Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Monitorovanie stavu autoakumulatora pouzivaneho na svietenie

Monitorovanie stavu autoakumulatora pouzivaneho na svietenie

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Monitorovanie stavu autoakumulatora pouzivaneho na svietenie

Odoslaťod Edgar » 02 Sep 2017, 15:28

V podstate je už téma na indikáciu stavu napätia uzavrertá, ale spomenul som si ešte na toto video s jednoduchým návodom bez integráčov, ak by niekoho zaujímalo: https://www.youtube.com/watch?v=cNeLXfqNR6E

Nato napísal:Myslite, ze by som mohol pouzit ak taky audiokabel s dutinkami?

V Tvojom prípade (12V) je úplne jedno, či to bude audiokábel alebo CYKY/CYSY na 230/400V, ide Ti len o prierez takže áno, môžeš použiť aj audiokábel. Ale dal by som pozor pri kúpe, ja som raz kúpil "medený" audiokábel v normálnom obchode s elektroinštalačným materiálom a jadro mal hliníkové aj keď sa podľa vonkajšej farby zdalo že je to meď.

Nato napísal:Su sklenene poistky vhodne a spolahlive na ochranu pred pripadnym skratom v obvode? Ako ju nadimenzovat tak, aby na jednej strane spolahlivo chranila a na druhej nebola sama hrejuci sa spotrebic?

Ono poistka ako taká je na ochranu vedenia, nie spotrebiča. Čiže vyrátaj si maximálnu zaťažiteľnosť daného prierezu, ktorý ideš použiť a poistku navoľ podľa toho. Ak to bude 2,5 mm2 tak poistka môže byť 15-20A a hriať sa určite nebude. Proti skratu ochráni...

Dolfi napísal:Niektoré autá majú už "zapaľovačovú zástrčku" v kufri. Tak som myslel kúsok kábla, dva štipce a protikus do tej zástrčky.

Menší detail, autá majú zásuvku a protikus je zástrčka. Ale verím, že toto bol len "preklep" :biggrin:
Edgar
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Vek: 22.22
Založený: 12.08.2013

Predchádzajúca

Naspäť na Pre začiatočníkov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: 23MaKaVeLi23, nalimko33 a 4 hostí.

Forums ©
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist