Měření smd součástek

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

prcinn
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02 Feb 2017, 21:31

Měření smd součástek

Príspevok od používateľa prcinn » 02 Feb 2017, 21:51

Zdravím,
mám zájem o praktickou elektroniku, výhradně měření SMD, hledání závad a jejich řešení, zejména u základních desek počítačů, smartphonů a dalších užitečných věcí... Mám vystudovanou elektro průmyslovku v oboru slaboproud. Vím, že je to asi trapný, od někoho s touhle školou, ale potřeboval bych pár rad od někoho kdo tomu rozumí... Jak tyhle desky fungují a jak najít vadnou součástku pomocí měření multimetrem (v tom se prostě ztrácím), jde mi o to abych se naučil kdy jsou jaké hodnoty napětí nebo odporu správně atd...
Může mi někdo dát pár rad, popřípadně mě odkázat na nějakou stránku/knížku, kde bych se to dozvěděl? Knížek o elektronice mám doma plno, ale většinou jsou tam takový ty teoretický věci, co mi v tomhle odvětví zrovna moc nepomůžou...
Díky

! Téma presunutá do správnej sekcie. presunul: 3.2.2017 mirosne !
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: Měření smd součástek

Príspevok od používateľa Washu » 02 Feb 2017, 22:20

Najdenie vadnej suciastky vyzaduje pochopenie funkcie zapojenia ako aj funkcie samotnych komponentov.
Az potom budes vediet namerany udaj spravne interpretovat. Ale toto sa neda zhrnut do jedneho prispevku
asi aj kniha by bola malo. Vzhladom na charakter tvojej otazky zacni sa poctivo ucit zaklady od funkcie suciastok a
jednoduchych zapojeni az po zlozite obvody. Toto sa proste za par dni neda naucit.
Pre specificke pripady konkretnych poruch existuju ziednodusene postupy pre konkretne zariadenia.
Ale obecne ziaden univerzalny navod neexistuje!
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Měření smd součástek

Príspevok od používateľa AndiCibula » 02 Feb 2017, 22:24

https://www.youtube.com/user/rossmanngroup/videos
Louis Rossman toho veľa opravuje a má aj veľa vysvetľujúcich videí.
0
Performance in nanospace.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok