Mosfet fotorezistor

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

Rockn_Rolla
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 11 Jún 2014, 20:35

Mosfet fotorezistor

Príspevok od používateľa Rockn_Rolla » 17 Feb 2017, 20:44

Zdravim borci mam na vas otazku je mozne regulovat fotorezistorom cca 10k stmievanie realneho svetla (slnka) mosfet tranzistorom? Ako myslim 230v ziaroviek ci sa to da len led. ? Diky
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Mosfet fotorezistor

Príspevok od používateľa zipaj » 17 Feb 2017, 20:50

To by si mal lepšie vysvetliť. Asi chceš regulovať jas žiaroviek v závislosti od vonkajšieho osvetlenia, dá sa to, na 230V AC je výhodnejšia fázová regulácia s triakom, podľa zapojenia pri stmievaní sa začnú žiarovky postupne rozsvecovať, alebo naopak dá sa to zapojiť aj tak aby jas žiaroviek zodpovedal osvetleniu. Popozeraj sa po MAA436, alebo nejakom novšom obvode na riadenie tyristorov a triakov, schéma bude takmer v základnom zapojení.
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Mosfet fotorezistor

Príspevok od používateľa djwiktor » 17 Feb 2017, 21:01

ja som davnejsie staval taketo daco, plus minus to fungovalo, len treba myslet na to, ze je to stale pod prudom. http://www.electroschematics.com/6257/a ... -with-ldr/ na pochopenie funkcie by ti to mohlo stacit. Inak samozrejme tiez odporucam potom nieco s MAA436 alebo podobnymi.
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

Rockn_Rolla
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 11 Jún 2014, 20:35

Re: Mosfet fotorezistor

Príspevok od používateľa Rockn_Rolla » 17 Feb 2017, 21:10

Ako slo mi o to co mam doma. Ze ci mi to s tym nepojde jedna sao vtactvo alebo fakt ci niekto nevi o hotovom vyrobku, rano sa zacne rozsviecovat vecer stlmovat chapete. Nejaky regulacny stmievac automaticky. Ako s uvedenyma suciastkami mi to vyhovovalo doladenie s analogovym casovacom.
0

Napísať odpoveď