Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Zopnutie rel├ę len po dobu prev├ídzky gar├í┼żovej br├íny

Zopnutie rel├ę len po dobu prev├ídzky gar├í┼żovej br├íny

Si za─Źinaj├║ci elektronik? Tak t├íto rubrika je ur─Źen├í pr├íve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

Zopnutie rel├ę len po dobu prev├ídzky gar├í┼żovej br├íny

Odosla┼ąod hal_sk » 19 Sep 2017, 00:35

Zdrav├şm,
Sorry za mo┼żno hl├║py dotaz. Chyst├ím sa k├║pi┼ą kit laserovej z├ívory a chcem to umiestni┼ą do gar├í┼że s elektrickou br├ínou. Chcem, aby laserov├í z├ívora sl├║┼żila ako "doraz" pri parkovan├ş auta (aby som maximalizoval miesto pred autom). Len┼że tie┼ż chcem, aby t├íto z├ívora bola nap├íjan├í a akt├şvna len p├ír desiatok sek├║nd po tom, ─Źo otvor├şm elektrick├║ br├ínu (aby laser z├ívory nesvietil non-stop).
Rozm├Ż┼í─żal som, ┼że napoj├şm rel├ę na kontakty ┼żiarovky osvetlenia br├íny, lebo svetlo br├íny svieti len chv├ş─żku po otvoren├ş br├íny, ten ─Źas mi vyhovuje. Toto rel├ę sa po otvoren├ş br├íny zopne (lebo svetlo br├íny sa zapne) a pust├ş nap├íjanie do laserovej z├ívory. A potom ke─Ć svetlo br├íny prestane svieti┼ą sa rel├ę rozopne a preru┼í├ş tak nap├íjanie laserovej br├íny. Uva┼żujem spr├ívne? Resp. existuje jednoduch┼í├ş sp├┤sob (predpoklad├ím ┼że ├íno :oops: ), ako necha┼ą laserov├║ br├ínu nap├íjan├║ len po ist├Ż ─Źas po otvoren├ş br├íny?
Tu je fotka elektroniky z pohonu gar├í┼żovej br├íny. Tam je aj t├í ┼żiarovka, ktor├í svieti ist├║ dobu po otvoren├ş. Elegantnej┼íie by bolo, ak by sa dala vyu┼żi┼ą t├í svorkovnica v pohone.
hal_sk
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 6
Zalo┼żen├Ż: 25.07.2009

Re: Zopnutie rel├ę len po dobu prev├ídzky gar├í┼żovej br├íny

Odosla┼ąod marioo » 19 Sep 2017, 00:44

Vyho─Ć t├║ 12 V 10 W / to m├í┼í skoro 1A / jedno mal├ę rel├ę ┼żerie mo┼żno 50mA tak┼że si ich tam m├┤┼że┼í da┼ą aj 20:) / ┼żiarovku a napoj tam bu─Ć rele - jedno alebo aj dve - a na to rele si daj ─Źo potrebuje┼í

to rele bude zopnute ten ─Źas ─Źo svietila predtym ┼żiarovka.. /m├┤┼że sp├şna┼ą t├║ br├ínu, ta nebude ma┼ą ve─żk├║ spotrebu/ a k tomu si daj 5W LED 12V

Alebo dokonca asi na svorkovnici je aj taky v├Żystup /dole v─żavo na popiske je znak ┼żiarovky mo┼żno to bude v├Żstup na ext rele/ .. ke─Ć┼że si nenap├şsal typ motora k br├íne ┼ąa┼żko radi┼ą... ┼ąa┼żko povedaa┼ą ─Źi je to ext kontakt z rele alebo t├Żch 12V z tej ┼żiarovky...

Najednosuch┼íie k tej ┼żiarovke zaopoi┼ą t├║ laser br├ínu t├í je tie┼ż na 12V a spotrebu ma ur─Źite minim├ílnu...

Ak├ę je ozna─Źenie toho motoru?

Mo┼żnost├ş m├í┼í ve─ża :)

Ale laser by som tam asi ned├íval.. sk├┤r infra ... je to predsa pre zrak jemne nebezpe─Źne...
marioo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 580
Vek: 45.71
Zalo┼żen├Ż: 15.07.2012

Odosla┼ąod alois » 19 Sep 2017, 05:51

http://www.parkujeme.cz/detail/248-gara ... ent-pga-11

porovnaj si ceny tvojho hotov├ęho modulu a hotov├ęho v├Żrobku....
alois

Odosla┼ąod hal_sk » 19 Sep 2017, 16:17

alois nap├şsal:http://www.parkujeme.cz/detail/248-garazovy-asistent-pga-11

porovnaj si ceny tvojho hotov├ęho modulu a hotov├ęho v├Żrobku....

Tak cena je porovnate─żn├í. Ale ja sa chcem trocha zabavi┼ą a nau─Źi┼ą sa nie─Źo nov├ę :)

-- Spojen├Ż pr├şspevok 19 Sep 2017, 15:19 --

To marioo:
Motor mysl├ş┼í zna─Źku br├íny? KingGates. Inak to ma fakt mohlo napadn├║┼ą, ┼że cel├ę zariadenie sa d├í nap├íja┼ą vlastne z tej ┼żiarovky. Nemus├şm sa ondi┼ą s traf├íkom.
hal_sk
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod marioo » 19 Sep 2017, 16:19

Tak sta─Ź├ş napoji┼ą laserov├ę ukazov├ítko z ebay na ten vstup od ┼żiarovky /samozrejme predt├Żm upravi┼ą nap├Ątie/
marioo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod hal_sk » 19 Sep 2017, 16:39

Asi sa nech├ípeme. T├í z├ívora bude tesne pri br├íne a bude zis┼ąova┼ą, kedy zmizne zadok auta (vch├ídzam predkom dnu). Takto nejak:
https://sketch.io/render/sk-2de23112b03 ... f0904.jpeg
Do gar├í┼że vch├ídzaj├║ aut├í r├┤znych d─║┼żok. Preto chcem kontrolova┼ą di┼ítanc zadku auta od br├íny.
hal_sk
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod marioo » 19 Sep 2017, 21:06

Niekde som u┼ż videl aj tenisov├║ lopti─Źku zavesen├║ :) a ke─Ć sa jej auto dotklo vedeli, ┼że u┼ż ─Ćal┼í├ş dotyk bude n├írazn├şkom o stenu :)

Tak┼że k tomu e┼íte semafor :) alebo bzu─Źiak ...

Ch├ípeme sa .. aj t├Żm laserov├Żm ukazov├ítkom sa d├í na tom-ktorom aute nastavi┼ą bod po ktor├Ż sa m├í c├║va┼ą...

Ve─Ć chod├ş┼í autom predkom tak tam zaves tenis lopiti─Źku na ┼ípagat... jedna lopti─Źka bude vo v├Ż┼íke narazn├şka a niekde na ┼ípag├íte kus nie─Źoho aby bolo vidie┼ą ┼że si do ┼ípag├ítu narazil... a vie┼í ┼że si tam...

Dne┼ín├ę auta maju predsa senzory... a Tesla zac├║va aj sama :)
marioo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod hal_sk » 19 Sep 2017, 23:27

:) Nie je to tak├ę jednoduch├ę. Ako som p├şsal, do gar├í┼że vch├ídzaj├║ kr├ítke, aj dlh├ę aut├í (rodinn├í gar├í┼ż). Tenis├ík by mi pomohol len vtedy, ak by do gar├í┼że parkovali len rovnako dlh├ę aut├í (alebo by som tam mal viac tenis├íkov, farebne rozl├ş┼íen├Żch pre ka┼żd├ę auto :lol: ). Preto potrebujem ma┼ą rovnak├Ż di┼ítanc medzi br├ínou a zadn├Żm n├írazn├şkom. Plac vpredu (medzi predn├Żm n├írazn├şkom a stenou oproti br├íne) tak bude maximalizovan├Ż a na d─║┼żke auta nebude z├íle┼ża┼ą.
hal_sk
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod alois » 20 Sep 2017, 06:57

1. ospravedl┼łujem sa, prehliadol som info o zadnej ─Źasti vozidla
2. link mal by┼ą aj pr├şkladom, jako je to v praxi vyrie┼íen├ę
3 POZOR, ako chce┼í rie┼íi┼ą koncov├Ż bod vozidla, ke─Ć n├írazn├şk zadn├Ż m├í r├┤zny profil a v├Ż┼íku? Vlezie tam niekto z gulou a si tie┼ż tam....

CH├ŁBA MI INFORM├üCIA, ─Źi m├í┼í pou┼żit├ę/namontovan├ę aj fotobunky zabra┼łuj├║ce automatick├ęmu uzavretiu br├íny. Lebo t├íto ─Źas┼ą obvodu sa d├í vyu┼żi┼ą na tvoj ├║─Źel!

M├í┼í elektrick├Ż pohon a z toho sa d├í separ├ítne zobra┼ą 230V a upravi┼ą na svoje pracovn├ę nap├Ątie. Nerie┼íil by som to osobne z tej ┼żiarovky, pokia─ż nevie┼í ako je sp├şnan├í.

T├Żm , ┼że sa chce┼í pobavi┼ą pri bastlen├ş z├şsk├ív├í┼í PLUS u m┼ła a sk├║s to rie┼íi┼ą tak, ako sa to rie┼íi pri alarmoch:

1. aktivovan├Ż magnet (jaz├Ż─Źkov├ę rel├ę) v polohe zavret├í br├ína. Laser je vypnut├Ż od nap├íjania.
2. aktivovan├Ż magnet (jaz├Ż─Źkov├ę rel├ę) v polohe otvorenej br├íny - (povolen├Ż bezpe─Źn├Ż vjazd) - laser je aktivovan├Ż s vyhodnocovacou logikou.
3. Laser po uvo─żnen├ş (po vjazde vozidla) zopne vyhodnotenie parkovania a to sa zobraz├ş vodi─Źovi optickou signaliz├íciou na ─Źelnej strane gar├í┼że pred vozidlom a povol├ş uzavretie gar├í┼żovej br├íny dia─żkov├Żm, alebo automatikou.

A na koniec by som zv├í┼żil, ─Źi to rie┼íi┼ą IBA jedn├Żm l├║─Źom.

Pre mlad┼í├şch Arduino, pre n├ís star┼í├şch p├ír kusov NE555, SN7474, 7400, 7413... Siemens Logo tie┼ż pote┼í├ş.
alois

Nasp├Ą┼ą na Pre za─Źiato─Źn├şkov

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: Drakoush, sweetboi a 3 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist