Impulzne tlacidlo vs No/Nc vystup

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

aliensk
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 29 Aug 2017, 17:40

Impulzne tlacidlo vs No/Nc vystup

Príspevok od používateľa aliensk » 27 Apr 2018, 22:20

Mam zariadenie ktore ma NO/NC vystup a nim chcem otvarat garazovu branu. Motor vsak je spinany impulznym tlacidlom je problem ked miesto neho pouzijem NO vystup ktory zostane po aktivacoo trvalo zapnuty resp az kym manualne neprepnem naspat ? Ak ano ako bez externeho napajania zmenim zapnutie do impulzu napr 1sek ?
0

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Re: Impulzne tlacidlo vs No/Nc vystup

Príspevok od používateľa eurobastler » 27 Apr 2018, 22:31

Asi by bolo najlepšie, keby si sem dal dokumentáciu k obidvom zariadeniam.
Ale všeobecná odpoveď je monostabilný klopný obvod - po privední napätia na vstup sa zapne výstup na určenú dobu. No bez napájania fungovať nebude...
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Impulzne tlacidlo vs No/Nc vystup

Príspevok od používateľa misocko » 27 Apr 2018, 22:37

ziadne konkretne info. ziadna odpoved...
pre pochopenie: mas branu ktora reaguje na kratky impulz
dalej mas nieco co zopne nejake rele ale to ostane zopnute az do nejakeho resetu.
chces tym iba otvorit branu (ktorej presny typ sem das) alebo otvorit a zatvorit tuto branu?
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Impulzne tlacidlo vs No/Nc vystup

Príspevok od používateľa Drakoush » 27 Apr 2018, 22:48

Chlapi, vyťahujte gule. Veštecké...

Má to byť priemyselné riešenie, alebo to zbastlíš na kolene? Aká je to brána? Aké je to "udělátko" s NO/NC výstupom?

Ako môžeme vedieť, či na miesto impulzu bráne nebude vadiť trvalé zopnutie do deaktivácie kontaktu, keď nevieme, akú bránu máš? No prezradím Ti len toľko, že ak je to ručná dvojkrídlová brána typu "čo dom dal" a rokom výroby 1979, tak jej je to jedno...
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

alois

Re: Impulzne tlacidlo vs No/Nc vystup

Príspevok od používateľa alois » 28 Apr 2018, 05:47

HOCIAKEJ elektronike stačí 1s impulz.
Pokiaľ ho natiahneš aj na 5 minút, tej elektronike je to jedno. (ako obvodu) Ale nie je to jedno logike vybavovania.
Brána sa ti otvorí a ostane trvalo otvorená, nebude reagovať na originálne diaľkové ovládanie, pokiaľ tento "večný impulz" neskončí. Potom sa spustí kontrola fotobunky a odpočet na zavretie brány.

Ale zadanie problému je pekné a detailné..... :oops: a ja som sa zase naučil výraz impulzné tlačidlo.

aliensk
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 29 Aug 2017, 17:40

Re: Impulzne tlacidlo vs No/Nc vystup

Príspevok od používateľa aliensk » 28 Apr 2018, 08:08

Ked detaily tak detaily ;) no/nc je nvr hikvision ds-7604ni-e1/4p kde je jeden kus alarm output ten sa da zapnut vypnut mobilnou aplikaciou do stavu on alebo off prepnutie musim robit ja v aplikacii nevydava iba kratky impulz.

Brana a motor je Marantec Confort 260 kde v manuale je napisane ze pin 3 spina zatvorenie alebo otvorenie kratkym impulzom.

Ked to spojim iba kablom bude elektronike motoru vadit ked necham spojenie aj napr 10 min, lebo napr. mobilna aplikacia prestala fungovat alebo tam musi ist medziclen ?
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2339
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Impulzne tlacidlo vs No/Nc vystup

Príspevok od používateľa rudko » 28 Apr 2018, 09:51

Preco ten medziclen musi byt bez napajania?
Ak to chces silou mocou bez napajania napadlo ma jedno riesenie ktore ale treba otestovat ci bude korektne fungovat v spolupraci s elektronikou brany. Ja som to uz parkrat uspesne pouzil, ale zalezi vzdy od zariadenia ci bude chodit korektne.
Do serie s vystupom z NVR zaradit kondenzator (kapacita okolo 100uF, treba vyskusat). K tomuto kondiku dat este paralelne rezistor (velkost odporu treba zvolit dost vysoko na to aby to neovplyvnovalo vstup brany, ale dost nizko na to aby vybil kondik v rozumnom case. Zacal by som skusne na hodnote 220k). Toto zapojenie ti zaisti na vstupe do elektroniky brany vzdy kratky impulz nehladiac na to ako dlho zostane vystup nvr aktivny. Avsak takyto impulz bude mat nie uplne idealny tvar. Preto treba vyskusat ci takto bude brana fungovat
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok