GDT

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

Desttiner
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 18 Dec 2015, 11:17
Bydlisko: Třeboň
Vek: 24

GDT

Príspevok od používateľa Desttiner » 30 Júl 2017, 16:26

Zdravím,

má s jeho konstrukcí a především přeměřováním někdo nějaké zkušenosti ? Potřebuji ho k sstc a na osciloskopu mi to zobrazuje průběhy pouze pokud nepřipojím zem sondy, což je mi podezřelé. Na primár mám připojený nějaký vf generátor, tak doufám, že je to tak možné vyzkoušet a zjistit, zda-li je ten gdt použitelný.

Díky za odpovědi
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: GDT

Príspevok od používateľa misocko » 30 Júl 2017, 23:40

Ano, nejake drobne skusenosti su. Niekedy som ich neznasal a uplne sa im vyhybal lebo som vobec nechapal ako ich budit. To ze "funguje" iba ak nepripojis zem skopu, znamena ze nefunguje. Zacal by som tym ze sa pozries na vstup toho GDT, co donho vlastne pustas z "nejakeho" generatora. To ze je to generator obdlznika este neznamena ze z neho lezie obdlznik ked nan napojis GDT. Asi najjednoduhsia schema na test GDT je asi toto http://www.utkcomponent.com/en/prodotti ... php?prod=6 konkretne druha schemicka "transfornef coupled mosfeg driving" (predpokladam ze chces budit mosfety alebo IGBT). Na bazu toho T1 das vystup toho generatora. Zem generatora spojis s minusom tej schemy, napajanie schemy 12V - ale to by si mal vediet alebo si to nastuduj na nete ked sa do toho pustas. Na vystup nemusis pripojit priamo mosfet, na zaciatok staci pripojit kondik s kapacitou rovnajucou sa kapacite GS mosfetu ktory planujes riadit. Frekvenciu pouzi taku aku planujes pouzit nasledne v reale. Na vystupe tejto schemy by si mal nasledne namerarat pozadovanu budiacu krivku. PS rozhodne neprekracuj 50% striedu. A ako gate drive transformer sa toho na nete da najst skutocne hafo a dost aj u danyka, len treba chciet hladat.
0

Napísať odpoveď