aky osciloscop a info

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

torrus
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 10 Jan 2015, 23:52

aky osciloscop a info

Príspevok od používateľa torrus » 12 Júl 2018, 12:19

Zdravim vospolok

uvazujem o kupe osciloscopu ale priznam sa ja ako elektrikar nie som som takzvany bastlic hobby smatral ktorych neznasate

takze moja otazka a ocakavanie su sirsie :


v prvom rade poradte mi nejaku literaturu okolo merania osciloscopom alebo ak by niekto z vas skusenych na tuto temu chcel diskutovat mi trochu osvetlit na co vsetko to vlastne je pouzitelne

druha vec je aky osc vybrat ci k pc alebo stolny alebo sunt skladacka a podobne a co vsetko je k tomu potrebne.


som nadsenec ktori na stare kolena pokusa smrt hranim sa s elektrinou
0

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Re: aky osciloscop a info

Príspevok od používateľa eurobastler » 12 Júl 2018, 13:18

Literatúra napríklad:

Obrázok

Mám ju aj v elektronickej forme - pdf formáte, ak by si chcel. Nenapísal si, k čomu by ti bol osciloskop. Ak sa nevenuješ digitálnej technike a nepotrebuješ zaznamenávať jednorázové deje, siahni po analógovom osciloskope.

Staršie osciloskopy vieš zohnať od 40€ na bazoši. Doporučujem dvojkanálový osciloskop.
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: aky osciloscop a info

Príspevok od používateľa juraj77 » 12 Júl 2018, 13:26

na túto tému nájdeš spústu príspevkov v archíve na tomto webe
A čo sa týka literatúry tak napríklad: Poznávame elektroniku-osciloskopy od Václav Malina. V tej knihe je vysvetlená teoria osciloskopov,merania ,osobne si myslím že je to len zbytočný vyhadzov peňazí pretože na bežné merania ti postačí prečítať návod na obsluhu osciloskopu ....
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

ondistef
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 817
Dátum registrácie: 31 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: okolie SNV

Re: aky osciloscop a info

Príspevok od používateľa ondistef » 12 Júl 2018, 15:50

Ten výber osciloskopu je dosť komplikovaný. Záleží na preferenciách a očakávania a tiež od toho, koľko chceš investovať.
Osobne dávam prednosť klasickému prevedeniu pred PC verziami. Tiež je dôležite, či chceš dvojkanálový alebo štvorkánálový model.
Každopádne pri dvojkanálových je o dosť väčší výber a dajú sa nájsť aj renomovanejšie značky ako Keysight alebo Rohde & Schwarz za dobrú cenu, pri štvorkanálových je to už dosť horšie s cenou.
Myslím, že v pomere cena/ výkon/ kvalita sú na tom celkom dobre Rigol a ich rad DS10xxZ alebo potom dvojkanálové radu DS2x02E ale aj Siglent SDS1104X-E nevyzerá zle (dosť nad ním uvažujem, má lepšie parametre ako Rigol DS1104Z a aj cena je fajn).

A pár starších tém na túto tému Aký osciloskop a Osciloskop a lacny digitalny osciloskop a Aký osciloskop? a Aky osciloskop??
0

Používateľov profilový obrázok
jirka.jirka.
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1537
Dátum registrácie: 17 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: aky osciloscop a info

Príspevok od používateľa jirka.jirka. » 12 Júl 2018, 18:00

Já teď šetřím na Rigol DS1054Z. Mrkni na něj. Dá se odemknout na 100MHz.
0

torrus
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 10 Jan 2015, 23:52

Re: aky osciloscop a info

Príspevok od používateľa torrus » 12 Júl 2018, 18:10

tu knizku by som bral ak mas v elektronickej podobe by som bol vdacny

comu sa venujem nuz hlavne bastlime rekvizity na predstavenie opravujem nase svetla moto hlavy takze asi digital nakolko spinane zdroje dost casto letia oknom po nejakej tej spicke nehode a tak a na niektore svetla co mame stoji novy kus 400 eur takze v krabici mam zopar kusov co su na pokusy ak by sa podarilo opravit mame usetrene


momentalne planujeme premyslame ako najlepsie spravit RGBW LED relief kde by sa dala ovladat kazda LED zvlast ale to je na ldho este

ale na bezne veci ako sound mix zosiky a elektroniku pouzivanu u nas uvazujem ze si nastudujem a oboznamim sa s tym osciloskopom ake mi to da moznosti preto ta literatura aby som vobec ziskal predstavu co sa s tym vobec da robit na co to pouzit a ci to vobec vyuzijem nasledne budem premyslat nad tym aky kupim

budget pocitam medzi 500 - 1000 eur plus minus ak sa da aj s vecami okolo
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: aky osciloscop a info

Príspevok od používateľa misocko » 12 Júl 2018, 20:33

kup si nejaky hantek z aliexpresu k notasu za 60€. ked sa snim naucis trochu robit a zistis o co ide, potom sa lepsie rozhodnes ako teraz ked chces vrazit rovno 1k€ do niecoho co nevies na co ti bude.
0

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: aky osciloscop a info

Príspevok od používateľa juraj77 » 13 Júl 2018, 05:53

ak chceš merať spínané zdroje tak potrebuješ osciloskop s diferenčnou sondou,inak sa može stať že ho odpáliš
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: aky osciloscop a info

Príspevok od používateľa oravan » 13 Júl 2018, 15:44

eurobastler napísal:Literatúra napríklad:

Obrázok

Mám ju aj v elektronickej forme - pdf formáte, ak by si chcel. Nenapísal si, k čomu by ti bol osciloskop. Ak sa nevenuješ digitálnej technike a nepotrebuješ zaznamenávať jednorázové deje, siahni po analógovom osciloskope.

Staršie osciloskopy vieš zohnať od 40€ na bazoši. Doporučujem dvojkanálový osciloskop.
Ahoj Môžem poprosiť tak isto o tu knuhu ďakujem
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok