ZAPOJENIE KONEKTORA

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

pindur26
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 21 Sep 2017, 11:03

ZAPOJENIE KONEKTORA

Príspevok od používateľa pindur26 » 11 Okt 2017, 16:29

Zdravim,
mam takyto problem: 4pin konektor nad konektorom K1 ma piny AC DC + a zem. Mne, kedze viem co je AC a DC nie je jasne
co tam mam pripojit, lebo napr. z isteho obchodu som si zakupil pata/sata redukciu, ktora k napajaniu pouziva 4pin : 5V zem 12V zem.
viz.priloha
Prílohy
schema.png
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5634
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: ZAPOJENIE KONEKTORA

Príspevok od používateľa mr.dred » 11 Okt 2017, 16:54

v prvom rade sa nejedná o napájací konektor MOLEX ... Tranzistor T1 slúži na oddelenie a prispôsobeniu signálu privedeného na K6 voči zbernici PC (K1)
pindur26 napísal:Mne, kedze viem co je AC a DC nie je jasne co tam mam pripojit
My tiež vieme čo je AC / DC ale nevieme čo tam pripojiť, lebo si nezradil k čomu to má slúžiť. Názov obrázka "Schéma rozhraní pro Windows" moc nehovorí...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1524
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: ZAPOJENIE KONEKTORA

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 11 Okt 2017, 18:03

Ďalší tajnostkár.
Prílohy
Elektronika s podporou PC-2.pdf
(1.17 MiB) 67 stiahnutí
Elektronika s podporou PC.jpg
0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: ZAPOJENIE KONEKTORA

Príspevok od používateľa misocko » 11 Okt 2017, 18:51

co je to za zariadenie co pripajas do toho konektora, resp. z coho je ta schema?
co s tymm ma PATA / SATA ?
0

pindur26
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 21 Sep 2017, 11:03

Re: ZAPOJENIE KONEKTORA

Príspevok od používateľa pindur26 » 13 Okt 2017, 15:54

mne to pripada akoby tam autor pripajal napatie a prisiel som na forum poradit sa, pretoze z fotografie hotovej dosky, ktoru neuvadzam som mal dojem, ze autor projektu tam zakomponoval viac moznosti napajania.

1.nizkonapatova svorka
2. spominany 4pin konektor

Niesom tajnostkar, len som bol zaneprazdneny inymi vecami. Mam taku doplnujucu otazku - Co by sa stalo, keby som v inkriminovanom konektori zapojil IBA +, CIZE 5V A ZEM A AC/DC by ostali NEZAPOJENE. Pri kladeni otazky som vychadzal z prepokladu viacerych moznosti napajania.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: ZAPOJENIE KONEKTORA

Príspevok od používateľa misocko » 13 Okt 2017, 19:05

niesi tajnostkar ale nic si nam nepovedal, len sa pytas....
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5634
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: ZAPOJENIE KONEKTORA

Príspevok od používateľa mr.dred » 14 Okt 2017, 08:01

pindur26 napísal:ze autor projektu tam zakomponoval viac moznosti napajania.
...skôr by som povedal,že stabilizované napätie 5V z tohto zariadenia použil na napájanie iného zariadenia pripájaného na konektor. Tie AC/DC piny ... to nie sú napájanie!!! to je nejaký signál "naviazaný/oddelený " - cez kondenzátor (AC)len striedavá zložka signálu a priamo (DC) - aj jednosmerná zložka.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

pindur26
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 21 Sep 2017, 11:03

Re: ZAPOJENIE KONEKTORA

Príspevok od používateľa pindur26 » 17 Okt 2017, 17:02

Myslel som, ze je to jasne. Ale vsetkym vo vlakne je to jasne asi ako mne a to napriek tomu, ze zdeno sem dal pdfko autora schemy a teda aj ostatnych veci, dps. Zariadenie je urcene na experimentalne ucely a ako ste si mohli vsimnut uz na obale knihy, na funkciu zariadenia okrem samotneho zariadenia je potrebne zadovazit si male mnozstvo suciastok, s ktorymi poskladame nejaky modul a spustime prislusny VB skript, ktory sa da stiahnut zadarmo z autorovej stranky. Ked som prisiel na myslienku viacerych moznosti napajania, napadlo ma, ze nemusim hladat napr. adapter, ked to napajanie PATA ma priamo 5V a dufal som, ze sa autor sekol v pinoch AC/DC. Mozno sa fakt nesekol... Potom tam treba urobit klasicky konektor.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: ZAPOJENIE KONEKTORA

Príspevok od používateľa misocko » 17 Okt 2017, 18:04

cele to ma jeden napajaci konektor K4, z nejakeho adapteru ti to 7805 stiahne na 5V a posle vsade kde mas oznacenie 5V a v kruzku pod nim +.
samozrejme nemusis pouzit konektor K4 a zariadenie mozes napajat tak ze niekde na +5V privedies skutocne +5V zvonku (mozno aj z toho PATA.) Samozrejme vsak musis priviest aj minus (zem)
konektor K6 primarne nesluzi na napajanie toho co je na scheme ale zrejme nejakeho dalsieho modulu ktory sa k tomu pripaja (ale nic ti nebrani tych 5V pripojit kludne aj tam , vsetky 5V na scheme su v reale spojene)
piny AC a DC nesluzia vobec na napajanie, su zapojene do bazy tranzistora ktory tam prizemnuje jeden pin konektora K1 - preco to robi nevieme ale vieme ze AC a DC sluzia na nejaku jednosmernu komunikaciu od nejakeho dalsieho zariadenia.
Dalsie otazky?
0

pindur26
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 21 Sep 2017, 11:03

Re: ZAPOJENIE KONEKTORA

Príspevok od používateľa pindur26 » 02 Nov 2017, 12:37

diky za vsetko, praca odovzdana.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok