Blbne mi nabijanie baterky telefonu

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Blbne mi nabijanie baterky telefonu

Príspevok od používateľa romiadam » 11 Jún 2018, 18:20

Cavte.
Blbne mi telefon Xiaomi Redmi Note TD-LTE (je to uz starsi tel.)
https://www.androidheadlines.com/wp-con ... -LTE-4.jpg
Pred asi 3 mesiacmi nedala sa vobec nabit baterka.
Pre info: Vtedy sa tam opacne vopchal nabijaci konektor, tak sa ohol ten jazycek vo vnutri. Potom som to vyrovnal a islo to zase. Tak som z Ciny pre istotu kupil novy nabijaci port, ale nevymenil som ho.
Teraz sa telefon vybil a dal som na nabijacku a nic. Zvykolo tam svietit cervene svetlo ze sa to nabija. Poskusal som vsetko mozne ina nabjacka, iny kabel... nic nepomohlo.
Tak som si myslel ze odisiel ten port. Tak som vymenil ten nabijaci port co som kupil z Ciny. Teraz mi uz svieti cervene svetlo nabijania, no ked stlacim tlacidlo tak by sa mala zobrazit bateria s % nabijanie (telefon je vypnuty). Takze stava do telefonu ide (svieti cervena led na tel.) ale nenabija. Raz sa mi podarilo neviem ako, dostat to do stavu ze to ukazovalo bateriu ale bolo tam 0% a nenabijalo sa. Ale uz to neviem dostat do toho stavu. Uz len svieti cervene svetlo a display je mrtvy pri stlaceni tlacidla. Ked odpojim nabijaci kabel, tak stale svieti led nabijania az kym nevyberiem z telefonu baterku. Potom zase ked pripojim kabel tak sa led rozsvieti ale po odpojeni nab. kabla zase stale svieti.

Napatia na pinoch baterie na prazdno:
-o o o o+ piny baterie oznacene ktore je + a -
o = merany bod
-o x x o+ 3,42V
-x o x o+ 2,78V
-x x o o+ 3,39V

Teraz zacnam pochybovat ci bateria je OK. Da sa neako bez telefonu neaky zdrojom natvrdo trosku nabit bateria (hoci aj na 5%), len na test ci je problem v telefone alebo v baterke alebo v nabijani baterie? Skusal to niekto natvrdo trosku nabit?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Blbne mi nabijanie baterky telefonu

Príspevok od používateľa mac26 » 11 Jún 2018, 19:10

na tie krajne kde je najvyssie napatie, len obmedz prud na nejakych 0.5 - 1 A
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Blbne mi nabijanie baterky telefonu

Príspevok od používateľa romiadam » 11 Jún 2018, 19:35

Diki. Nabil som to na asi 18%. Telefon funguje.
Nabijanie nie :(
Moze to sposobovat aj baterka ze sa telefon nenabija? Myslim ta elektronika v baterke.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Blbne mi nabijanie baterky telefonu

Príspevok od používateľa Drakoush » 11 Jún 2018, 19:36

Na 90% je chybný power management, to na týchto hnojoch je dosť častý problém hneď po chrčiacom repráku a nefunkčnom majku... Šetriť sa predsa musí :D
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Blbne mi nabijanie baterky telefonu

Príspevok od používateľa romiadam » 11 Jún 2018, 20:41

Tak uz to ide...

Jednoducho povedane "Kurvy sikmooke" ako ich Bolek Polivka nazva (aj ked on mal na mysli Japoncov, ja Cinanov)

Zase sa posahali kontakty na tom nabijacom porte preto mi to neislo. Tak som chcel ze to hned vymenim za ten novy z Ciny a co sa nestalo.... ten novy port nefunguje. :oops: :oops: :oops:
Preto ako idiot mozem hladat kde je chyba. Novy nefunguje na starom to bolo zase pokrivene ale to vobec tak nevyzeralo, kontroloval som to aj s okuliarmi. Bohuzial sa to ukazalo az ked som si nasadil 10x zvacsovacie sklo.

Tak som zase vyrovnal ten jazycek, vlozil stary nabijaci port do mobilu a uz to ide. Viem ze kvalita z Ciny je taka ze bud to ide alebo to blbne alebo to neide. Budem sa musiet na tie ich vyrobky :butthead: a radsej platit za kvalitu.

Teraz otazka je kde kupit dalsi ale funkcny port.....
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Blbne mi nabijanie baterky telefonu

Príspevok od používateľa Drakoush » 11 Jún 2018, 20:44

Hovorím to stále. Keď je vám už jablko drahé, aspoň ten samsnug treba kúpiť. Hentie low end hnoje sú samý problém... Akurát pár zadubencov si honí ego na tom, že to kúpili za 20€ a pribalili im k tomu aj elektromobil a haciendu v Číne...

Tá cena sa vám naozaj nezdá podozrivo nízka? :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Blbne mi nabijanie baterky telefonu

Príspevok od používateľa romiadam » 11 Jún 2018, 21:20

Toto je manzelkin telefon. Dostala ho zadarmo od sestry asi pred 1 rokom, kedze jej sestra si kupila novy (Samsung).
Ja som manzelke kupil Samsung A300 (asi 1.5 roka dozadu) s displejom 5,6cm x 10cm (sikovny do vrecka), ale ze ma maly displej. Tak preto ten stary Xiaomi to vyhral kvoli displeju 6.7cm x 12cm.
Tak teraz ten samsung lez v sufliku a Xiaomi opravujem.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Blbne mi nabijanie baterky telefonu

Príspevok od používateľa Drakoush » 11 Jún 2018, 21:24

Ja som neukazoval prstom zrovna na Teba, to bola všeobecná otázka. Ale aspoň vidíš, že nie všetko lacné je dobré a oplatí sa.
Dokonca ja osobne by som to ani neopravoval. Časom to začne púšťať.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Blbne mi nabijanie baterky telefonu

Príspevok od používateľa oravan » 11 Jún 2018, 21:38

Vadná batéria naformátovať ,je k tomu zariadenie alebo novú baterku
0

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Blbne mi nabijanie baterky telefonu

Príspevok od používateľa mac26 » 11 Jún 2018, 22:28

Litiovy clanok nenaformatujes.
A Samsung by som nechcel snad ani zadarmo. Nie koly HW, ten moze byt super akokolvek. Ale do... OS a zamknuty bootloader + chybajuce zdrojaky pre exynos varianty. Chelo by to nejaky kompromis.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Blbne mi nabijanie baterky telefonu

Príspevok od používateľa romiadam » 15 Jún 2018, 12:47

oravan napísal:Vadná batéria naformátovať ,je k tomu zariadenie alebo novú baterku
Baterke nic nie je. Netreba nic formatovat. Problem bol v tom, ze sa telefon vybil na 0% a ked sa pripojil nabijaci konektor ohol sa ten jazycek s kontaktmi a nebol tam dobry kontakt. A je to take mrnave a este k tomu ja som nemal okuliare na citanie, tak som to nevidel ze je to zase ohnute. Druha vec je ze som od cinskeho nabijacieho portu fungel noveho ocakaval ze bude fungovat - houby... nefungoval... co cakat od cinanov...

Ten jazycek som zase vyrovnal a teraz vsetko funguje ako ma, aj telefon aj baterka. Objednal som dalsi port od ineho predajcu a plosak ma ten isty popis (cislo verzie) tak snad toto z bude OK. Ak nie, tak s cinanmi koncim....a kupim si to lokalne u servisaka aj ked za 3-4 nasobnu cenu. Aspon mu to mozem "otrieskat o hlavu" ked to nepojde. :D

Este som rozmyslal ze prehodim len ten konektor. Len neviem ci s teplovzdusno pistolou (Rework station BAKU) neposkodim tie okolite suciatky popr. cely ten plosak.... Robil to niektko z vas? Plastove casti toho konektora znesu taviacu teplotu cinu?
20180611_190537.jpg
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Blbne mi nabijanie baterky telefonu

Príspevok od používateľa mac26 » 15 Jún 2018, 13:40

Toto sa da vymenit aj rucne perom, ak sa ti moc netrasu ruky. Len treba odsavaci pasik
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Blbne mi nabijanie baterky telefonu

Príspevok od používateľa misocko » 15 Jún 2018, 13:58

takyto konektor som menil trafopajkov s hrubim hrotom...
len treba dat dole tu bezolovnatu sr... co najviac a potom pekne olovom s extra tavidlom , par sekund, neprehrievat , neni problem.

len ja som mal tu vyhodu ze povodny konektor tam uz nebol , ostal na kabli (niekto potiahol za kabel a konektor ostal na nom, kvalita...), ten bezolovo cin nedrzal takze ani neposkodil plosak ked sa z neho urval.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Blbne mi nabijanie baterky telefonu

Príspevok od používateľa romiadam » 15 Jún 2018, 15:13

ja tam vidím problém V tých štyroch uchytoch. Neverím že sa mi podarí odtiaľ dostať cin tak že tie úchytky budú volne.
A naraz zohriať 4 úchytky + tie piny toho konektora..... Tam vidím problem...
Na jednom nesmiem poškodiť dps a na druhom konektor...

Šlo by to aj teplovzdušnou pistolou? Zohriať a nadvihnut z DPS.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Blbne mi nabijanie baterky telefonu

Príspevok od používateľa misocko » 15 Jún 2018, 15:29

ak tie uchyty su iba polozene na plosaku tak sa to da tak ze zohrejes tu packu (roztavis cin) a vtlacis nieco tenke ocelove medzi packu a plosak (ja to robim s cepielkou z orezavatka, mozno aj ziletka by bola ok). tak postupne prejdes vsetky 4 a potom uz len tych 5 pripojov nahrait vecsou gulickou cinu. zacal by som na doske ktoru mozes znicit.

pistolou som to este neskusal
0

Používateľov profilový obrázok
PaJa-trb
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 323
Dátum registrácie: 08 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Třebíč
Vek: 39
Kontaktovať používateľa:

Re: Blbne mi nabijanie baterky telefonu

Príspevok od používateľa PaJa-trb » 15 Jún 2018, 15:33

Jestliže je konektor na vyhození a máš nějakou malou frézku nebo řezačku, tak odděl nohy od těla a po jednom je snadno odletuješ.
Pak stačí zbytek cínu odsát licnou a naletovat nový. Vše zvládne mikropájka.
0
Nic není tak jednoduché, aby se to nedalo pokazit.
Týmová práce je nepostradatelná, protože zodpovědnost se dá svalit na každého.
Člověk by se měl učit z chyb ostatních. Protože nikdo nemá tolik času, aby je všechny udělal sám.

martin63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1738
Dátum registrácie: 11 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Námestovo
Vek: 34

Re: Blbne mi nabijanie baterky telefonu

Príspevok od používateľa martin63 » 15 Jún 2018, 15:42

ja len nechapem, ako mozes strcit opacne kabel do konektora. To snad nemas v rukach cit? :D
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Blbne mi nabijanie baterky telefonu

Príspevok od používateľa Edgar » 22 Okt 2018, 09:57

romiadam napísal:Druha vec je ze som od cinskeho nabijacieho portu fungel noveho ocakaval ze bude fungovat - houby... nefungoval...
Blbá a myslím že už aj bezpredmetná otázka, ale bol dobre otočený? Sú dva typy tých konektorov, jeden má vývody z opačnej strany...
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok