred » 14 Jan 2017, 12:39

zdenoeddie napísal:ale nezda sa Vam to blbe, ze si nekupite casopis v cene 3 piv?
..koľko výtlačkov si si kúpil??? Ja som amatérske rádiá odoberal, 27 komplet ročníkov som venoval knižnici,keď sa objavila elektronická verzia. Je to pohodlnejšie na vyhľadávanie a hlavne skladnejšie...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: amatérske rádio v pdf.

Príspevok od používateľa dan21 » 14 Jan 2017, 12:41

ja som v papirovej forme odoberal len 17 rocnikov. Aj by som to niekomu daroval ale v tom case to nik nechcel a tak to skoncilo .....................................
0

alois

Re: amatérske rádio v pdf.

Príspevok od používateľa alois » 14 Jan 2017, 12:44

...skôr by som povedal, pravidlo č.8 tohoto fóra....aj tlačená a aj elektronická forma je duševným vlastníctvom autora/vydavateľa...

Až na rusov, ktorí nemajú podpísanú dohodu o vlastníctve.

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: amatérske rádio v pdf.

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 14 Jan 2017, 12:51

mr.dred napísal:
zdenoeddie napísal:ale nezda sa Vam to blbe, ze si nekupite casopis v cene 3 piv?
..koľko výtlačkov si si kúpil??? Ja som amatérske rádiá odoberal, 27 komplet ročníkov som venoval knižnici,keď sa objavila elektronická verzia. Je to pohodlnejšie na vyhľadávanie a hlavne skladnejšie...
Ak ma cislo zaujem, kupim si ho. Od tohto mesiaca uz ho budem mat kazdy mesiac. A uvazujem o kupe DVD priamo z vydavatelstva, kedze minule rocniky nemam vobec, alebo len nekompletne. Narazal som na ne-oficialne stahovanie casopisu. Ina vec je s casopismi zo zahranicia, ku ktorym sa dostat uz neda, sam mam niekolko skenov nacierno. Ale v tomto pripade to nie je nutnost.
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: amatérske rádio v pdf.

Príspevok od používateľa muziker » 14 Jan 2017, 13:43

Ja som napríklad "podporoval vydavateľov" predplateným odberom časopisov ako vystávaním v radoch pred stánkami PNS a ich kúpou za hotové. Išlo o časopisy ako AR, PE, RK, HaZ a ďalších (ale aj počítačové ako Mobility, PC Revue, Ako na počítač a mnohých ďalších). Trvalo to dlhé roky (cca od leta 1964 do konca roku 2015) a tak sa mi nakopilo strašne mnoho časopisov. Začalo to prekážať, núkal som ich za groš, aj zadara, nikto to nechcel, takže skončili svoju pozemskú púť s kontajneri.
Je pravda, že dnes je lepšie ukladať CD, DVD alebo len ich kópie na externom HDD a potom si ich podľa potreby prezrieť na pc (ntb) a pod. ako skladovať haldy papiera kdesi pod posteľami.
Mám však pre svoje potešenie aj mnoho dnes už historických rádioamatérskych časopisov z 50 - 90-rokov zviazaných do kníh a uložených v knižnici. Je to ale neskutočná záťaž pre poličky knižnice a nutnosť pravidelne ich oprašovať. Čo však ale človek neurobí pre to, aby si "zakýchal" nad zažĺtnutými stránkami kníh a časopisov pripomínajúcich mu mladšie roky. :D
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: amatérske rádio v pdf.

Príspevok od používateľa amater63 » 14 Jan 2017, 14:21

Ahoj,vím že se to nemá,,,,*************** (je tam krom 1 čísla vše :!: 2016 )


! Vieš,že sa to tu netoleruje a predsa sem dáš odkaz? upravil: 15.1.2017 mirosne !
0

Milanko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 25 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: amatérske rádio v pdf.

Príspevok od používateľa Milanko » 14 Jan 2017, 14:50

Podobne ako píše muziker, zo starých čias Hudba a zvuk- rád spomínam na profesionálne návody.
Amaro desiatky ročníkov-už na povale. Dnes už len v elektronickej podobe. Hlavne internet- moderná verzia pôvodných aplikácii.
0
Človek môže uspieť v takmer čomkoľvek za čo má neobmedzené nadšenie.

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: amatérske rádio v pdf.

Príspevok od používateľa muziker » 14 Jan 2017, 15:08

Kurňa, len teraz som si uvedomil koľko rokov som kupoval tie časopisy (napr. len AR 6/1964 až 12/2015)
... to by bolo pív :D :D :D
No na druhej strane HaZ (1967-1971) až priveľmi skoro "zavrelo krám".
0
Naposledy upravil/-a muziker v 14 Jan 2017, 15:10, upravené celkom 1 krát.
muziker

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: amatérske rádio v pdf.

Príspevok od používateľa amater63 » 14 Jan 2017, 15:10

Ahoj,taky jsem si něco početl -Hudba a Zvuk, parádní časopis který se věnoval v té době audio technice.Bohužel,technika jde dopředu.Ale to neznamená že myšlenky jsou zastaralé,ba naopak.Však to znáte že "staré věci hrají lépe " ,ale zase máme další vymoženosti.,,,co jsme neznali.......( a ročníků co jsou v papírové podobě ve slepě-pivnici,nechci spekulovat od-do :) )
0

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: amatérske rádio v pdf.

Príspevok od používateľa josek » 14 Jan 2017, 16:43

Jasné, že "sa to nemá", ale na to aby som kúpil časopis v hodnote niekoľkých € si ho chcem samozrejme prelistovať, . Keď sa mi pozdáva, nemám problém túto čiastku zaplatiť.
Niekedy AR bývalo aj v obchodných reťazcoch, kde sa prelistovať dalo, dnes nieto kde. Nemienim kúpiť časopis, ktorý prelistujem a vyhodím, pretože toto považujem za vyhodené peniaze

Zhruba 30 rokov som poctivo kupoval alebo mal predplatné na AR, RK, Sdělovací techniku, Fotografie, HaZ, neskôr aj KTE, PC revue a iné ktoré nespomínam. Nechával som ich zväzovať, roky prášiť a občas oprašoval na policiach. Nakoniec aj tak všetky skončili v odpadovom papieri alebo prinajlepšom u niekoho ako darček - ak sa ktosi našiel čo ich chcel.

A keď AR prestane vychádzať, myslím že to nebude národná tragédia, na rozdiel od časov dávno minulých, kedy to bol jediný dostupný zdroj informácií z elektroniky. Aj keď bol s nutnými a nudnými komunistickými žvástami ozdobený
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: amatérske rádio v pdf.

Príspevok od používateľa zipaj » 14 Jan 2017, 18:48

Podľa autorského zákona (slovenského) mám právo vlastniť jednu kópiu diela ako aj dátového nosiča (aj software) v akejkoľvek podobe (aj elektronickej), aby som si nezničil originál, čiže ak mám v pivnici časopisy v papierovej podobe, asi by ma nikto nepostihol za jednu kópiu v elektronickej podobe (aj keby bola stiahnutá z internetu). Čo však mňa viac nasralo ako sťahovanie z internetu, že po naskenovaní amara (1952 - 1987) keď som sa dohodol s redakciou a vydali to ako DVD nosič, tak asi o 4 mesiace som bol na stretnutí rádioamatétov v Košiciach a tam to tiež-amatéri rovno pri vchode vo vestibule predávali po 500Sk za jedno DVD a tvárili sa ako majstri sveta (asi s napaľovaním mali veľa roboty, lebo sa tvárili ako by to skenovali sami) :axe:
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: amatérske rádio v pdf.

Príspevok od používateľa muziker » 14 Jan 2017, 20:20

Aj keď ťa chápem, že ťa to s.rie (aj mňa by to tiež trápilo na tvojom mieste), asi by si to mal prestať riešiť v záujme svojho zdravia, lebo nie je v tvojich možnostiach zvrátiť to. Iba čo sa utápaš v hneve a škodíš si tým. V živote okolo seba máme mnoho vecí ktoré nám "pijú krv" ale ako vidno nič s tým nespravíme. Priniesla to "nová doba" a kult prachov. "Podnikavci" sa utešene vyrojili všade a idú za prachmi aj cez mŕtvoly. Slovo morálka a slušnosť už dnes nie sú v kurze - bohužiaľ. Pekný večer.
0
muziker

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok